Brzdy a destičky

Při podzimní servisní akci jsem byl obviněn z agresivní jízdy - destičky mám sjeté na 6 mm za 11000 km. Tvrdili, že to je asi polovina životnosti. Neřekli někomu z vás, jak jsou na tom ty vaše? Docela by mě to zajímalo. Je fakt, že je asi namáhám víc, než většina z vás, protože cca polovinu mého nájezdu tvoří německé dálnice a tam se necourám... Takže jak jste na tom vy a po kolika km je "normální" měnit destičky?

2bep napsal:
Určitě někomu pomůže toto vlákno, hlavně první Danyho příspěvek (popisuje základní TypeR rozměr brzd, tedy 300mm).
Danyho brzdová kuchařka
Vložil Bruure, 6. Listopad 2006 - 11:55
 

Shi
příspěvků: 1026
bývalý majitel

jc, nic jsi z toho nedělej, že jsi nepoznal barvu. Roli místního šaška jsem dnes hrdě převzal já a hned tak někdo mi ji nevyfoukne Směju se

--
6. Srpen 2008 - 23:18
jc
Obrázek uživatele jc
příspěvků: 2861
bývalý majitel

Fajne, kdyby to bylo takhle zelenoucky, tak by to bylo jednodussi Směju se
Kdyz ja jsem si ani nesah, nechtel sem mu strkat pracky do stroje (kdyz uz mu nevadilo ze ocumuju v garazi).

--
6. Srpen 2008 - 23:05
lukas
Obrázek uživatele lukas
příspěvků: 515
3D 1.8 Sport
mám od: 19.12. 2007

Fajn, takze je to od spreje mel sem pravdu Smích

--
6. Srpen 2008 - 21:24
padam
Obrázek uživatele padam
Administrátor
příspěvků: 1893
bývalý majitel

Marve: uhodils hřebíček na hlavičku. Zrovna dneska jsem byl v Hondě a koukal jsem tam na disky, které měli puntíky buď zelené nebo žluté.

SP_A0176.jpgSP_A0175.jpg

--
6. Srpen 2008 - 16:41
bbbbbbbbbbbbbbbb
příspěvků: 76
náhodný návštěvník

Z fotky to moc poznat není, ale mne by to asi nechalo klidným. Když jsem přezouval pneu z origo hliníkáčů ze Sporta na Borbety XL, tak zhruba ve stejných místech byl na každým z nich podobný stříkanec barvy, ovšem žluté... A u kol na předchozí auta jsem se s tím setkával taky v různých barevných variantách.
Nejsem sice znalec, ale dovolil bych si tipnout, že to bude něco z výroby, kdy nějaký zaměstnanec kontroluje naposledy disky, že jsou o.k., než je daj do beden na expedici nebo tak...
S brzdama to podle mne taky nemá nic společnýho Mrk

--
6. Srpen 2008 - 12:48
jc
Obrázek uživatele jc
příspěvků: 2861
bývalý majitel

Nevypadalo to jako od spreje. Jestli by to slo vydrhnout nevim a hned tak to nezjistim, mam nove obuto...

--
6. Srpen 2008 - 9:06
lukas
Obrázek uživatele lukas
příspěvků: 515
3D 1.8 Sport
mám od: 19.12. 2007

Neni to jen cakanec od spreje nebo proste jiny barvy? Tohle snad brzdy udelat nemuzou.

--
5. Srpen 2008 - 21:07
Koly
Obrázek uživatele Koly
Administrátor
příspěvků: 1398
bývalý majitel

Uha, tak niečo také som ešte nevidel, ak keď je samozrejme možné, že som toho ešte nevidel veľa. Mrk

Ide to zmyť dole? Nemôže to byť od pneumatík?

--
5. Srpen 2008 - 17:23
jc
Obrázek uživatele jc
příspěvků: 2861
bývalý majitel

Tady je ten disk:

propaleny_disk.jpg

--
5. Srpen 2008 - 14:36
Koly
Obrázek uživatele Koly
Administrátor
příspěvků: 1398
bývalý majitel

No, dokopy to bolo cca 1000km, ale nanazýval by som to úplne zábehom, brzdil som úplne normálne, len som nemal čas to nejak testovať. Cca 700km z toho bola dlhšia trasa s väčším podielom diaľnice.

Po skúsenostiach z okruhu aj Tvojimi dymiacimi doštičkami, sa snažím po výraznejšej záťaži bŕzd nezastavovať, ale nechať ich poctivo vychladnúť. Mrk

--
4. Srpen 2008 - 12:45

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".