Brzdy a destičky

Při podzimní servisní akci jsem byl obviněn z agresivní jízdy - destičky mám sjeté na 6 mm za 11000 km. Tvrdili, že to je asi polovina životnosti. Neřekli někomu z vás, jak jsou na tom ty vaše? Docela by mě to zajímalo. Je fakt, že je asi namáhám víc, než většina z vás, protože cca polovinu mého nájezdu tvoří německé dálnice a tam se necourám... Takže jak jste na tom vy a po kolika km je "normální" měnit destičky?

2bep napsal:
Určitě někomu pomůže toto vlákno, hlavně první Danyho příspěvek (popisuje základní TypeR rozměr brzd, tedy 300mm).
Danyho brzdová kuchařka
Vložil Bruure, 6. Listopad 2006 - 11:55
 

Koly
Obrázek uživatele Koly
Administrátor
příspěvků: 1398
bývalý majitel

padam napsal:
Koukal jsem na ceny v tom obchodě brakes4u.co.uk a vzal bych si od nich ty YellowStuff,
nepřidá se někdo k objednávce že bychom ušetřili na poštovném ?
Koly, jc, někdo další ?

No ja to mám teraz objednané z toho českého shopu.

--
2. Duben 2008 - 10:41
rybiz
Obrázek uživatele rybiz
příspěvků: 1092
bývalý majitel

padam napsal:
Koukal jsem na ceny v tom obchodě brakes4u.co.uk a vzal bych si od nich ty YellowStuff,
nepřidá se někdo k objednávce že bychom ušetřili na poštovném ?
Koly, jc, někdo další ?

Greenstuff - Premium street sport pad for cars up to 200bhp. General spirited street driving.Designed for premium street driving offering better brake effect up to 600°C
Přímo ze stránek brakes4u.co.uk
Tak, teď babo raď Nechápu

--
2. Duben 2008 - 10:41
jc
Obrázek uživatele jc
příspěvků: 2861
bývalý majitel

Our Price: £48.56 £57.06 Inc VAT

VAT je postovne nebo nejaka dan?

Pred chvili jsem volal PK. Nelichotive se vyjadroval o tom ceskem shopu. Znovu volal dodavateli a ceske zastoupeni pry ma o dost vyssi nakupni cenu nez to prodava ten shop.

Nicmene jsem vyvazany z objednavky Směju se Pry je kdyztak uda. Takze se muzu celkem svobodne rozhodnout. Pro mne je ted omezeni akorat to, ze je potrebuju rychle, protoze soucasne jsou skoro KO.

--
2. Duben 2008 - 10:37
padam
Obrázek uživatele padam
Administrátor
příspěvků: 1893
bývalý majitel

Koukal jsem na ceny v tom obchodě brakes4u.co.uk a vzal bych si od nich ty YellowStuff,
nepřidá se někdo k objednávce že bychom ušetřili na poštovném ?
Koly, jc, někdo další ?

--
2. Duben 2008 - 9:57
Shi
příspěvků: 1026
bývalý majitel

jc napsal:
Jeste se mrknete na tohle. Tady taky neco smrdi Mrk

Ty barevné obrázky podle mě jsou pro různé generace destiček. Na starší generaci greenstuff majitelé hodně nadávali - materiál z destiček se usazoval na kotoučích. Podle toho co jsme četl na stránkých anglického EBC platí pro současnou generaci ten německý obrázek, však je taky umístěn na českých stránkách EBC. Yellow má homologaci pro silniční provoz a tedy zahřátí nepotřebuje, greenstuff má fungovat do 650 stupňů Celsia.

--
2. Duben 2008 - 9:22
rybiz
Obrázek uživatele rybiz
příspěvků: 1092
bývalý majitel

Palce nahoruMrk

--
2. Duben 2008 - 7:57
jc
Obrázek uživatele jc
příspěvků: 2861
bývalý majitel

Koukal jsem jeste do toho nemeckeho e-shopu a DP21901 tam jsou, i kdyz bez ceny. Jak psal padam o DP20901 tak to se asi upsal.

Tyhle uz jsem nasel i v anglii, treba na brakes4u za £57.06 Inc VAT. A pry "Both Wheels" takze tech 1600,- mozna neni tak nerealne. Uvidime zitra.

P.S. Ten graf muzou mit na doplncich ve starsi verzi - mozna se zmenil material a tim i teploty.

--
2. Duben 2008 - 0:15
padam
Obrázek uživatele padam
Administrátor
příspěvků: 1893
bývalý majitel

Koly napsal:

No ja som ešte minulý rok prehľadával net ohľadom bŕzd na 8G a nenašiel som vôbec nič. To že EBC má teraz aspoň ten Greenstuff ma veľmi milo prekvapilo.

Mě se potvrdila skvělá informace: CTR 8G má shodné přední desky s CTR 7G. Tudíž já mám vyřešeno, koupím YellowStuff. Vyplazuju jazykJsem nadšen
--
1. Duben 2008 - 23:43
Koly
Obrázek uživatele Koly
Administrátor
příspěvků: 1398
bývalý majitel

padam napsal:
Koukal jsem do katalogu Feroda, ale tam 8G zatím vůbec není. :-(

No ja som ešte minulý rok prehľadával net ohľadom bŕzd na 8G a nenašiel som vôbec nič. To že EBC má teraz aspoň ten Greenstuff ma veľmi milo prekvapilo.

--
1. Duben 2008 - 23:38
Koly
Obrázek uživatele Koly
Administrátor
příspěvků: 1398
bývalý majitel

Tak som poslal skúšobnú objednávku na predné doštičky, potvrdzovací mail došiel, tak uvidíme. Keď to bude košér, tak ešte objednám zadok a ešte jeden predok, to by mi mohlo na tento rok stačiť. Mrk

--
1. Duben 2008 - 23:27

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".