Brzdy a destičky

Při podzimní servisní akci jsem byl obviněn z agresivní jízdy - destičky mám sjeté na 6 mm za 11000 km. Tvrdili, že to je asi polovina životnosti. Neřekli někomu z vás, jak jsou na tom ty vaše? Docela by mě to zajímalo. Je fakt, že je asi namáhám víc, než většina z vás, protože cca polovinu mého nájezdu tvoří německé dálnice a tam se necourám... Takže jak jste na tom vy a po kolika km je "normální" měnit destičky?

2bep napsal:
Určitě někomu pomůže toto vlákno, hlavně první Danyho příspěvek (popisuje základní TypeR rozměr brzd, tedy 300mm).
Danyho brzdová kuchařka
Vložil Bruure, 6. Listopad 2006 - 11:55
 

rybiz
Obrázek uživatele rybiz
příspěvků: 1092
bývalý majitel

Řekl bych že tady "smrdí" tvůrce grafu na autodoplňcích Mrk
Pochybuji že by EBC vyráběli dvě rozdílné řady greenů, leda ža by...... Made in China Nechápu

--
1. Duben 2008 - 23:06
Koly
Obrázek uživatele Koly
Administrátor
příspěvků: 1398
bývalý majitel

Na nemeckej stranke EBC v e-shope stoji Blackstuff (DP1901) 63EUR. Na Greenstuff este cenu nemaju. Na Type-R 7G (predok) pisu: Black 38EUR (preklep?), Green 102EUR, Red 122EUR, Yellow 128EUR, Blue 139EUR. Zadok je o nieco lacnejsi.

--
1. Duben 2008 - 22:38
jc
Obrázek uživatele jc
příspěvků: 2861
bývalý majitel

Jeste se mrknete na tohle. Tady taky neco smrdi Mrk

ebc-brakes.cz:

ebc-brakes.jpg

autodoplnky.cz:

ebc-autodoplnky.jpg

--
1. Duben 2008 - 21:52
jc
Obrázek uživatele jc
příspěvků: 2861
bývalý majitel

Prohledal jsem asi 10 nemeckych a anglickych shopu a zatim jsem tam nenasel nic na 8. generaci. Ten excel nevim co ma znamenat.

Takze uvidime, co to ten zavedeny obchod prodava. Jestli ono to nebude nejake sizene zbozi pro USA Mrk

--
1. Duben 2008 - 21:45
padam
Obrázek uživatele padam
Administrátor
příspěvků: 1893
bývalý majitel

jc napsal:
padam ty typy uz jsem taky nasel v nejakym excelu. Ale chtelo by to jeste overit u jinyho vyrobce pripadne dokumentaci CV - nemate nekdo po ruce?

Koukal jsem do katalogu Feroda, ale tam 8G zatím vůbec není. Jsem smutný
--
1. Duben 2008 - 21:39
rybiz
Obrázek uživatele rybiz
příspěvků: 1092
bývalý majitel

jc napsal:
padam ty typy uz jsem taky nasel v nejakym excelu. Ale chtelo by to jeste overit u jinyho vyrobce pripadne dokumentaci CV - nemate nekdo po ruce?

Zitra tam brnknu a overim si to.

Každopádně jestli to bude sedět a rozhodl by jsi se objednat je u nich, mužeme se domluvit a objednat je nejednou Mrk

--
1. Duben 2008 - 21:35
jc
Obrázek uživatele jc
příspěvků: 2861
bývalý majitel

padam ty typy uz jsem taky nasel v nejakym excelu. Ale chtelo by to jeste overit u jinyho vyrobce pripadne dokumentaci CV - nemate nekdo po ruce?

Zitra tam brnknu a overim si to.

--
1. Duben 2008 - 21:30
rybiz
Obrázek uživatele rybiz
příspěvků: 1092
bývalý majitel

padam napsal:
Koukal jsem do katalogu EBC a to označení DP20901 odpovídá 1.8 r.v. 2006+, takže bych si
to radši ověřil. Mě se teda taky ta poloviční cena nezdá. Pochopím 10-20% rozdíl, ale tohle vypadá divně.

Update: v katalogu je stejné číslo uvedeno i pro 1.4 2006+, takže jsou shodné.

Jo, je nízká ale nic jednodužšího než je objednat, pokud by to byl nějaký podvrh tak jim je v klidu vrátíš. Je to zavedený internetový obchod, takže není důvod jim nevěřit. Tuším že i tady někdo u nich už něco objednával.
Myslím že vzhledem k ceně to za pokus stojí Mrk

Tak pak to nemá chybu, objednám je určitě u nich Palce nahoru Díky za info Palec nahoru

--
1. Duben 2008 - 21:22
padam
Obrázek uživatele padam
Administrátor
příspěvků: 1893
bývalý majitel

Koukal jsem do katalogu EBC a to označení DP21901 odpovídá 1.8 r.v. 2006+, takže bych si
tu cenu radši ověřil. Mě se teda taky ta poloviční cena nezdá. Pochopím 10-20% rozdíl, ale tohle vypadá divně.

Update: v katalogu EBC je stejné číslo uvedeno i pro 1.4 2006+, takže jsou shodné.
A dokonce jsou shodné i s 2.2 Mrk

--
1. Duben 2008 - 21:21
rybiz
Obrázek uživatele rybiz
příspěvků: 1092
bývalý majitel

Tohle je cena taky za sadu předních, cena je fakt divná, ale nakonec proč ne, třeba mají jenom "trochu" menší rabat Mrk
Černé asi existují, nešel jsem je na nějakém Anglickém webu ale nedopídil jsem se nikde ceny.
Já do nich půjdu velmi brzy a vyzkouším tenhle e-shop Mrk
Zatím jedinou maličkou pochybnost mám, jestli jsou brzdy u 1.4 a 1.8 opravdu identické ?? Příští týden jedu na garanci, tak to zodpovědně zjistím a dám vědět Informace

--
1. Duben 2008 - 21:15

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".