Brzdy a destičky

Při podzimní servisní akci jsem byl obviněn z agresivní jízdy - destičky mám sjeté na 6 mm za 11000 km. Tvrdili, že to je asi polovina životnosti. Neřekli někomu z vás, jak jsou na tom ty vaše? Docela by mě to zajímalo. Je fakt, že je asi namáhám víc, než většina z vás, protože cca polovinu mého nájezdu tvoří německé dálnice a tam se necourám... Takže jak jste na tom vy a po kolika km je "normální" měnit destičky?

2bep napsal:
Určitě někomu pomůže toto vlákno, hlavně první Danyho příspěvek (popisuje základní TypeR rozměr brzd, tedy 300mm).
Danyho brzdová kuchařka
Vložil Bruure, 6. Listopad 2006 - 11:55
 

JOE
Obrázek uživatele JOE
příspěvků: 611
5D 1.8 Sport
mám od: 5.9. 2006
v provozu od: 5.9. 2006

Ještě bych dodal, že po vzoru amerických pořadů o úravách aut, jsem si koupil v lékárně lékařské rukavice, které se mi maximálně osvědčily! Směju se Ikdyž jsem dělal na tom nejšpinavějším na autě, tak ručičky mám čisté jako miminko Směju se

--
14. Listopad 2008 - 16:46
JOE
Obrázek uživatele JOE
příspěvků: 611
5D 1.8 Sport
mám od: 5.9. 2006
v provozu od: 5.9. 2006

Moje epizoda s destičkama, to je skutečně k pláči! Jsem smutný

Takže jsem si dnes koupil předražený Textary, otevřu je a na sáčku s plíšky je napsáno Mitsubishi space wagon atd. No nic říkám si, třeba budou pasovat. Mechanik co mi slíbil že je namontuje dnes musel náhle odjet, takže bude mít čas až zítra. Tak jsem se rozhodl, že to zkusím vyměnit sám. Podle nových šroubů (byly u destiček), kterými se přidělává třmen jsem zjistil, že potřebuju 13ku klíč. Nevím jak to přesně popsat, ale klíče jsou potřeba dva. Předpokládal jsem, že ten druhý bude taky 13ka. Měl jsem doma jenom jednu, tak jsem jel koupit druhej klíč. Koupil jsem 13-14. Koupil jsem ještě měděnku, na promazání mezi destičkou a pístkem. Sundám kolo a zjistil jsem, že tam není 2x13 klíč ale 1x13 a 1x15. Takže jsem nahodil kolo zpět a jel koupit další klíč. Opět jsem sundal kolo. Sundal jsem třmen a vyndal destičky. Vnější je sjetá total na vnitřní jsou asi tak ještě 2 mm. Plíšky samozřejmě neseděj, ty co přišli s destičkama jsou asi o 30% větší. Naštěstí ty půdovní nejsou ještě tak hrozný, tak jsem se je rozhodl tam nechat. Dal jsem nový destičky a až potud to šlo všecko bez problémů. Pak už následovalo to poslední a to zasunout píst zpět, aby se třmen vešel na nové destičky. Bohužel s pístem jsem nehnul ani o milimetr. Takže jsem tam musel zase hodit původní destičky a jel si domů pro číslo do hondy, abych se jich zeptal co a jak. Oni mi řekli, že zadní pístky nejdou jen tak snadno zasunout jako přední, je na to nějaký nástroj či co, takže mám smůlu. Takže jsem si dnes procvičil rozebrání a smontování brzd naprosto bez výsledku. Teď ještě doufám, že aspoň ten ferda co mi slíbil že to udělá, bude umět ten pístek zatlačit dovnitř, protože jinak nakonec budu muset stejnak jet opět do Hondy a destičky si vyměnit tam!

Promarněnýho času nelituju, protože mě to lákalo vyzkoušet, navíc jsem si skoro jistý, že přední už vyměnit zvádnu sám Směju se

Návod na výměnu PŘEDNÍCH destiček je zde http://www.civinfo.com/wiki/index.php?title=Changing_brakes

Upozornění pro všechny: Nesnažte se vyměnit sami zadní destičky, nejde to!!! Směju se

Doufám, že mi tuto informaci někdo z vás nezatajil úmyslně! Směju se Ptal jsem se tu před týdnem, jak velký je problém vyměnit destičky Mrk

--
14. Listopad 2008 - 16:25
jc
Obrázek uživatele jc
příspěvků: 2861
bývalý majitel

Aha, semafory, to by mne nenapadlo Smích

Zadni brzdy jsou o hodne mensi, takze jim takova provozni zatez nedela dobre. Sice jsi usetril ty predni, ale zanedbatelne - pro ne by to takova zatez nebyla.

--
14. Listopad 2008 - 9:43
padam
Obrázek uživatele padam
Administrátor
příspěvků: 1893
bývalý majitel

JOE: ta ručka, to bude ono. Já mám poměr přední vs. zadní 3:1.
Jo a náhradní desky vozím sebou od toho výletu do Mostu na okruh, kde jsem ty sériové desky nechal za 1,5h. Mrk

--
14. Listopad 2008 - 1:32
JOE
Obrázek uživatele JOE
příspěvků: 611
5D 1.8 Sport
mám od: 5.9. 2006
v provozu od: 5.9. 2006

Já mam snad takovou smůlu jako nikdo Jsem smutný Je prodloužený víkend a tak chceme jet na moravu. Ráno volám do sportovníchautodoplnku, jestli přišly ty destičky a jestli mi je stihnout poslat dnes, abych je zítra měl. Potěšili mě, protože skutečně přišly. Ve tři odpoledne mi volaj, že se dodavatel spletl a místo na civica jim poslal na jiné auto, takže destičky budou za týden. Takže jediný řešení je, že musím jít zítra do Elitu a koupit předražený textary za 1 650 Jsem smutný Rozdíl přes 500 Kč Jsem smutný

Doporučuju všem, kteří nechtějí přeplácet za originál destičky, aby si je opravdu radši objednali v předstihu, protože schánět je na poslední chvíli je velký problém Jsem smutný

Jinak asi vím proč jsem sjel ty zadní dřív než přední. Měl jsem jedno období, kdy jsem byl na semaforech línej mačkat brzdový pedál a tak jsem soutěžně zkoušel dojet na semafory s přizataženou ručkou. Prostě jel jsem 50 a zkoušel jsem se trefit tak, abych ručku zatáhl o dva zuby a zastavil automaticky tam kde jsem potřeboval (dost často se mi to povedlo Směju se ). No už to dělat nebudu Směju se Ikdyž jsem tím zase šetřil přední, takže ono to je stejnak asi jedno Směju se

--
13. Listopad 2008 - 21:31
pepavasa
Obrázek uživatele pepavasa
Administrátor
příspěvků: 2241
4D Hybrid
mám od: 5.2. 2007

2 JOE : Úvaha - sjeté destičky na PZ kole může znamenat, že

  1. Razantně projíždíš pravotočivé zatáčky a tudíž nutíš VSA k manipulaci s PZ brzdou
  2. VSA je samolibý fracek a hraje si PZ kolem
  3. Jemně visí ruční brzda

Směju seSměju se

   
178798_5.png

--
13. Listopad 2008 - 9:59
v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

JOE napsal:
dnes jsem překločil 54 tis km! Směju se Jestli je na předních ještě 20% tak mi vydržej jako Tomíkovi tzn. víc jak 60 tis :-)

tak to je fajn. Ja mam okolo 43 000 km a pri prezuvani, mi chalan hovori, ze mam nejake tenke zadne platnicky. Pytal som sa na jesennej kampani v honde a povedal, ze oni od nova nie su nijako extra hrube, ale nepiskaju zatial.

--
12. Listopad 2008 - 18:45
JOE
Obrázek uživatele JOE
příspěvků: 611
5D 1.8 Sport
mám od: 5.9. 2006
v provozu od: 5.9. 2006

dnes jsem překločil 54 tis km! Směju se Jestli je na předních ještě 20% tak mi vydržej jako Tomíkovi tzn. víc jak 60 tis Směju se

--
12. Listopad 2008 - 18:42
v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

JOE napsal:
Tak moje zadní jsou sjetý až na plech! resp. pravá zadní Jsem smutný Bohužel moje EBC ještě nedorazili a dát v Hondě 1750 za zadní jsem odmítl Jsem smutný Každopádně na předku mám údajně ještě 20%

Zaráží mě ta zvuková signalizace sjetí, protože zvuk pozoruju cca týden, což bych řekl, že není tak moc a už jsem totálně bez destičky. No jsem zvědavej až ji vyndaj. Pořád mi to přijde docela zvláštní. Jednak, že jsou zadní sjetý o tolik dřív než přední. Navíc i pravá se zdá být o dost víc sjetá než levá. A taky mě zaráží ten krátký interval od prvních zvuků po úplně sjetí :-(

A ked mas tie zadne zjazdene, kolko mas km najazdenych uz? Ja som predne uz spalil aj s kotucmi raz pri 20 000 km vramci zabehu civica Červenám se a skripali mi predne cca. este mesiac nez mi ich vymenili aj s kotucmi. Ale zadne este nie.

--
12. Listopad 2008 - 18:37
JOE
Obrázek uživatele JOE
příspěvků: 611
5D 1.8 Sport
mám od: 5.9. 2006
v provozu od: 5.9. 2006

Tak moje zadní jsou sjetý až na plech! resp. pravá zadní Jsem smutný Bohužel moje EBC ještě nedorazili a dát v Hondě 1750 za zadní jsem odmítl Jsem smutný Každopádně na předku mám údajně ještě 20%

Zaráží mě ta zvuková signalizace sjetí, protože zvuk pozoruju cca týden, což bych řekl, že není tak moc a už jsem totálně bez destičky. No jsem zvědavej až ji vyndaj. Pořád mi to přijde docela zvláštní. Jednak, že jsou zadní sjetý o tolik dřív než přední. Navíc i pravá se zdá být o dost víc sjetá než levá. A taky mě zaráží ten krátký interval od prvních zvuků po úplně sjetí Jsem smutný

--
12. Listopad 2008 - 18:30

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".