Brzdy a destičky

Při podzimní servisní akci jsem byl obviněn z agresivní jízdy - destičky mám sjeté na 6 mm za 11000 km. Tvrdili, že to je asi polovina životnosti. Neřekli někomu z vás, jak jsou na tom ty vaše? Docela by mě to zajímalo. Je fakt, že je asi namáhám víc, než většina z vás, protože cca polovinu mého nájezdu tvoří německé dálnice a tam se necourám... Takže jak jste na tom vy a po kolika km je "normální" měnit destičky?

2bep napsal:
Určitě někomu pomůže toto vlákno, hlavně první Danyho příspěvek (popisuje základní TypeR rozměr brzd, tedy 300mm).
Danyho brzdová kuchařka
Vložil Bruure, 6. Listopad 2006 - 11:55
 

padam
Obrázek uživatele padam
Administrátor
příspěvků: 1893
bývalý majitel

Bruure: je to hluboký, poměrně hlasitý tón (chodci se otáčejí), tření kovu o kov. Nejvíce je slyšet při dobržďování do zastavení. Když lehce sešlápnu pedál, tak je slyšet nejvíce, když ho pak pustím, tak to ještě chvíli "dře" ale jen zlehka, pak to vymizí do ticha. Zkusím to nahrát mobilem, ale neručím za výsledek.

--
11. Únor 2008 - 16:39
Bruure
Obrázek uživatele Bruure
příspěvků: 641
5D 1.8 Executive
mám od: 27.4. 2006
v provozu od: 1.2. 2009

Můžete někdo popsat to skřípání při sjetých destičkách? Je to vysoký tón nebo nízký? Přerušovaně nebo stále? A jak to dělá, že to hvízdá i mimo brždění, jak tu někdo psal???

Jinak už se blížím k 28.000 a zatím mám stále původní, ale změnil jsem dost styl jízdy Směju se

Spritmonitor.de

--
11. Únor 2008 - 14:25
padam
Obrázek uživatele padam
Administrátor
příspěvků: 1893
bývalý majitel

Dneska ráno bylo skřípání pryč, ale po cca 100km se vrátilo, a tentokrát tak jak píše jc, nepřeslechnutelně.
Teď dám ještě sériové, ale příští sada budou DS2000.

UPDATE: tak jsem mluvil s prodejcem Feroda a materiál DS2000 (DS Performance) prý vůbec nedoporučuje, je prý plně srovnatelný se sérií, ale cena je jinde.
Co může doporučit pro občasné sportovnější svezení je materiál DS2500, výdrž je oproti sériovým deskám cca dvojnásobná, ale hlavně brzdí mnohem lépe než sériovky pokud jsou zahřáté (ty série byly po 1. kole na okruhu na můj vkus vcelku nic moc). Prý také dochází k menšímu opotřebení kotoučů.

Desky jsou na objednávku, říkal že dodací doba je tak 3-4 týdny.
Cena předních (na Type-R, 1.8 a 2.2 mají jiné) by měla být cca 3500,- Kč bez DPH za sadu, ještě mi to potvrdí.

Každopádně je objednám, zkusím trošku potrápit v Mostě, a uvidím o kolik jsou lepší. Mrk

--
11. Únor 2008 - 13:42
jc
Obrázek uživatele jc
příspěvků: 2861
bývalý majitel

Kontrolku nema a skripani nelze preslechnout. Mam najeto necelych 50k a chystam se na treti sadu. Ze bych upgradnul?

--
10. Únor 2008 - 0:11
venom
Obrázek uživatele venom
příspěvků: 412
5D 1.8 Executive
mám od: 2.11. 2006

no jo, mne to robilo a ked som volal do servisu ze mi skripu brzdy, ze su asi blbo nastavene, tak mi hned povedali ze su zjazdene, a hned zistili ze som si vramci zajizdeni motoru spalil brzdove kotuce vramci sikovnosti

--
9. Únor 2008 - 11:34
padam
Obrázek uživatele padam
Administrátor
příspěvků: 1893
bývalý majitel

venom: Díky za tip, dneska to si to poslechnu. Včera večer jsem ten kovový zvuk už neslyšel, tak je možný, že mě vyplašil jen nějaký kamínek, který se tam dostal.

--
9. Únor 2008 - 10:55
venom
Obrázek uživatele venom
příspěvků: 412
5D 1.8 Executive
mám od: 2.11. 2006

Ojazdene brzdy sa prejavuju tak, ze ten pliesok co je pri oblozeni skripe aj pri brzdeni aj mimo neho. V podstate stale. Najviac ho je pocut, ked mas stiahnute okno a ides krokom. Mne menili komplet predne brzdy ( oblozenie a kotuce) po 19000 a vyhlasili, ze som asi nejaky zavodnik. Ato ma vlastne privadza na otazku, ci nas japonec ma kontrolku, ktora ukaze zjazdene platnicky ? Vie niekto? Bola by to dost velka hamba ak by nemal, ked tam aj ABS.

--
9. Únor 2008 - 9:19
padam
Obrázek uživatele padam
Administrátor
příspěvků: 1893
bývalý majitel

Dotaz: Jak se projevují sjeté destičky? Něco jsem zaslechl o nějakém plíšku, ale nevím jak se to projevuje.
Předem díky za odpověď.

--
8. Únor 2008 - 17:15
jc
Obrázek uživatele jc
příspěvků: 2861
bývalý majitel

Pokud nemas servisy v okoli, neriskoval bych to. A nebo nejakej kompromis - udelat garancku driv. Ceny jsem tu nekde psal v Kolik jste zaplatili za garancku v servisu?.

--
14. Září 2007 - 15:08
Hori
příspěvků: 186
3D 2.0 Plus
mám od: 10.12. 2010

Vracím se k hodné starému tématu - pro mne dnes aktuální - už pár dní mi začínají "pohvizdovat" a "skřípat" destičky (pouze bři brzdění)- najeto 36 tis. Máte někdo zkušenosti - kolik by se mohlo ještě najet ? - vydržím do garančky 40k (asi tak měsíc)? kolik stojí "origo" ?
Díky za info.

--
13. Září 2007 - 18:48

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".