Brzdy a destičky

Při podzimní servisní akci jsem byl obviněn z agresivní jízdy - destičky mám sjeté na 6 mm za 11000 km. Tvrdili, že to je asi polovina životnosti. Neřekli někomu z vás, jak jsou na tom ty vaše? Docela by mě to zajímalo. Je fakt, že je asi namáhám víc, než většina z vás, protože cca polovinu mého nájezdu tvoří německé dálnice a tam se necourám... Takže jak jste na tom vy a po kolika km je "normální" měnit destičky?

2bep napsal:
Určitě někomu pomůže toto vlákno, hlavně první Danyho příspěvek (popisuje základní TypeR rozměr brzd, tedy 300mm).
Danyho brzdová kuchařka
Vložil Bruure, 6. Listopad 2006 - 11:55
 

rybiz
Obrázek uživatele rybiz
příspěvků: 1092
bývalý majitel

Shi napsal:
Avensis je má taky kousavý, ale částečně za to může možná zbytečně agilní brzdový asistent. Jednou jsem už existenci BA ocenil - zachránil mi plechy a naučil mě, že se na zadním sedadle nemá nic válet. Takový kouř od předních kol jsem ještě neviděl ...

Já teda nevím, kouř, Nechápu bez ohledu na to jestli má nebo nemá BA musí ABS vždy zabránit zablokování kol. Je ale pravda, že Ty máš všechno jinak než ostatní, takže je to u Tebe vlastně možné Mrk

Na škole smyku jsem brzdy vyzkoušel ze "všech stran", opakovaně, brutálně a na všech površích, nikdy se mi ale nestalo že by se kola zablokovala, natož aby se od nich kouřilo Palce nahoru
Jediné, kdy se mi kouřilo od předních kol, bylo po dojetí na okruhu, když jsem podcenil ochlazení brzd Palec dolu To ale asi nebude Tvůj případ Mrk

Už vím čím to bylo !!! Je to nějaký rozbitý Palce nahoru

--
30. Duben 2008 - 9:27
Shi
příspěvků: 1026
bývalý majitel

Avensis je má taky kousavý, ale částečně za to může možná zbytečně agilní brzdový asistent. Jednou jsem už existenci BA ocenil - zachránil mi plechy a naučil mě, že se na zadním sedadle nemá nic válet. Takový kouř od předních kol jsem ještě neviděl ...

--
30. Duben 2008 - 7:45
padam
Obrázek uživatele padam
Administrátor
příspěvků: 1893
bývalý majitel

Ani bych neřekl, že jsou brzdy u CTR kousavější. Když přesednu do 1.8 tak mi připadají skoro stejné, teda aspoň co se týká toho skvělého dávkování (postupného nárůstu účinku s drahou pedálu). Vadnutí je jiná story, ale to se stejně projeví jen na okruhu.
Civilně brzdy tolik netrápím, mám na deskách 12.000km (na této sadě bez okruhu) a jsou jako nové. Mrk

Jinak ta kousavost brzd OII je příšerná, nedávno jsem si při prvním zabrždění málem označkoval čelem přední sklo.
Podobně kousavý má brzdový pedál i Toyota Aygo, takže jsem rád za tu naší rozumnou dávkovatelnost.

--
29. Duben 2008 - 23:01
Shi
příspěvků: 1026
bývalý majitel

Mě u Civika jenom mate, že se mi do brždění neplete brzdový asistent. U Avensisu mám trošku problém, když chci rychle ašak mírně zabrzdit, protože BA zasáhne. Pokrok naštěstí nezastavíš.

Agresivní nástup brzd je fajn při jízdě stylem "padam" (před zatáčkou na poslední chvílí brzdy na 100 procent), což je asi důvod proč je má Type-R kousavější. Ale po pohodlí cestujících to zase tak dobré není Směju se

--
29. Duben 2008 - 22:42
Humidor
příspěvků: 93
5D 2.2 Sport
mám od: 28.12. 2007

Shi napsal:
Mám stejnou zkušenost, pro mírné přibrždění se musí víc tlačit, než jsem zvyklý z jiných aut, na druhou stranu je díky tomu jemné brždění rozumněji dávkovatelné, než kdyby se brzdy hned zakously. Při razantnějším sešlápntí není problém aktivovat na suchém asfaltu ABS (i při 150 km/h), takže jde jen o zvyk.

Připadá mi to takto lepší, než kdyby tomu bylo naopak - viz moje zkušenost s Fabií a Oktávií, které pořád předstírají, jak úžasné mají brzdy. Pak na ně dupneš ve 150 km/h a ejhle slibovaný a tak nějak očekávaný mohutný nástup brzd se nekoná. (A pak tě veze někdo kdo má ve služebním autě pocit, že ty VW brzdy jsou prostě úžasné a ty na sedadle smrti vyděšeně čekáš, kdy to nedobrzí, protože fyziku oklamat nelze).

Od mnoha lidí jsem už slyšel na jejich (průměrné) brzdy chválu a to na služebních vozidlech, která mám sám vyzkoušená a vím, že ty brzdy prostě do 100 km/h klamou tělem. Charakter brzd VW group nejspíš definovalo jejich oddělení marketingu a z hlediska marketing to provedli opravdu na výbornou.

Mam naproto stejnou zkusenost. Poprve me brzdy u Civica zklamaly. Pedal mi prisel gumovy, muselo se na to hodne slapat - stjne jako u Octavie I. S brzd u Octavie II jsem mel naopak vyborny pocit - pevny a jisty stisk pedalu, brzdy okamzite nastupovaly, pri vysokych dalnicnich rychlostech byl pocit z odezvy pedalu jaksi jistejsi. Ale jak pise Shi - jde jen pocit. Civic se mnohem lepe davkuje, na muj vkus by ale ABS mohlo nastupovat pozdeji - nejdenou se mi stalo, ze pri mych rallyovych zachvatech se zaclo kousat na suchem asfaltu zbytecne brzy - coz je dukaz, ze sila brzd je dostatecna.

--
29. Duben 2008 - 21:55
Shi
příspěvků: 1026
bývalý majitel

Mám stejnou zkušenost, pro mírné přibrždění se musí víc tlačit, než jsem zvyklý z jiných aut, na druhou stranu je díky tomu jemné brždění rozumněji dávkovatelné, než kdyby se brzdy hned zakously. Při razantnějším sešlápntí není problém aktivovat na suchém asfaltu ABS (i při 150 km/h), takže jde jen o zvyk.

Připadá mi to takto lepší, než kdyby tomu bylo naopak - viz moje zkušenost s Fabií a Oktávií, které pořád předstírají, jak úžasné mají brzdy. Pak na ně dupneš ve 150 km/h a ejhle slibovaný a tak nějak očekávaný mohutný nástup brzd se nekoná. (A pak tě veze někdo kdo má ve služebním autě pocit, že ty VW brzdy jsou prostě úžasné a ty na sedadle smrti vyděšeně čekáš, kdy to nedobrzí, protože fyziku oklamat nelze).

Od mnoha lidí jsem už slyšel na jejich (průměrné) brzdy chválu a to na služebních vozidlech, která mám sám vyzkoušená a vím, že ty brzdy prostě do 100 km/h klamou tělem. Charakter brzd VW group nejspíš definovalo jejich oddělení marketingu a z hlediska marketing to provedli opravdu na výbornou.

--
29. Duben 2008 - 21:48
Luky87
příspěvků: 547
bývalý majitel

aj ja som bol na garancke pri 6Otis a menili mi zadne dosticky ze vraj boli uplne zodrate Jsem smutný inak chcem sa Vas opytat ako Vam ostatny brzdi brzdovy pedal, musite ho silnejsie zatlacit aby auto zacalo brzdit ci len trochu?Lebo na mojom civicu musim dost silno zatlacit aby brzdilo proste z vrchu nebrzdi, na otcovom TYPE-R trochu stacim brzdu a brzdi...

--
29. Duben 2008 - 20:36
Hori
příspěvků: 186
3D 2.0 Plus
mám od: 10.12. 2010

Tak - jak ty EBC brzdí ? Bohužel, debatu a 1. hromadný nákup jsem podcenil, neboť jsem myslel, že do 3. sady mám čas, ale na garančce 60tis mi řekli : přední ještě 5 tis (měněny v 35) a zadní jsou již skoro pryč. Jiné, než "honda" mi v servisu ani nedoporučili, cenově je to zhruba stejné. Nechystáte se ještě někdo na EBC ?

--
29. Duben 2008 - 17:28
mac
Obrázek uživatele mac
příspěvků: 106
obdivovatel

To jsem byl ja...

Humidor napsal:
Ja muzu dorazit na Chodov v podstate kdykoliv, streda je idealni. Ctvrtek nemuzu, to uz budu kostovat od rana nova vina na Morave... Směju se
Zrovna dneska jsme se potkali u Pruhonic na D1 s jednim ufounim kolegou - a jeli spolu az na Nuselak. Trochu jsme to prohnali a pozdravili se... Milé.
--
26. Duben 2008 - 20:51
jc
Obrázek uživatele jc
příspěvků: 2861
bývalý majitel

slibena fotodokumentace

Ad Chodov, zalozil jsem k tomu nove vlakno.

Jo a kdo chce, muze prevest penize na ucet, to je uplne nejjednodussi (Koly si vzpomnel).

--
25. Duben 2008 - 22:21

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".