Brzdy a destičky

Při podzimní servisní akci jsem byl obviněn z agresivní jízdy - destičky mám sjeté na 6 mm za 11000 km. Tvrdili, že to je asi polovina životnosti. Neřekli někomu z vás, jak jsou na tom ty vaše? Docela by mě to zajímalo. Je fakt, že je asi namáhám víc, než většina z vás, protože cca polovinu mého nájezdu tvoří německé dálnice a tam se necourám... Takže jak jste na tom vy a po kolika km je "normální" měnit destičky?

2bep napsal:
Určitě někomu pomůže toto vlákno, hlavně první Danyho příspěvek (popisuje základní TypeR rozměr brzd, tedy 300mm).
Danyho brzdová kuchařka
Vložil Bruure, 6. Listopad 2006 - 11:55
 

padam
Obrázek uživatele padam
Administrátor
příspěvků: 1893
bývalý majitel

Keomatepo: po pravdě řečeno nevím, ono když se YS zahřejí, tak mají třecí kooficient kolem 0,5-0,55. OEM mají jen kolem 0,4. Koeficient narůstá s teplotou, ale všechny grafy co jsem viděl začínaly až tak na 200st., takže říct jestli mají při 0st. např. jen 0,1 a OEM 0,2 si netroufám. Pocitově se mi zdálo, že za naprostého studena brzdí hůř než OEM, ale vzhledem k tomu jak rychle se prohřejí je to jen do prvního zabrždění. Proto jsem si v zimě na první křižovatce 300m od parkoviště lehce o něco déle zabrzdil a pak už jsem jel úplně normálně.

--
7. Říjen 2011 - 20:23
Keomatepo
příspěvků: 294
náhodný návštěvník

padam: Ked ich porovnam s OEM, tak za studena budu brzdit stale lepsie, nie?

Spritmonitor.de

--
7. Říjen 2011 - 20:16
padam
Obrázek uživatele padam
Administrátor
příspěvků: 1893
bývalý majitel

Keomatepo: YellowStuff jsem v zimě jezdil, je třeba je po vyjetí lehce zahřát na první křižovatce, pak ale brzdí naprosto normálně. Ani za studena se není čeho bát, při nouzovém brždění se zahřejí podle mě tak za 1, max. 2s, což se sice může zdát dlouho, ale i než se zahřejí tak brzdí.

--
7. Říjen 2011 - 20:13
Keomatepo
příspěvků: 294
náhodný návštěvník

Chalani ma tu niekto skusenost s tym ako brzdia EBC Yellowstuff v zime uplne za studena, bude to brzdit? Andílek

Spritmonitor.de

--
7. Říjen 2011 - 19:30
Keomatepo
příspěvků: 294
náhodný návštěvník

Inak musim pochvalit pristup ludi z B4U, ochotne a promptne poradili ohladom vsetkych mojich otazok.
Povodne som mal objednanu BF 307, uz som aj vyplatil objednavku, ale nakoniec ked mi napisal, ze odporuca skor DOT 4, tak boli tak ochotny, ze vymenili v objednavke BF307 za DOT 4 a preplatok mi poslali naspat na kartu, aj ked mi bol poslany mail, ze uz bola povodna zasielka expedovana.

Takze co sa pristupu tyka Palce nahoru pre B4U. Uvidime ci pride vsetko tak ako ma, pisali, ze behom 3 - 4 dni by to mohlo byt na SVK Směju se

Spritmonitor.de

--
28. Září 2011 - 21:04
mos
Obrázek uživatele mos
příspěvků: 509
bývalý majitel

Keomatepo napsal:
Pisal som na B4U ohladom rozdielu medzi DOT 4 a BF 307, prisla mi takato odpoved :
Hi there
DOTBF-307 is a racing fluid, so if you are using your car on track days or
racing this is fine.
You can use in the City but this fluid wont last long, usually changed every
month or so. If you use in City mostly I would use regular DOT 4

HEHE Směju seSHI mi raz napisal (resp citoval) prispevok z typer.cz. myslim, ze vystihuje skoro odpoved vyssie. racingove sajrajty menit castejsie teda cca 6m.
--
Martin

--
28. Září 2011 - 20:55
Keomatepo
příspěvků: 294
náhodný návštěvník

Pisal som na B4U ohladom rozdielu medzi DOT 4 a BF 307, prisla mi takato odpoved :

Hi there

DOTBF-307 is a racing fluid, so if you are using your car on track days or
racing this is fine.
You can use in the City but this fluid wont last long, usually changed every
month or so. If you use in City mostly I would use regular DOT 4

Spritmonitor.de

--
28. Září 2011 - 16:53
Keomatepo
příspěvků: 294
náhodný návštěvník

tomasvti napsal:
Ja som to tak spravil na Prelude (Yellow Stuff + Seriovy kotuc) a mam pocit ze to nieje najlepsi napad.

Pisal som otazku chlapikovi z B4U ohladom Yellow + seriovy kotuc a odpisal, ze s tym nieje problem, tieto dosticky funguju na vsetkych kotucoch. Uvidime ako sa to bude chovat u mna.

Chalani, aku kvapalinu je lepsie objednat? DOT 4 alebo BF 307 ?

Spritmonitor.de

--
26. Září 2011 - 21:46
tomasvti
Obrázek uživatele tomasvti
příspěvků: 2
5D 2.2 Executive
mám od: 2.9. 2011
v provozu od: 9.7. 2007

Ja som to tak spravil na Prelude (Yellow Stuff + Seriovy kotuc) a mam pocit ze to nieje najlepsi napad.
Po kratkom case sa mi kotuce zvlnili a mam taku teoriu ze s yellow stuff sa pri brzdeni dosahuju vyssie teploty co asi seriovym kotucom nerobi velmi dobre.
Teraz by so asi isiel bud do seriovych dosticiek alebo by som pouzil yellow stuff s EBC Turbo Groove kotucmi.
Na 8G cku mam Green Stuff a Turbo Goove kotuce a no problem.

--
26. Září 2011 - 10:54
zitnyp
Obrázek uživatele zitnyp
Administrátor
příspěvků: 2249
bývalý majitel

ja menil jen desticky na predku za Ferodo Premier

az pujde zadek (ten asi celej) + predek kotouce a novy desticky tak pujdu mozna do ATE, ackoliv ty feroda oproti seriovkam podle me brzdej cca stejne

Keomatepo napsal:
Chalani, riesil tu uz niekto EBC yellow stuff na seriovych prednych kotucoch? Predne kotuce vyzeraju byt v poriadku a neviem ci ich mam vymenit, alebo ci mozem na ne nahodit nove dosticky.

Btw, kolko treba kvapaliny, 2x 0,5l DOT4, to mi bude stacit ?

Dikes

Spritmonitor.de

Petr Žitný Spritmonitor.de

--
25. Září 2011 - 21:54

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".