Brzdy a destičky

Při podzimní servisní akci jsem byl obviněn z agresivní jízdy - destičky mám sjeté na 6 mm za 11000 km. Tvrdili, že to je asi polovina životnosti. Neřekli někomu z vás, jak jsou na tom ty vaše? Docela by mě to zajímalo. Je fakt, že je asi namáhám víc, než většina z vás, protože cca polovinu mého nájezdu tvoří německé dálnice a tam se necourám... Takže jak jste na tom vy a po kolika km je "normální" měnit destičky?

2bep napsal:
Určitě někomu pomůže toto vlákno, hlavně první Danyho příspěvek (popisuje základní TypeR rozměr brzd, tedy 300mm).
Danyho brzdová kuchařka
Vložil Bruure, 6. Listopad 2006 - 11:55
 

Goku_SSJ4
Obrázek uživatele Goku_SSJ4
příspěvků: 544
bývalý majitel

padam napsal:
K tomu reznutí, nechal jsem 1.-14.1. CR-Z na venkovním parkovišti v Berlíně a i vzhledem k tomu, že bylo docela špatné počasí s častými přeháňkami kotouče solidně zrezli a když jsem se rozjížděl tak jsem uslyšel i klasické puknutí, jak se destička násilně odtrhla od kotouče. Hned bylo cítit jak je nalepený materiál na kotoučích a jak při lehkém brždění kopou, po normální jízdě po dálnici domů a po nějakém tom zabrždění se ale kotouče bez problémů vyčistili a po dojetí domů (cca 300km) už bylo všechno zase v naprostém pořádku. Všechna auta by dopadla podlě mě za těchto podmínek úplně stejně.

Ja pri parkovani nezatahujem rucnu, iba zaradim rychlost a po par dnoch, ked opat pouzijem auto, tak sa ozve puknutie a neviem preco, ked sa dosticky nedotykaju kotuca Nechápu

--
18. Leden 2012 - 11:36
Dejv
Obrázek uživatele Dejv
příspěvků: 1522
5D 1.8 Sport
mám od: 1.4. 2011
v provozu od: 1.4. 2011

Tak to já zase jednou nechal v Litvínově omylem zataženou u VW ruční brzdu, a po pouhém týdnu! deštivého počasí se mi přirezly zadní bubny k obložení tak, že jsem tahal zadní kola za sebou. Po 10 minutách trápení spojky a studeného motoru se mi je podařilo odtrhnout, (ale to už pěkně smrděla) a od té doby si už radši na ručku dávám majzla a nezatahuju vůbec.
P.S. vím že teď máme vzadu kotouče, ale myslíte že by se to mohlo stát znovu?? Já nemám tušení.

--
18. Leden 2012 - 11:23
padam
Obrázek uživatele padam
Administrátor
příspěvků: 1893
bývalý majitel

K tomu reznutí, nechal jsem 1.-14.1. CR-Z na venkovním parkovišti v Berlíně a i vzhledem k tomu, že bylo docela špatné počasí s častými přeháňkami kotouče solidně zrezli a když jsem se rozjížděl tak jsem uslyšel i klasické puknutí, jak se destička násilně odtrhla od kotouče. Hned bylo cítit jak je nalepený materiál na kotoučích a jak při lehkém brždění kopou, po normální jízdě po dálnici domů a po nějakém tom zabrždění se ale kotouče bez problémů vyčistili a po dojetí domů (cca 300km) už bylo všechno zase v naprostém pořádku. Všechna auta by dopadla podlě mě za těchto podmínek úplně stejně.

--
18. Leden 2012 - 11:04
Dejv
Obrázek uživatele Dejv
příspěvků: 1522
5D 1.8 Sport
mám od: 1.4. 2011
v provozu od: 1.4. 2011

milos.vilos napsal:
Díky za návrh, přeměřím a zkusím pořešit to stočení.
Jen ještě doplnim. Zadní brzdy brzdí. Na technické mi řekli, že mají standardní účinek. Neříkám, že by to nemohlo být lepší.
Při třetí garanční prohlídce, mi stáčeli zadní disky, kvůli nerovnostem (vada materiálu disků). Až po tomto stočení došlo k reznutí. Před tím ty disky takto nevypadaly.
S tím malým nájezdem mi to není nějak jasné. Pokud najedu svých 10k ročně, tak mi zreznou nový kotouče znova do jednoho roku? Dá se tomu nějak předejít, aniž bych musel najet dvakrát víc km?

Asi takhle: Nezáleží ani tak na počtu kilometrů (já taky nenajezdím víc než 10-12tisíc ročně, zato každý pracovní den 30-40km a nerezne mi nic), ale na době kdy auto stojí bez pohybu venku na dešti. Pokud ujedeš 2000km za týden třeba na dovolené a pak měsíc stojíš, tak určitě zreznou. Pokud budeš stát v suché garáži, tak asi ne. Směju se
--
18. Leden 2012 - 11:13
milos.vilos
příspěvků: 18
5D 1.8 Comfort
mám od: 1.10. 2009
v provozu od: 1.7. 2007

Díky za návrh, přeměřím a zkusím pořešit to stočení.
Jen ještě doplnim. Zadní brzdy brzdí. Na technické mi řekli, že mají standardní účinek. Neříkám, že by to nemohlo být lepší.
Při třetí garanční prohlídce, mi stáčeli zadní disky, kvůli nerovnostem (vada materiálu disků). Až po tomto stočení došlo k reznutí. Před tím ty disky takto nevypadaly.
S tím malým nájezdem mi to není nějak jasné. Pokud najedu svých 10k ročně, tak mi zreznou nový kotouče znova do jednoho roku? Dá se tomu nějak předejít, aniž bych musel najet dvakrát víc km?

--
18. Leden 2012 - 10:16
Bully
Obrázek uživatele Bully
příspěvků: 1955
bývalý majitel

milos.vilos:
kotouce mas zarezle predevsim proto ze se s autem nejezdilo. Potvrzuje to i datum uvedeni do provozu u tveho auta a minimum najetych km. Jak auto stoji, disky zreznou a brzdenim se nasledne vytvori jakoby zesklovatela vrstva- desky po kotoucich klouzou, ale nebrzdi, i kdyz vyvijis na pedal velkou silu- je to tvuj pripad? Mozna jeste pujdou stocit, pokud neni rez moc hluboko (viz prispevek pode mnou- musis si hlidat minimalni tloustku kotoucu pro svuj typ vozu). Jinak by te cekala vymena, kotouce i desticky zaroven!
____________________________________________

Civic Type-R 8G Beruna

--
16. Leden 2012 - 19:54
Hellboy
Obrázek uživatele Hellboy
příspěvků: 503
5D 2.2 Sport
mám od: 28.5. 2008
v provozu od: 28.5. 2008

Dsestičky se nesmí otáčet na tomže kole (vnitřní vnější) a vůbec né přehazovat s kola na kolo. jestli máš kotouč v takovém špatném stavu tak s ním na soustruh a jestli se dostaneš pod limit v předu 21mm v zadu 8mm tak nový kotouč a nové destičky.

--
16. Leden 2012 - 15:51
milos.vilos
příspěvků: 18
5D 1.8 Comfort
mám od: 1.10. 2009
v provozu od: 1.7. 2007

Zdravím,
nevíte, jestli je možné prohodit brzdové destičky z levého kola na pravé?
Co se může stát, když je prohodím?
Mám problém, že zadní disky jsou z venkovní strany poměrně dost narezlé. Důvodů proč je zřejmě spousta (zaseklé destičky - nečistota, nekvalitní disky atd.) Z vnitřní strany jsou ok.
Myslel jsem, že pomůže vyčistit brzdy, ale je to stejné.
Chci to vyzkoušet, jako poslední pokus před výměnou disků a destiček.
Mám najeto 44000 (rv2007) a destičky i kotouče jsou původní.
Předem díky za názor.

--
16. Leden 2012 - 14:41
petchko
příspěvků: 243
bývalý majitel

teraz som si spomenul,ze hej,zo zaciatku piskali ale iba prve brzdenie a ked prislo v zapati dalsie tak uz v pohode....no pred vymenou teda piskali o kusisko viac Hlasitě se směju

--
13. Leden 2012 - 18:55
Goku_SSJ4
Obrázek uživatele Goku_SSJ4
příspěvků: 544
bývalý majitel

Ked nejazdim par dni, tak aj mne sa ozve pri rozjazde (sa mi zda zozadu) take tupe puknutie. Pakrujem bez rucnej, iba so zaradenym prvym prevodovym stupnom. Brzdy a platnicky neviem ake mam, este som ich od kupy nemenil a predchadzajuceho majitela som sa nepytal, ze ake su tam. Problemy s brzdenim som zatial nemal.

--
13. Leden 2012 - 10:03

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".