Brzdy a destičky

Při podzimní servisní akci jsem byl obviněn z agresivní jízdy - destičky mám sjeté na 6 mm za 11000 km. Tvrdili, že to je asi polovina životnosti. Neřekli někomu z vás, jak jsou na tom ty vaše? Docela by mě to zajímalo. Je fakt, že je asi namáhám víc, než většina z vás, protože cca polovinu mého nájezdu tvoří německé dálnice a tam se necourám... Takže jak jste na tom vy a po kolika km je "normální" měnit destičky?

2bep napsal:
Určitě někomu pomůže toto vlákno, hlavně první Danyho příspěvek (popisuje základní TypeR rozměr brzd, tedy 300mm).
Danyho brzdová kuchařka
Vložil Bruure, 6. Listopad 2006 - 11:55
 

Bully
Obrázek uživatele Bully
příspěvků: 1955
bývalý majitel

Zhruba tak jak popisuje Shi. Az to sepne tak to jde poznat sakra vyrazne Hlasitě se směju
________________

Beruna

--
24. Červenec 2011 - 17:33
jenda200
Obrázek uživatele jenda200
příspěvků: 643
majitel jiné generace

Shi napsal:
Asistent se projeví tak, že pedál mizí v podlaze, aniž by kladl obvyklý odpor, míra jeho zásahu tak nějak odpovídá tomu jak moc se člověk lekne. Mi auto zachraňoval jen jednou (ve 120 km/h), ale první dojem byl, že mi selhaly brzdy, protože pedál skoro bez odporu téměř zmizel v podlaze. Od předních kol se vyvalil gejzír kouře (spálený materiál z brzdových destiček), kola si zakvičela a současně s tím kolem mne jako dělová koule prolétla PET láhev ze zadního sedadla a pokusila se rozbít něco na přístrojovce.
Pro dosažení podobného brzdného účinku bych normálně musel zabrat mnohem víc, ale nebýt toho, že jsem se lekl, že se pedál bez odporu propadá, tak bych si myslel, že takhle jsem hezky zabrzdil bez pomoci asistenta. (Moje zkušenost je z toyoty, ale princip bude stejný)

tak podle toho jak to popisuješ mi ten asistent asi nezabral, takle " hustý " to asi nebylo.A propad pedálu taky nebyl
--
24. Červenec 2011 - 16:37
Shi
příspěvků: 1026
bývalý majitel

Asistent se projeví tak, že pedál mizí v podlaze, aniž by kladl obvyklý odpor, míra jeho zásahu tak nějak odpovídá tomu jak moc se člověk lekne. Mi auto zachraňoval jen jednou (ve 120 km/h), ale první dojem byl, že mi selhaly brzdy, protože pedál skoro bez odporu téměř zmizel v podlaze. Od předních kol se vyvalil gejzír kouře (spálený materiál z brzdových destiček), kola si zakvičela a současně s tím kolem mne jako dělová koule prolétla PET láhev ze zadního sedadla a pokusila se rozbít něco na přístrojovce.
Pro dosažení podobného brzdného účinku bych normálně musel zabrat mnohem víc, ale nebýt toho, že jsem se lekl, že se pedál bez odporu propadá, tak bych si myslel, že takhle jsem hezky zabrzdil bez pomoci asistenta. (Moje zkušenost je z toyoty, ale princip bude stejný)

--
24. Červenec 2011 - 16:21
jenda200
Obrázek uživatele jenda200
příspěvků: 643
majitel jiné generace

Bully napsal:
Je a Honda to dava do aut uz dlouho. Elektronika by mela vyhodnotit obvykly zpusob brzdeni a pri podstatne rychlejsim nastupu na brzdovy pedal nez je obvykle "zadupne" brzdu automaticky silou, kterou ridic bezne nepouziva nebo na ni neni zvykly. Pro maximalni ucinek by se mela brzda obecne seslapnout silou udajne nejakych 80 kg a vic, coz moc lidi natrenovano nema. A nejaky slabsi clovek by to mozna ani bezne neuslapl, zvlast kdyz to neceka. Pri povoleni pedalu automatika stisk zase povoli.

jenda200 napsal:
na našem civiku je brzdový asistent?? To jsem vůbec netušil... :lame:

________________

Beruna

Tak to jsem pěkná Lame... a to si troufám ríci že o autech a hlavně Hondách vím hodně, ale tohle mi nějak uteklo... Nechápu Ted v týdnu jsem poměrně rychle ( cca 100kmh ) vlítnul do táhlé zatáčky a za ní se blondýna v SUV rozhodla že si udělá piknik Kleju no a jak jsem se lekl, zašlapl to ( ale jenom na moment )tak mi pekne hvídly gumy.Že-by ten asitent ? Nebo moje rychlá reakce ? Prostě jsem to tak na vteřinu zadupnul a hned povolil a objel ji
--
24. Červenec 2011 - 11:22
mos
Obrázek uživatele mos
příspěvků: 509
bývalý majitel

Keomatepo napsal:
btw, treba menit aj kvapalinu?

podla planu udrzby staci kazde 3 roky, pokial si nenalial nieco specialne. poriadne vycisti vodiace pliesky.

Vyměňte brzdovou kapalinu: Každé 3 roky
--
Martin

Spritmonitor.de

--
24. Červenec 2011 - 6:43
Keomatepo
příspěvků: 294
náhodný návštěvník

Uz 2x sa mi stalo po dlhsej jazde, ze po zastaveni som citil taky cudny zapach, ktory vychadzal zo zadneho kolesa, chytil elektron cely vrely, pravdepodobne sa mi zasekla brzda, raz mi to spravilo nalavo, potom napravo... Zrejme budem musiet poriesit buduci tyzden greenstuffy.

btw, treba menit aj kvapalinu?

Spritmonitor.de

--
23. Červenec 2011 - 11:55
Bully
Obrázek uživatele Bully
příspěvků: 1955
bývalý majitel

Je a Honda to dava do aut uz dlouho. Elektronika by mela vyhodnotit obvykly zpusob brzdeni a pri podstatne rychlejsim nastupu na brzdovy pedal nez je obvykle "zadupne" brzdu automaticky silou, kterou ridic bezne nepouziva nebo na ni neni zvykly. Pro maximalni ucinek by se mela brzda obecne seslapnout silou udajne nejakych 80 kg a vic, coz moc lidi natrenovano nema. A nejaky slabsi clovek by to mozna ani bezne neuslapl, zvlast kdyz to neceka. Pri povoleni pedalu automatika stisk zase povoli.

jenda200 napsal:
na našem civiku je brzdový asistent?? To jsem vůbec netušil... :lame:

________________

Beruna

--
22. Červenec 2011 - 18:32
jenda200
Obrázek uživatele jenda200
příspěvků: 643
majitel jiné generace

Shi napsal:
Není zač. Mimochodem, o rychlý nástup brzdného účinku, až ho skutečně budeš potřebovat (lekneš se a dupneš na brzdu), se postará brzdový asistent. Opravdu to funguje, ikdyž úmyslně se mi ho aktivovat zatím nepovedlo, ale když jsem se lekl, tak skutečně zabral. :thumsbup:

na našem civiku je brzdový asistent?? To jsem vůbec netušil... Lame...
--
22. Červenec 2011 - 17:59
Shi
příspěvků: 1026
bývalý majitel

Není zač. Mimochodem, o rychlý nástup brzdného účinku, až ho skutečně budeš potřebovat (lekneš se a dupneš na brzdu), se postará brzdový asistent. Opravdu to funguje, ikdyž úmyslně se mi ho aktivovat zatím nepovedlo, ale když jsem se lekl, tak skutečně zabral. Palce nahoru

--
20. Červenec 2011 - 10:17
Keomatepo
příspěvků: 294
náhodný návštěvník

Shi napsal:
Keomatepo napsal:
Moje stare Punto (1997) bez ABS ma ovela citelnejsi nastup brzdneho ucinku ako Honda, ci je to dane tym, ze nema ABS to neviem ...

Prudký nástup brzdného účinku, který je pro brzdy koncernu VW typický, je kladný jen z psychologického hlediska:
- znamená nemožnost přesně a jemně dávkovat brzdy
- znamená, že s pasažéry skoro vždy trochu cukneš, což je "skvělé", když pasažeři spí.
- znamená, že podvědomě přeceňuješ schopnost auta zastavit, což se méně zkušenému řidiči pekelně vymstí zejména ve vysokých rychlostech, na které není zvyklý.

Brzdy VW klamou tělem, zatímco ještě při 120 km/h předstírají, že jsou jak ze supersportu, tak při 160 km/h už nepředstírají nic a prostě brzdí stejně mizerně jako každé jiné normální auto.

Ač se to nezdá, tak civik brzdí opravdu velmi slušně (a možná i proto jej nyní mám lehce nabořený zezadu).

S ABS nástup brzd nesouvisí, souvisí to se záměrem konstruktéra vyvolat v řidiči pocit.

Diky za objasnenie Mrk
Spritmonitor.de

--
19. Červenec 2011 - 15:29

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".