Brzdy a destičky

Při podzimní servisní akci jsem byl obviněn z agresivní jízdy - destičky mám sjeté na 6 mm za 11000 km. Tvrdili, že to je asi polovina životnosti. Neřekli někomu z vás, jak jsou na tom ty vaše? Docela by mě to zajímalo. Je fakt, že je asi namáhám víc, než většina z vás, protože cca polovinu mého nájezdu tvoří německé dálnice a tam se necourám... Takže jak jste na tom vy a po kolika km je "normální" měnit destičky?

2bep napsal:
Určitě někomu pomůže toto vlákno, hlavně první Danyho příspěvek (popisuje základní TypeR rozměr brzd, tedy 300mm).
Danyho brzdová kuchařka
Vložil Bruure, 6. Listopad 2006 - 11:55
 

Shi
příspěvků: 1026
bývalý majitel

Koly napsal:
Shi: Pre objasnenie, ten test sa netykal bŕzd ale podvozku. Doštičky dostali zabrať len tak mimochodom. Mrk

Aj, to mi uniklo. Pěkně prosím, buďte té dobroty a popište své zkušenosti s EBC greenstuff. Andílek

--
7. Květen 2008 - 18:55
Koly
Obrázek uživatele Koly
Administrátor
příspěvků: 1398
bývalý majitel

Shi: Pre objasnenie, ten test sa netykal bŕzd ale podvozku. Doštičky dostali zabrať len tak mimochodom. Mrk

--
7. Květen 2008 - 10:59
Shi
příspěvků: 1026
bývalý majitel

jc napsal:
Vcera jsme delali test, o kterem se brzy dozvite.

Už se těším, díky.

Mimochodem sériové brzdy mě příjemně potěšily, co se týče nástupu intenzivního brždění z rychlostí kolem 180 km/h (jsem teď v Německu). Prostě to auto naprosto normálně brzdí tak jak člověk očekává, což bohužel v těchto rychlostech není tak úplně samozřejmost.

jc napsal:
... ze jeste nebyly zajete (proste jsem to nestihnul...). A dobra zprava - brzdily (a porad brzdi) dobre. Akorat pri odjezdu z domova se mi zdaly ostrejsi :)

Dávat příliš zabrat nezajetým destičkám výrobci destiček obvykle nedoporučují. Někde jsem četl něco o tom že se na povrchu může vytvořit taková sklovitější vrstva a pak to hůř brzdí a trvá dlouho, než se tato tvrdá vrstva obrousí. Ale může to být urban legend.
Každopádně na váš testík se moc těším.

--
7. Květen 2008 - 10:27
jc
Obrázek uživatele jc
příspěvků: 2861
bývalý majitel

Ty EBC desticky jsou pekne vypecene... Smích

ebc-zapeceno.jpg

Vcera jsme delali test, o kterem se brzy dozvite. Uz kdyz jsme prijeli na misto, byly citit. Ale po par desitkach ostrejsich kilometru od nich sel dym a museli jsme chladit. Na jejich obranu musim napsat, ze jeste nebyly zajete (proste jsem to nestihnul...). A dobra zprava - brzdily (a porad brzdi) dobre. Akorat pri odjezdu z domova se mi zdaly ostrejsi Směju se

--
5. Květen 2008 - 18:38
pepavasa
Obrázek uživatele pepavasa
Administrátor
příspěvků: 2241
4D Hybrid
mám od: 5.2. 2007

Stačí přešíst titulek ABS control system for off-road driving conditions US Patent Issued on January 9, 2007 Směju se

   

--
1. Květen 2008 - 22:41
Shi
příspěvků: 1026
bývalý majitel

Tak možná neregulují jen 4x za sekundu, ale místo toho zvedají skluz z 0,2 na vyšší hodnotu. A nebo oboje současně.

Jinak to že "současná SUV ztrácejí stabilitu" je dle mého novinářský blábol, stabilitu neztrácejí akorát na takovém povrchu blbě brzdí. A netýká se to jen SUV, ale všech běžných aut s ABS na takovém povrchu, protože na SUV není kromě vyšší světlé výšky nic zvláštního.

Pokud se to někomu chce číst:
http://www.patentstorm.us/patents/7159954-description.html

--
1. Květen 2008 - 20:39
pepavasa
Obrázek uživatele pepavasa
Administrátor
příspěvků: 2241
4D Hybrid
mám od: 5.2. 2007

2 Shi : ???
...
ABSplus. Systém ABSplus, vyvinutý a patentovaný automobilkou Volkswagen, je světovou novinkou. Patří k sériovému vybavení a dokáže zkrátit brzdnou dráhu vozu na nezpevněném povrchu až o 20 %. Současná SUV ztrácejí při intenzivním brzdění na písku, štěrku a jiném nepevném povrchu stabilitu a řiditelnost, čímž se podstatně prodlužuje brzdná dráha. Inovativní systém kontroly trakce ABSplus nahrnuje částečky nepevného povrchu před částečně zablokovaná kola, čímž vytváří jakýsi brzdicí klín, který podstatně zvyšuje intenzitu brzdění, aniž by snižoval stabilitu a řiditelnost vozu.
...

   

--
1. Květen 2008 - 19:15
tommykk
příspěvků: 357
5D 1.8 Sport
mám od: 4.11. 2006

to Shi: Asi mas pravdu, ze ted uz to asi bude mene. Mel jsem v ruce nejakou diplomku z r. 2000 a tam prave tech 20% bylo. Kouknu se po nejaky novejsi Andílek

--
1. Květen 2008 - 17:44
Shi
příspěvků: 1026
bývalý majitel

tommykk napsal:
Protoze, jak jiste vis, na suche silnici je s ABS delsi brzna draha az o 20%, podle podminek.

To zase bude flamewar. Dřív to určitě platilo, jestli to platí i dnes u systémů s estimací skluzu opravdu nevím. Za některých okolností ABS prodlužuje brzdnou dráhu naprosto šíleně a čím primitivnější verze ABS, tím je to horší.

--
1. Květen 2008 - 17:20
Shi
příspěvků: 1026
bývalý majitel
--
1. Květen 2008 - 17:15

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".