Brzdy a destičky

Při podzimní servisní akci jsem byl obviněn z agresivní jízdy - destičky mám sjeté na 6 mm za 11000 km. Tvrdili, že to je asi polovina životnosti. Neřekli někomu z vás, jak jsou na tom ty vaše? Docela by mě to zajímalo. Je fakt, že je asi namáhám víc, než většina z vás, protože cca polovinu mého nájezdu tvoří německé dálnice a tam se necourám... Takže jak jste na tom vy a po kolika km je "normální" měnit destičky?

2bep napsal:
Určitě někomu pomůže toto vlákno, hlavně první Danyho příspěvek (popisuje základní TypeR rozměr brzd, tedy 300mm).
Danyho brzdová kuchařka
Vložil Bruure, 6. Listopad 2006 - 11:55
 

v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

rybiz napsal:
Remen ! ;)

tak este raz, preskocena rozvodova retaz ako to motory TSI maju, najdes to aj na nete Offtopic

fakt si ma zneistil, ale docital som sa aj na nete ze je to unava materialu a vtedy preskoci a po nastarovani sa z motora ozyvaju cinkave zvuky, tak mi to popisoval aj on.

See I'm the king of the ring ring

--
8. Srpen 2011 - 7:15
rybiz
Obrázek uživatele rybiz
příspěvků: 1092
bývalý majitel

Remen ! Mrk

--
8. Srpen 2011 - 0:05
v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

brzdy namontovane, zatial spokojnost. Lava zadna strana vnutorna platnicka green pridreta a zodrana az kov na kov !! Teraz som to spravil tak, ze po okrajoch novej yellow som zbrusil farbu z casti, ktore su osadene do vodiacej listy strmena. Tak uvidim, sadla potom o nieco lepsie. Samozrejme pouzil som aj medenu pastu, tak dufam ze nieco podobne sa nestane uz Palec dolu Inak bavil som sa s kamosom mechanikom a povedal ze na zadreni zadnych platniciek nie je nic vynimocne, a stava sa to casto nielen pri civicovi. Offtopic Len tak pre info, on sam ma Golf V, 1.4 TSI, 2x uz menil turbo, a teraz pri 90 000 meni rozvodovu retaz lebo sa mu vytahala a preskocila o par zubov, takze ma auto po celej garazi. Offtopic Ale to len tak na margo toho, ze aspon po motorickej stranke sa mozme tesit a sme na tom lepsie, ked uz napr. ten podvozok nie je nic moc

See I'm the king of the ring ring

--
7. Srpen 2011 - 19:03
v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

taaak, a je to tu. Zajtra idem do garaze prehadzovat.

IMG_3745_0.jpg

See I'm the king of the ring ring

--
6. Srpen 2011 - 12:06
v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

Keomatepo napsal:
Pist4 napsal:
nedalo by sa dakde hromadne objednat ? ak by nas bolo viac.

Mam v plane tento mesiac objednavat, aj Vtec inside chcel , mohli by sme nieco poriesit ...

Spritmonitor.de

ja uz mam z ebayu na ceste, moje brzdy boli uz v desnom stave a tak som v nedelu objednal

See I'm the king of the ring ring

--
4. Srpen 2011 - 7:06
Keomatepo
příspěvků: 294
náhodný návštěvník

Trosku som sa nudil, tak som si pocital ceny za sady dosticiek na predok a zadok + zadne kotuce Ultimax

GREEN vpredu, vzadu + zadne Ultimax = 218€ aj s dovozom na SVK po zlave
YELLOW vpredu, vzadu + zadne Ultimax = 246€ aj s dovozom na SVK po zlave

Ak som sa nahodou pomylil, sorry Palce nahoru

Spritmonitor.de

--
4. Srpen 2011 - 0:39
Keomatepo
příspěvků: 294
náhodný návštěvník

Pist4 napsal:
nedalo by sa dakde hromadne objednat ? ak by nas bolo viac.

Mam v plane tento mesiac objednavat, aj Vtec inside chcel , mohli by sme nieco poriesit ...

Spritmonitor.de

--
4. Srpen 2011 - 0:00
Keomatepo
příspěvků: 294
náhodný návštěvník

matulo napsal:
uz to tu niekde bolo... Yellowstuff predne na b4u...

Diky sefe Palec nahoru
Spritmonitor.de

--
3. Srpen 2011 - 23:58
matulo
příspěvků: 802
3D 1.8 Plus
mám od: 3.4. 2009

uz to tu niekde bolo... Yellowstuff predne na b4u...

--
3. Srpen 2011 - 20:56
Keomatepo
příspěvků: 294
náhodný návštěvník

Shi napsal:
Aby brzdy zůstaly vyvážené, tak se doporučuje volit kombinace předek/zadek: yellow/yellow nebo yellow/red.

O co su yellow drahsie od green, ako su na tom s brzdenim za studena? Pre 1.8 som ich nenasiel v ponuke na B4U, ani na jednej SVK stranke... Daju sa v pohode zohnat?

Spritmonitor.de

--
3. Srpen 2011 - 20:07

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".