Brzdy a destičky

Při podzimní servisní akci jsem byl obviněn z agresivní jízdy - destičky mám sjeté na 6 mm za 11000 km. Tvrdili, že to je asi polovina životnosti. Neřekli někomu z vás, jak jsou na tom ty vaše? Docela by mě to zajímalo. Je fakt, že je asi namáhám víc, než většina z vás, protože cca polovinu mého nájezdu tvoří německé dálnice a tam se necourám... Takže jak jste na tom vy a po kolika km je "normální" měnit destičky?

2bep napsal:
Určitě někomu pomůže toto vlákno, hlavně první Danyho příspěvek (popisuje základní TypeR rozměr brzd, tedy 300mm).
Danyho brzdová kuchařka
Vložil Bruure, 6. Listopad 2006 - 11:55
 

jc
Obrázek uživatele jc
příspěvků: 2861
bývalý majitel

Ty 3k jsou za sadu, takze 2 predni. rybiz jses si jisty, ze jsou stejne? Ta cena se mi fakt nezda Směju se
A navic tam maji i Blackstuff, coz by na 1.8 nemelo vubec existovat.

--
1. Duben 2008 - 21:06
padam
Obrázek uživatele padam
Administrátor
příspěvků: 1893
bývalý majitel

Koly: PK Motorsport
Maily moc nečte, spíš volejte.

--
1. Duben 2008 - 21:00
rybiz
Obrázek uživatele rybiz
příspěvků: 1092
bývalý majitel

Koukám na ně už delší dobu, našel jsem je tady : http://www.sportovniautodoplnky.cz/ebc-sportovni-kotouce-a-desky-honda-civic/ a za velice dobrou cenu. Jenom jsem nepochopil proč je mají inzerované jenom jako "Honda Civic 1.4 2006+ přední destičky DP21901"
Přitom podle dostupných technických informací jsou brzdy u 1.4 a 1.8 totožné Nechápu
Cena s DPH 1 673 Kč je řekl bych velice zajímavá, už se na ně těším Mrk

JC, řekl bych, že pokud je cena na výše uvedené adrese pravdivá, vzali tě pěkně u huby Palec dolu

--
1. Duben 2008 - 21:04
Koly
Obrázek uživatele Koly
Administrátor
příspěvků: 1398
bývalý majitel

jc napsal:
3060,- s dani, asi 7-10 dni. Objednaval jsem u PK Motorsport (viz honda-club).

Predpokladam, ze hovorime o sade na predok? Na h-c neviem co mam hladat.

--
1. Duben 2008 - 20:47
jc
Obrázek uživatele jc
příspěvků: 2861
bývalý majitel

3060,- s dani, asi 7-10 dni. Objednaval jsem u PK Motorsport (viz honda-club).

--
1. Duben 2008 - 20:09
Koly
Obrázek uživatele Koly
Administrátor
příspěvků: 1398
bývalý majitel

jc napsal:
Tak mam nakonec objednane Greenstuff, na 5D (1.Cool zatim jine nemaji. I tak je to "novinka", cena sla z Anglie a desticky pujdou stejnou cestou.

Neni to sice "the best" (kdyz nepocitam na silnici nevhodne Bluestaff tak je to treti rada ze ctyr), ale i tak si myslim ze budou lepsi nez seriovy a jsou za podobnou cenu.

http://www.ebc-brakes.cz/index_soubory/Produktuebersicht.htm

Môžem sa opýtať na cenu a ako dlho by si na to mal čakať? Objednával si u tohto českého dovozcu?

--
1. Duben 2008 - 19:43
Shi
příspěvků: 1026
bývalý majitel

Taky jsem hledal u EBC a rovn+ěž jsem došel na to, že pro 5D 8G zatím dělá jenom greenstuff. Red, yellow ani drážkované kotouče zatím pro nás EBC nemá.

Časem prosím napiš své dojmy z greenstuff. Ne, že by seriový civik brzdil špatně, ale každý decimetr získaný navíc se může hodit.

--
1. Duben 2008 - 15:08
jc
Obrázek uživatele jc
příspěvků: 2861
bývalý majitel

Tak mam nakonec objednane Greenstuff, na 5D (1.Cool zatim jine nemaji. I tak je to "novinka", cena sla z Anglie a desticky pujdou stejnou cestou.

Neni to sice "the best" (kdyz nepocitam na silnici nevhodne Bluestaff tak je to treti rada ze ctyr), ale i tak si myslim ze budou lepsi nez seriovy a jsou za podobnou cenu.

http://www.ebc-brakes.cz/index_soubory/Produktuebersicht.htm

--
1. Duben 2008 - 14:57
jc
Obrázek uživatele jc
příspěvků: 2861
bývalý majitel

padam napsal:
jc: moje třetí sada Pískám si bude taky EBC. Půjdu do YelowStuff, o které řadě jsi uvažoval ty ? RedStuff ?

Presne tak.

--
25. Březen 2008 - 0:47
padam
Obrázek uživatele padam
Administrátor
příspěvků: 1893
bývalý majitel

jc: moje třetí sada Pískám si bude taky EBC. Půjdu do YelowStuff, o které řadě jsi uvažoval ty ? RedStuff ?

--
24. Březen 2008 - 21:28

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".