Brzdy a destičky

Při podzimní servisní akci jsem byl obviněn z agresivní jízdy - destičky mám sjeté na 6 mm za 11000 km. Tvrdili, že to je asi polovina životnosti. Neřekli někomu z vás, jak jsou na tom ty vaše? Docela by mě to zajímalo. Je fakt, že je asi namáhám víc, než většina z vás, protože cca polovinu mého nájezdu tvoří německé dálnice a tam se necourám... Takže jak jste na tom vy a po kolika km je "normální" měnit destičky?

2bep napsal:
Určitě někomu pomůže toto vlákno, hlavně první Danyho příspěvek (popisuje základní TypeR rozměr brzd, tedy 300mm).
Danyho brzdová kuchařka
Vložil Bruure, 6. Listopad 2006 - 11:55
 

Shi
příspěvků: 1026
bývalý majitel

Keomatepo napsal:
Moje stare Punto (1997) bez ABS ma ovela citelnejsi nastup brzdneho ucinku ako Honda, ci je to dane tym, ze nema ABS to neviem ...

Prudký nástup brzdného účinku, který je pro brzdy koncernu VW typický, je kladný jen z psychologického hlediska:
- znamená nemožnost přesně a jemně dávkovat brzdy
- znamená, že s pasažéry skoro vždy trochu cukneš, což je "skvělé", když pasažeři spí.
- znamená, že podvědomě přeceňuješ schopnost auta zastavit, což se méně zkušenému řidiči pekelně vymstí zejména ve vysokých rychlostech, na které není zvyklý.

Brzdy VW klamou tělem, zatímco ještě při 120 km/h předstírají, že jsou jak ze supersportu, tak při 160 km/h už nepředstírají nic a prostě brzdí stejně mizerně jako každé jiné normální auto.

Ač se to nezdá, tak civik brzdí opravdu velmi slušně (a možná i proto jej nyní mám lehce nabořený zezadu).

S ABS nástup brzd nesouvisí, souvisí to se záměrem konstruktéra vyvolat v řidiči pocit.

--
19. Červenec 2011 - 13:17
Keomatepo
příspěvků: 294
náhodný návštěvník

Ahojte, chystam sa v dohladnej dobe objednat GreenStuff + Ultimax na zadnu napravu, bude si este niekto objednavat niekto z B4U? MOhli by sme to dat dokopy ...

Spritmonitor.de

--
19. Červenec 2011 - 12:34
Keomatepo
příspěvků: 294
náhodný návštěvník

Akurat som pozrel Rybízov album, kde mal nafotené zadné kotúče a je to presne môj prípad, je to otrasné niečo ... V najblizsej dobe to musim poriesit, nezda sa mi, ze by to auto nejak excelentne brzdilo...
Moje stare Punto (1997) bez ABS ma ovela citelnejsi nastup brzdneho ucinku ako Honda, ci je to dane tym, ze nema ABS to neviem ...

Spritmonitor.de

--
13. Červenec 2011 - 20:58
Keomatepo
příspěvků: 294
náhodný návštěvník

Spritmonitor.de

zial reklamovat uz nemozem, auto ma uz 4 roky ... 06/2007 ... Nechápu

--
13. Červenec 2011 - 20:52
shamania
Obrázek uživatele shamania
příspěvků: 562
5D 1.8 Sport
mám od: 28.11. 2008
v provozu od: 28.11. 2008

Keomatepo napsal:
Potrebujem vymenit zadne kotuce a platnicky, su v otrasnom stave

reklamace, uz se to tu resilo http://8g.hondaclub.cz/forum/zadni-brzdy

--------------
Spritmonitor.de

--
13. Červenec 2011 - 19:06
Keomatepo
příspěvků: 294
náhodný návštěvník

Cafte chalani,

nebude teraz niekto riesit objednavku brzd na Civica? ... Potrebujem vymenit zadne kotuce a platnicky, su v otrasnom stave a auto ma nabehanych len 40tkm ... :/ ... Co by ste mi odporucili? Zbezne to tu sledujem, ale nejako sa z toho neviem vysomarit ...

Spritmonitor.de

--
13. Červenec 2011 - 16:49
rybiz
Obrázek uživatele rybiz
příspěvků: 1092
bývalý majitel

Včera jsem konečně vyměnil přední brzdy za komplet z CTR. Prace to byla pohodová, jediná nepřijemnost byla v délce mých původních hadic, nakonec jsem to vyřešil a vše páslo jako prdel na hrnec Palce nahoru
Pár fotek jsem dal do galerie.

--
30. Červen 2011 - 16:38
v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

dakujem padam, viem o tom, len som ho tak podpichol a myslel to ironicky Směju se

See I'm the king of the ring ring

--
29. Červen 2011 - 9:12
padam
Obrázek uživatele padam
Administrátor
příspěvků: 1893
bývalý majitel

v-tec: věř tomu, už jsem to psal asi před dvěma lety na HC:

padam napsal:

Když nejsou Red nebo Yellow v seznamu tak je můžeš najít podle prvního čísla z kódu.

Platí:
2 = Green
3 = Red
4 = Yellow
5 = Blue

Příklad:
Green DP2032 = Red DP3032

Odkaz na vyhledávání - brakes4u - Search

Když se nenajdou ani podle kódu tak se s největší pravděpodobností nedělají.

--
29. Červen 2011 - 7:54
v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

matulo napsal:
@vtec... neveril by si, ale to cislo sa da pomerne dost lahko uhadnut... ;)

to ti neverim

See I'm the king of the ring ring

--
29. Červen 2011 - 6:37

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".