Brzdy a destičky

Při podzimní servisní akci jsem byl obviněn z agresivní jízdy - destičky mám sjeté na 6 mm za 11000 km. Tvrdili, že to je asi polovina životnosti. Neřekli někomu z vás, jak jsou na tom ty vaše? Docela by mě to zajímalo. Je fakt, že je asi namáhám víc, než většina z vás, protože cca polovinu mého nájezdu tvoří německé dálnice a tam se necourám... Takže jak jste na tom vy a po kolika km je "normální" měnit destičky?

2bep napsal:
Určitě někomu pomůže toto vlákno, hlavně první Danyho příspěvek (popisuje základní TypeR rozměr brzd, tedy 300mm).
Danyho brzdová kuchařka
Vložil Bruure, 6. Listopad 2006 - 11:55
 

v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

JOE napsal:
Dvoje kotouče a čtvery destičky? wow Směju se

Já se pořád trápím s výběrem. Když jsem se ptal toho kamaráda na zadní, řekl, že mu to v systému nabízí dvoje, každé pasují na jiného výrobce třmenů??? Docela zvláštní, protože jsem koukal na destičky od EBC, Roudhouse a Textar a všechny nabízejí pouze jeden druh zadních.

Pro informaci ostatním z katalogu Elit:
Roadhouse
přední 1253,- Kč
zadní 899,- Kč

Textar
přední 1482,- Kč
zadní 1602,- Kč

Nejradši bych vzal ty Textary (předpokládám že to budou ty samý co tam jsou z prvovýroby). Jenže mi vadí ta cena za zadní v Elitu, přijde mi dost podivný, že když EBC stojej přední cca 2,5 a zadní 1,5 a u Roadhouse cca 1,2 a 0,9 tak proč by měli být u textaru zadní dražší. Navíc jiný partner Textaru (bohužel ne lokální) mi nabídl přední za 1850 a zadní za 1330. Což mě pouze utvrzuje v tom, že v elitu mají chybu v ceníku, ikdyž oni tvrdí, že takhle je to správně Jsem smutný Takže nejspíš nakonec koupím jenom přední Textar a budu doufat, že zadní jsou OK, protože jinak budu muset jet do Roudnice znova :-(

a preco nekupis EBC ? Nemusis zrovna zelene, su aj modre a tie su podla mna s cenou v norme a urcene na normalne jazdenie resp. brzdenie. So zelenymi by som rovno menil asi uz aj kotuce predne od EBC, lebo co som sa docital, tak sportove brzdove platnicky su o nieco tvrdsie a tym padom rychlesie opotrebuju kotuc.

--
7. Listopad 2008 - 19:15
JOE
Obrázek uživatele JOE
příspěvků: 611
5D 1.8 Sport
mám od: 5.9. 2006
v provozu od: 5.9. 2006

Dvoje kotouče a čtvery destičky? wow Směju se

Já se pořád trápím s výběrem. Když jsem se ptal toho kamaráda na zadní, řekl, že mu to v systému nabízí dvoje, každé pasují na jiného výrobce třmenů??? Docela zvláštní, protože jsem koukal na destičky od EBC, Roudhouse a Textar a všechny nabízejí pouze jeden druh zadních.

Pro informaci ostatním z katalogu Elit:
Roadhouse
přední 1253,- Kč
zadní 899,- Kč

Textar
přední 1482,- Kč
zadní 1602,- Kč

Nejradši bych vzal ty Textary (předpokládám že to budou ty samý co tam jsou z prvovýroby). Jenže mi vadí ta cena za zadní v Elitu, přijde mi dost podivný, že když EBC stojej přední cca 2,5 a zadní 1,5 a u Roadhouse cca 1,2 a 0,9 tak proč by měli být u textaru zadní dražší. Navíc jiný partner Textaru (bohužel ne lokální) mi nabídl přední za 1850 a zadní za 1330. Což mě pouze utvrzuje v tom, že v elitu mají chybu v ceníku, ikdyž oni tvrdí, že takhle je to správně Jsem smutný Takže nejspíš nakonec koupím jenom přední Textar a budu doufat, že zadní jsou OK, protože jinak budu muset jet do Roudnice znova Jsem smutný

--
7. Listopad 2008 - 18:34
Tomík010
Obrázek uživatele Tomík010
Administrátor
příspěvků: 583
5D 1.8 Sport
mám od: 11.5. 2006

Za originaly predni jsem v Roudnici daval 2.056,- bez DPH.
Menili mi je poprve po ujeti 61.430 km Palce nahoru :-\

--
6. Listopad 2008 - 23:56
jc
Obrázek uživatele jc
příspěvků: 2861
bývalý majitel

Jeste do zaznamu pridavam link na jine vlakno tykajici se desticek: Prodám: dobře zajeté brzdové destičky.

--
6. Listopad 2008 - 18:15
jc
Obrázek uživatele jc
příspěvků: 2861
bývalý majitel

Neznam, ale bylo by dobre to zjistit. Zadni jsi za 53 tisic urcite nesjel, to se nepovedlo ani mne. Nechci si fandit, ale zadni by jeste vydrzely puvodni, zatimco vepredu uz mam 2. kotouce a 4. sadu desticek.

Cena originalu (resp. OEMek pro H) je myslim neco pres 2kkc.

--
6. Listopad 2008 - 18:13
JOE
Obrázek uživatele JOE
příspěvků: 611
5D 1.8 Sport
mám od: 5.9. 2006
v provozu od: 5.9. 2006

Má někdo z vás zkušenost s brzdami od A.B.S.? (All Brake Systems). Asi mě už taky čeká výměna destiček (mám najeto 53 tis km), ikdyž podle zvuku se mi zdá, že jsou sjeté zadní, ale to mi přijde dost podivný, že by se zadní sjeli dřív než přední. Každopádně mám kamaráda co prodává autodíly a jediný, který má v nabídce na civica jsou právě od A.B.S. Cena za přední destičky je lákavá a podezřelá zároveň, necelých 1000 Kč!!! Co vy na to? BTW kolik jste platili za originál v Honda servise?

--
6. Listopad 2008 - 15:43
jc
Obrázek uživatele jc
příspěvků: 2861
bývalý majitel

P.S. Nedavno jsem cistil kola a 14 pote byly zas cerne, tolik ke spineni. Asi je to o neco min, ale zadny zazrak.

--
16. Září 2008 - 18:41
jc
Obrázek uživatele jc
příspěvků: 2861
bývalý majitel

Souhlasim, EBC obstaly. Sice po treti jizde (a pri ceste dom) byla zmena znat, ale mozna to bude i tou kapalinou, kterou jsem jeste nevymenil Směju se Kazdopadne je to oproti minulu vice nez prijemne, brzdit stale ze stejneho mista (napr. okolo 150m pred cilovou rovinkou).

--
16. Září 2008 - 18:40
Koly
Obrázek uživatele Koly
Administrátor
příspěvků: 1398
bývalý majitel

Ako som už stručne popísal vo vlákne "Okruhové skúsenosti", moje EBC podstúpili krst v Moste, zásadnom to benchmarku na výdrž brźd. Nie všetci tú diskusiu sledujú, tak to sem prekopírujem a trochu rozvediem, určite ste zvedavý ako dopadli (pripomeniem, že mám Greenstuff vpredu aj vzadu a brzdovú kvapalinu EBC 307+).

A držali sa celkom statočne. Pri naozaj tvrdom brzdení s aktiváciou ABS tam nejaký fading bol a na pedál trebalo tlačiť riadnou silou, ale nikdy nedošlo k úplnému zlyhaniu ako pri sérii. Dá sa povedať, že na hrane to bolo vtedy keď som už prebrzďoval a neodhadoval moment brzdenia správne. V tých kolách keď mi to vychádzalo som nemal výraznejší problém. Celkovo teda zásadné zlepšenie, s týmto sa už dá na okruhu žiť, aj keď to ešte určite nie je optimálne. Celkovo polhodinu jazdenia na okruhu v kuse zvládli v podstate v pohode, už len keby ten pocit z pedála bol lepší.

Pokiaľ to porovnám s mojou prvou skúškou na okreskách, prirodzene podstatne menej náročnou, tak sa dajú potvrdiť prvotné pocity. Brzdy sú v tejto konštelácii na rovine schopné absolvovať časté, opakované brzdenie s relatívne vysokých rýchlostí. Pri opakovanom prebrzďovaní alebo brzdení z kopca môže dôsjť k výraznejšiemu fadingu, ale brzdy sa následne rýchle pozbierajú a nedôjde k ich úplnému zlyhaniu. Je to teda citeľný upgrade, ktorí vzhľadom na nulovú cenu navyše oproti sérii doporučujem každému, kto využíva brzdy náročnejšie. Ešte doplním, že dnes som po jazde sledoval brzdové strmene a zdá sa mi (ruku do ohňa za to nedám), že nie sú zďaleka také čierne ako by som očakával pri sérii. Opatrne teda potvrdzujem, že špinia menej.

--
16. Září 2008 - 16:57
JardaN
příspěvků: 27
5D 1.8 Sport
mám od: 23.5. 2008

Já mám různýma barvičkama opuntíkované všechny spoje v motoru. Asi se jedná opravdu o nějakou výstupní kontrolu.

--
7. Srpen 2008 - 18:13

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".