Brzdy a destičky

Při podzimní servisní akci jsem byl obviněn z agresivní jízdy - destičky mám sjeté na 6 mm za 11000 km. Tvrdili, že to je asi polovina životnosti. Neřekli někomu z vás, jak jsou na tom ty vaše? Docela by mě to zajímalo. Je fakt, že je asi namáhám víc, než většina z vás, protože cca polovinu mého nájezdu tvoří německé dálnice a tam se necourám... Takže jak jste na tom vy a po kolika km je "normální" měnit destičky?

2bep napsal:
Určitě někomu pomůže toto vlákno, hlavně první Danyho příspěvek (popisuje základní TypeR rozměr brzd, tedy 300mm).
Danyho brzdová kuchařka
Vložil Bruure, 6. Listopad 2006 - 11:55
 

jc
Obrázek uživatele jc
příspěvků: 2861
bývalý majitel

Takze prepocitali cenu... pry brigadnik udelal chybu Mrk Ted jsou za 2.500 s DPH. 10% sleva zustava takze pro nas finalne 2250,- Prosim potvrdte mi ze souhlasite at to muzu objednat.

P.S. Koly bud v klidu, za tu cenu bys je nedostal.

--
2. Duben 2008 - 13:23
Koly
Obrázek uživatele Koly
Administrátor
příspěvků: 1398
bývalý majitel

Shi napsal:
Když se provede upgrade předních brzd, je vhodné provést i adekvátní upgrade zadních brzd, jinak auto bude přebržděné na předek a výsledkem může být i prodloužení brzdné dráhy. (U brzd s ABS a EBD by to snad platit nemělo).

Pokiaľ bude ABS fungovať v poriadku, tak tomu nijako nepomôže a pokiaľ ho posilnenie bŕzd zblbne tak sa dráha predĺži tak či tak. Podstatné je to, že posilnenie bŕzd iba na predok nutne spôsobí predĺženie brzdnej dráhy, ide iba o to o koľko.

Ide o toto - dúfam, že je nám tu všetkým jasné, že brzdná dráha má pramálo spoločné s brzdami (ak sú v poriadku), ale je jednoznačne daná rozmerom a priľnavosťou pneumatík a váhou auta. Je to jednoduché, akékoľvek moderné auto má brzdy dostatočne silné na to, aby boli schopné kolesá zablokovať. (Aspoň na prvýkrát, to že opakovaným brzdením sa prehrejú a zvädnú je druhá vec.) Preto mi nie je veľmi sympatické, že EBC na svojich stránkach udáva pre doštičky akési skrátenie brzdnej dráhy, čo je v podstate nezmysel. Naopak Brembo vo svojom FAQ situáciu pekne vysvetľuje. Kvalitné brzdy nemôžu brzdnú dráhu skrátiť, to iba prehrievajúce sa ju môžu predĺžiť.

Čo sa stane ak selektívne posiľníme brzdy vpredu? Origálne nastavenie je také, že brzdy sú vyvážené - vpredu aj vzadu sa zablokujú zhruba v rovnakom momente (vpredu z dôvodu stability o trochu skôr). Silnejšie brzdy znamenajú, že pri rovnakom tlaku kvapaliny vyvíjajú väčší brzdný moment. Čiže predné kolesá sa pri brzdení zablokujú skôr, v momente keď originál zadné majú ešte rezervu. Vyváženie sa naruší, predné pneumatiky pracujú viac ako zadné, brzdná dráha sa predĺži a auto je pri brzdení nedotáčavejšie. Z princípu teda nemôže upgrade bŕzd iba vpredu priniesť kratšiu brzdnú dráhu, aj keď odolnosť bŕzd sa prirodzene môže zvýšiť dramaticky.

Preto by som asi aj padamovi doporučil Yellowstuff na všetky štyri, nie iba vpredu, dá sa predpokladať že táto rada už má koeficient trenia podstatne lepší ako originál doštičky. Pre 1.8 s Greenstuffom to nemusí byť veľká zmena, ale osobne si chcem aj z dôvodu vyváženia auta pri brzdení v zákrute namontovať rovnaké doštičky vpredu aj vzadu.

--
2. Duben 2008 - 12:12
jc
Obrázek uživatele jc
příspěvků: 2861
bývalý majitel

Tak na 10. pokus jsem se dovolal. Objednavka vcetne slouceni s tou Kolyho by mela byt ok, ale rikal ze musi jeste overit cenu jestli je tam spravne. Pry by to melo sedet, ale pro jistotu... Smích

Mam zavolat asi za hodinu...

--
2. Duben 2008 - 12:02
jc
Obrázek uživatele jc
příspěvků: 2861
bývalý majitel

OK, jdu to objednat. Pokud by chtel nekdo jeste ty predni, prenecham mu jednu svoji sadu.

--
2. Duben 2008 - 11:38
Koly
Obrázek uživatele Koly
Administrátor
příspěvků: 1398
bývalý majitel

Ok, tak ja by som vzal ešte ďalšiu sadu pre seba a je ich teda 5:

jc: 2
rybiz:1
Humidor:1
Koly:1

Súhlas? Okrem toho by som chcel aj zadné DP21902 a brzdovú kvapalinu BF307. A pokiaľ by šlo pripojiť k tomu moju objednávku číslo 1207085062, tak to by bolo optimálne. Čiže vo finálne pre mňa 2xpredok,1xzadok,1xkvaplina.

Tak kto to objedná?

--
2. Duben 2008 - 11:32
rybiz
Obrázek uživatele rybiz
příspěvků: 1092
bývalý majitel

jc napsal:
Jo a budu na to potrebovat papir pro firmu Mrk Ale mame nakup prodej, tak kdyztak muzeme cast preprodat.

Jestli chceš fakturu, mě je na nic, musel by jsi to objednat ty a jestli jsi plátce DPH ještě ušetříš Mrk
Pokud Ti stačí faktura na moje jméno, objednám je já !

--
2. Duben 2008 - 11:28
padam
Obrázek uživatele padam
Administrátor
příspěvků: 1893
bývalý majitel

Humidor napsal:

Jdou i na 2.2?
Jestli jo, sel bych do toho... Mam najeto 12000 a desticky jsou pomalu na vymenu... Jezdim brzda plyn...

Podle toho co se píše v katalogu EBC tak jsou na 1.4, 1.8 i 2.2 desky shodné, takže odpověď je ano.
--
2. Duben 2008 - 11:23
jc
Obrázek uživatele jc
příspěvků: 2861
bývalý majitel

Humidor napsal:
Jdou i na 2.2?
Jestli jo, sel bych do toho... Mam najeto 12000 a desticky jsou pomalu na vymenu... Jezdim brzda plyn...

Podle katalogu jsou tam stejne pro vsechny 5D 8G.

--
2. Duben 2008 - 11:23
padam
Obrázek uživatele padam
Administrátor
příspěvků: 1893
bývalý majitel

Koly: souhlas. U Type-R se mi zatím projevuje jen č.1. (na sériových deskách), co se týká brzdové kapaliny, tak mi v servisu jsou schopní změřit bod varu a případně kapalinu vyměnit. V Roudnici používají myslím nějakou od EBC, která má bod varu posunutý výše.
Případně je možné doporučit i DOT5.1 od Feroda.

--
2. Duben 2008 - 11:23
Humidor
příspěvků: 93
5D 2.2 Sport
mám od: 28.12. 2007

rybiz napsal:
jc napsal:
OK, ja se nedovolal. Beru jednu az dve sady - tak aby ti to vyslo na slevu. Ale pod podminkou, ze se to objedna dneska.

Objednám je klidně dneska, zatím je nás málo Jsem smutný
Já si vezmu jedny přední.
JC, Nejlepší bude když mi ten kdo bude chtít, pošle SZ s konkrétním požadavkem. Do kolika dnes počkáme navrhni ty, ja na ně nespěchám .
Takže pánové, pokud máte zájem pište.
Jenom doufám že mi potom nezůstanou Mrk
Předání by se uskutečnilo po dohodě kdekoliv v Praze Palec nahoru

Jdou i na 2.2?
Jestli jo, sel bych do toho... Mam najeto 12000 a desticky jsou pomalu na vymenu... Jezdim brzda plyn...

--
2. Duben 2008 - 11:21

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".