Brzdy a destičky

Při podzimní servisní akci jsem byl obviněn z agresivní jízdy - destičky mám sjeté na 6 mm za 11000 km. Tvrdili, že to je asi polovina životnosti. Neřekli někomu z vás, jak jsou na tom ty vaše? Docela by mě to zajímalo. Je fakt, že je asi namáhám víc, než většina z vás, protože cca polovinu mého nájezdu tvoří německé dálnice a tam se necourám... Takže jak jste na tom vy a po kolika km je "normální" měnit destičky?

2bep napsal:
Určitě někomu pomůže toto vlákno, hlavně první Danyho příspěvek (popisuje základní TypeR rozměr brzd, tedy 300mm).
Danyho brzdová kuchařka
Vložil Bruure, 6. Listopad 2006 - 11:55
 

jc
Obrázek uživatele jc
příspěvků: 2861
bývalý majitel

S treti sadou desticek bych rad vyzkousel EBC. Pokud budu rychlejsi, napisu sem. Jinak pls informovat Směju se

--
24. Březen 2008 - 21:00
tommykk
příspěvků: 357
5D 1.8 Sport
mám od: 4.11. 2006

to Tresor: Jen poznamka. Na Brembo pozor, levnejsi rady nejsou zadny zazrak. Mel jsem na predchozim CV Brembo EasyCheck, a ze by byly nejak lepsi, to se opravdu rict neda. Byt tebou, zkusil bych radeji sadu od EBC, jak pise padam.

Pokud trvas na Brembo, doporucuju Autokelly. A sezen si nekoho s kartickou Honda-Club, dostanes jeste asi 20% slevu.

--
24. Březen 2008 - 12:42
padam
Obrázek uživatele padam
Administrátor
příspěvků: 1893
bývalý majitel

Tresor: Brembo nevím, ale na Type-R mi byly doporučeny desky od EBC - www.ebc-brakes.cz, kotouče prý mam nechat sériové, hladké. Kotouče na CTR 7G prý vydrží v pohodě 80tis. km.
Zkus tam zavolat a určitě ti poradí něco i na 5D.

--
23. Březen 2008 - 0:06
Tresor
Obrázek uživatele Tresor
příspěvků: 151
obdivovatel

Hosi, nemate nekdo kontakt na koupi znackovych brzd "BREMBO" kotouce, desky, atd. Za kolik a kde se daji koupit? A hlavne jake, ja se na tech eshopech vubec nevyznam Jsem smutný

--
22. Březen 2008 - 18:50
tom
Obrázek uživatele tom
příspěvků: 92
5D 2.2 Sport
mám od: 13.3. 2007

Já měl přední destičky na první garančce sjeté skoro na plech. Výměna mě stála necelé 4tisíce

--
22. Březen 2008 - 14:22
gringo
Obrázek uživatele gringo
příspěvků: 52
5D 1.8 Sport
mám od: 23.9. 2006

Tak k vaší diskusi,

už mám za sebou i stáčení zadních kotoučů, které se velmi rychle vydřely a čekám v brzké době výměnu v rámci reklamace za nové, tak jako u předních. Kupodivu destičky stále skoro jako nové.

V servisu mi mechanik řekl, že u CV je přenos brzdné síly na zadní kotouže jen necelých 30%, takže pokud chce někdo jít do upgrade brzd (osobně půjdu až po skončení záruky), tak to má smysl jen u předních, pokud se jedná o drážkované a podobné typy kotoučů nebo jiné třmeny, vzadu podle všeho stačí jen z lepšího materiálu.

Není to můj názor "odborníka", ale jen podle hovoru s mechanikem Hondy. Zajímal jsem se o výměnu za jiný typ kotoučů a desek a řekl mi, že v záruce není problém, když si to zaplatím, ani to nemusí montovat v orig servisu, ale pokud se stane cokoliv na brzdách, tak to svedou na tyto díly. Takže pokud budou i nadále trvat u mě problémy s brzdami, tak ať už je záruka za mnou a buď půjdu do kotoučů i desek od Feroda, AT nebo Zimmermany (pokud jsem názvy nenapsal správně, tak se omlouvám, ale víc jsem o nich mluvil, než psal) Směju se

--
7. Březen 2008 - 1:23
Shi
příspěvků: 1026
bývalý majitel

Jasně, mě ale zaujalo, že jsou (asi jen na CTR) k dispozici přední osmipístkové brzdy za relativně rozumnou cenu. Nenapadlo mě, že aby člověk neudělal ze svého auta prasopsa, tak může být technicky opodstatněné k osmipístkům dopředu koupit šetipístky dozadu (a rázem to cenově dostává jinou dimenzi). Stejně tak mě zaujal text vysvětlující co se může stát, když se k původní ŘJ ABS připojí předimenzované brzdy s nevhodnou dynamikou.

Co se mě týče, tak mi ke štěstí budou stačit lepší destičky a kotouče - závodní ambice nemám, ale brždění z vysoké rychlosti na německé nebo české dálnici se přihodit může. Jednou jsem zvadnutí brzd zažil a dodneška kvůli tomu nemám Fabii rád. Pokud EBC slibuje zkrácení brzdné dráhy o 9 až 13 metrů při brždění ze 160 km/h na nulu, tak mě to rozhodně zajímá Směju se.

--
6. Březen 2008 - 22:33
jc
Obrázek uživatele jc
příspěvků: 2861
bývalý majitel

Ad (1) - toho bych se tolik nebal (aspon u CV), s trochou nadsazky jsou tam jen do poctu Směju se Je to videt na pomeru vymeny desticek predni-zadni. Tipuju to na 1:3.

--
6. Březen 2008 - 18:31
Shi
příspěvků: 1026
bývalý majitel

Hromada zajímavého čtení o brzdách.

Podstatné informace:
1) když se provede upgrade předních brzd, je vhodné provést i adekvátní upgrade zadních brzd, jinak auto bude přebržděné na předek a výsledkem může být i prodloužení brzdné dráhy. (U brzd s ABS a EBD by to snad platit nemělo).
2) od vrtaných kotoučů se upouští - nejen že rády praskají, ale chybějící (vyvrtaná) hmota chybí - vrtaný disk má kvůli chybějící hmotě nižší tepelnou kapacitu. Drážkování je lepší než vrtání.

--
6. Březen 2008 - 17:42
Shi
příspěvků: 1026
bývalý majitel

EBC samo připouští, že největší výhodou drážkování je stejnoměrné opotřebování destiček, které zamezuje vzniku rýh na kotoučích i destičkách, nějaký menší efekt s odvodem plynů a smetí tam také je.

Praskání vrtaných kotoučů si bude docela slušný problém, EBC to řeší ve stylu chytré horákyně - kotouče jsou vrtané, ale ne skrz. Dírky v kotoučích mají ten smysl, že kromě odvodu plynů a smetí dostávají pod destičky studený vzduch, který chladí povrch destiček.

Že by dírky skrz oproti dírkám částečným (důlkům)zlepšovaly nějak výrazně chlazení se mi taky nechce věřit - čekal bych, že dírky ve ventilovaném kotouči způsobí turbulentní proudění a turbulentní proudění je málokdy důvod k radosti. Důlky jako ma EBC jsou šalamounské řešení, ale dírky skrz mají určitě lepší image Směju se

--
3. Březen 2008 - 12:39

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".