Brzdy a destičky

Při podzimní servisní akci jsem byl obviněn z agresivní jízdy - destičky mám sjeté na 6 mm za 11000 km. Tvrdili, že to je asi polovina životnosti. Neřekli někomu z vás, jak jsou na tom ty vaše? Docela by mě to zajímalo. Je fakt, že je asi namáhám víc, než většina z vás, protože cca polovinu mého nájezdu tvoří německé dálnice a tam se necourám... Takže jak jste na tom vy a po kolika km je "normální" měnit destičky?

2bep napsal:
Určitě někomu pomůže toto vlákno, hlavně první Danyho příspěvek (popisuje základní TypeR rozměr brzd, tedy 300mm).
Danyho brzdová kuchařka
Vložil Bruure, 6. Listopad 2006 - 11:55
 

padam
Obrázek uživatele padam
Administrátor
příspěvků: 1893
bývalý majitel

JeT: To sice jsou, ale ten plíšek není slyšet zase tak moc.
Každopádně druhá fáze, kov na kov je nepřeslechnutelná, asi jako brzdící lokomotiva. Andílek

--
10. Listopad 2008 - 18:58
JeT
příspěvků: 45
5D 1.8 Executive
mám od: 12.2. 2006

Jen jsem chtel poznamenat - desticky na Civicovi jsou opatreny tzv. akustickym hlasicem opotrebeni. V praxi to vypada tak, ze desticky skripou, jako uz by jely kov na kov Jsem šokován)) Takze nelekejte se, ten zvuk je tam zamerne a ucinnost jeste neni snizena. Je ale nejvyssi as se objednat na vymenu.

--
10. Listopad 2008 - 18:35
padam
Obrázek uživatele padam
Administrátor
příspěvků: 1893
bývalý majitel

JOE: Další objednávka bude asi na jaře. Napíšu to i sem.

Jinak kotouče mají na brakes4u.co.uk - kotouče Civic

--
10. Listopad 2008 - 14:41
jc
Obrázek uživatele jc
příspěvků: 2861
bývalý majitel

Kdyz brzdis tak malo, tak ti ty brzdy spis zrezively nez ze bys je sjel. Zvlast u zadnich je to nesmysl, to by muselo jit o nejakou zavadu. A kdyz se poradne podivas, tak uvidis silu zbyvajiciho oblozeni.

--
10. Listopad 2008 - 14:24
JOE
Obrázek uživatele JOE
příspěvků: 611
5D 1.8 Sport
mám od: 5.9. 2006
v provozu od: 5.9. 2006

Ještě jsem se chtěl zeptat jaké jste kdo kupoval kotouče a za kolik? Když jsem hledal destičky tak jsem žádné kotouče nenašel?

--
10. Listopad 2008 - 14:19
JOE
Obrázek uživatele JOE
příspěvků: 611
5D 1.8 Sport
mám od: 5.9. 2006
v provozu od: 5.9. 2006

padam: tak dej příště vědět až zas budeš dělat objednávku. Já jsem právě nakoupil přední + zadní + doprava za 2,5 Jsem smutný Snad budu mít ale zase na dalších více jak 50 tis km vystaráno Směju se

Každopádně byl to neřešitelný problém sehnat destičky (EBC) během pár dnů Jsem smutný Nikdo je nemá skladem. Takže ve středu jedu do servisu bez destiček Jsem smutný Budou za cca týden Jsem smutný

Měnil si někdo z vás destičky sám? Udajně to není zas takový problém. Stojí to za těch pár ušetřených korun?

Jinak včera jsem pomocí ruční brzdy zjistil, že podle zvuku jsou opravdu sjeté zadní!?! Odpovídalo tomu i to, že při bežném přibržďování není nic slyšet, až při prudším brzdění, kdy se přidají i zadní je slyšet, že jsou brzdy sjeté. Jsem smutný Brzdím extrémně málo, prakticky pořád dobržďuju motorem, ale myslím, že brzdám škodí dlouhé stání Jsem smutný Loni jsem auto odstavil na 4 týdny a letos dokonce na 6 týdnů (po dobu dovolené). Po letošní dovolené mi brzdy (zadní) začly extrémně pískat. Až po dvoudením brždění ruční brdou se zase srovnali. Ikdyž vypadá to, že cenu toho, že jsem zadní sjel Směju se :-) Směju se

--
10. Listopad 2008 - 14:10
padam
Obrázek uživatele padam
Administrátor
příspěvků: 1893
bývalý majitel

Škoda jen, že EBC oceňuje desky podle stáří vozu (nebo si to nějak jinak cucají z prstu). Jinak by ty černý nestály 34 GBP, ale kolem 20 GBP jako na ostatní auta. Palec dolu
Zařizuju periodicky hromadné objednávky pro lidi z Honda-Clubu a když si někdo objednával černý desky za 14.30 GBP a doprava vycházela na 200 Kč tak jsem se ani nedivil, že za tu cenu vzal dvoje. Mrk

--
8. Listopad 2008 - 2:38
JOE
Obrázek uživatele JOE
příspěvků: 611
5D 1.8 Sport
mám od: 5.9. 2006
v provozu od: 5.9. 2006

S těma černejma je to dobrej nápad Mrk jak jste tu všichni diskutovali o těch zelenejch, tak jsem si na černý ani nevzpoměl Směju se Mohl by to být dobrý kompromis. Jsou levnější než Textary a slibují, že jsou "stejné nebo lepší" Směju se A přeci jen vypadají důvěryhodněji než Roadhouse nebo A.B.S. Směju se

--
8. Listopad 2008 - 0:11
padam
Obrázek uživatele padam
Administrátor
příspěvků: 1893
bývalý majitel

v-tec-inside napsal:
Nemusis zrovna zelene, su aj modre a tie su podla mna s cenou v norme a urcene na normalne jazdenie resp. brzdenie.

Jen pro upřesnění, ty normální jsou černé, nikoliv modré. Modré jsou závodní. Mrk
--
7. Listopad 2008 - 23:00
v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

tu si to mozes kuknut, je tam aj nas civic.

http://www.brakes4u.co.uk/

--
7. Listopad 2008 - 19:17

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".