Brzdy a destičky

Při podzimní servisní akci jsem byl obviněn z agresivní jízdy - destičky mám sjeté na 6 mm za 11000 km. Tvrdili, že to je asi polovina životnosti. Neřekli někomu z vás, jak jsou na tom ty vaše? Docela by mě to zajímalo. Je fakt, že je asi namáhám víc, než většina z vás, protože cca polovinu mého nájezdu tvoří německé dálnice a tam se necourám... Takže jak jste na tom vy a po kolika km je "normální" měnit destičky?

2bep napsal:
Určitě někomu pomůže toto vlákno, hlavně první Danyho příspěvek (popisuje základní TypeR rozměr brzd, tedy 300mm).
Danyho brzdová kuchařka
Vložil Bruure, 6. Listopad 2006 - 11:55
 

zitnyp
Obrázek uživatele zitnyp
Administrátor
příspěvků: 2249
bývalý majitel

ja skoro 70tisic a jedny desky predni Směju se jinak zatim nic Směju se

shamania napsal:
Tim chces rict, ze po 130 tisich mas uz paty desticky vpredu?! Směju se
Ja vpredu po 75 dest+kot najednou, probiral jsem to v Koline a nejak jsme se shodli, ze je spravny cas na oboje. Styl "brzda plyn" je mi blizky.

Petr Žitný Spritmonitor.de

--
21. Listopad 2011 - 16:25
shamania
Obrázek uživatele shamania
příspěvků: 562
5D 1.8 Sport
mám od: 28.11. 2008
v provozu od: 28.11. 2008

Tim chces rict, ze po 130 tisich mas uz paty desticky vpredu?! Směju se
Ja vpredu po 75 dest+kot najednou, probiral jsem to v Koline a nejak jsme se shodli, ze je spravny cas na oboje. Styl "brzda plyn" je mi blizky.

--
21. Listopad 2011 - 16:16
Fanda
Obrázek uživatele Fanda
příspěvků: 857
bývalý majitel

Jak často měníte kotouče? Já zatím vždy věřil Roudnici, kde mne přesvědčovali, že kotouče (přední i zadní) vydrží tak na dvoje destičky. Mám nalétáno 130tis+ a vpředu už 2x měněné kotouče (tedy mám vpředu teď celkem čerstvě 3.) V pneuservisu mne trochu zviklali,když se divili, že to měním nějak často. Zase když dole vidím ty hodnoty - že kotouč je na výměnu po úbytku pouhých 2 nebo dokonce 1mm tloušťky - tak Nechápu nevím...

--
21. Listopad 2011 - 15:19
Goku_SSJ4
Obrázek uživatele Goku_SSJ4
příspěvků: 544
bývalý majitel

Myslim, ze ta minimalna hrubka pre kotuc sa nachadza aj niekde na danom kotuci, ale budes musiet zhodit koleso.

--
21. Listopad 2011 - 13:46
mos
Obrázek uživatele mos
příspěvků: 509
bývalý majitel

kangz napsal:
Zdravim pani,

chcem sa opytat - mozem si sam doma zmerat hrubku brzdovych kotucov - ak ano, ako a ake hodnoty hrubky kotucov (vzadu a vpredu) su zrele na vymenu ?

Dakujem za info :)

Tloušťka obložení brzdové destičky prednej:
Standard: 11,0 mm
Provozní limit: 1,6 mm

Tloušťka obložení brzdové destičky zadnej:
Standard: 9,0 mm
Provozní limit: 1,6 mm

Brzdový kotouč (z katalogu)
sila brzdoveho kotouce v mm: 23,0 mm
minimalni tloustka (v mm): 21 mm
sila brzdoveho kotouce v mm: 9,0 mm
minimalni tloustka (v mm): 8 mm

Brzdový kotouč (z manualu):
Tloušťka brzdového kotouče:
Standard: 23,0 mm
Max. limit pro přesoustružení: 21,0 mm

Tloušťka brzdového kotouče:
Standard: 9,0 mm
Max. limit pro přesoustružení: 8,0 mm

--
Martin

--
21. Listopad 2011 - 13:43
kangz
příspěvků: 68
bývalý majitel

Zdravim pani,

chcem sa opytat - mozem si sam doma zmerat hrubku brzdovych kotucov - ak ano, ako a ake hodnoty hrubky kotucov (vzadu a vpredu) su zrele na vymenu ?

Dakujem za info Směju se

--
21. Listopad 2011 - 11:14
mos
Obrázek uživatele mos
příspěvků: 509
bývalý majitel

fifuk napsal:

USR1367 - EBC Ultimax Brake Discs (Pair)
DP21901 - EBC Greenstuff Brake Pads ' Both Wheels '
Mate niekto skusenosti s tymto? Funguje vsetko ako ma? Su tieto kotuce schvalene na prevadzku, maju TUV, alebo ako sa to nazyva?

myslim, ze uz to podobna kombinacia tu bola (osobne mam len USR1367 a ine dosticky Palec dolu ) a nebol problem. ale ako som pochopil, nie je to magicka kombinacia. mozes ocakavat zlepsienie oproti OEM, ale neprehanat to s ocakavaniami.

a teraz k tomu najzaujimavejsiemu. explicitny TUV certifikat pre EBC disky/dosticky nie je. ale pisu, ze vsetko testuju oproti nariadeniu EU ECE R90 a teda dosticky by malo mat znacku E1 resp E11. nooo ale este som taku na nich nevidel Mrk

EDIT: pridam este, ze certifikacia je v kombinacii s autom (dosticky pre dane auto). takze napr mozu mat red + ctr ale nemusia mat red + civic.

matne si spominam nieco o tom, ze Bully pisal o certifikate pre CTR, treba to pohladat v tomto vlakne.
--
Martin

--
20. Listopad 2011 - 20:54
fifuk
příspěvků: 46
5D 2.2 Sport
mám od: 9.5. 2011

Ahojte,

hondicka mam cca 80tis km a planujem menit predne brzdy. Zvazujem kombinaciu:

USR1367 - EBC Ultimax Brake Discs (Pair)

DP21901 - EBC Greenstuff Brake Pads ' Both Wheels '

Mate niekto skusenosti s tymto? Funguje vsetko ako ma? Su tieto kotuce schvalene na prevadzku, maju TUV, alebo ako sa to nazyva?

Dakujem.

F.

PS: neplanujete niekto dalsi kupovat z SK, mohli by sme sa dohodnut a objednat spolu.

--
20. Listopad 2011 - 17:50
petr70
Obrázek uživatele petr70
příspěvků: 15
5D 1.4 Comfort
mám od: 3.9. 2008

Zdravím všecky závodníky,a hlavně ty,kteří jsou dnes tam,kde měli být včera.Vzhledem k rychlostním limitům na našich cestách,které pochopitelně všichni respektujem,se může zdát,že ku brzdění by stačilo ne víc,než pár obyčejných brzd.Avšak chyba lávky.Technologie zpracování různých materiálů a křivky v diagramech brzdných účinků mluví jasnou řečí.Co na tom, že tomu vlastně nikdo nerozumí.Vždy se jedná o čistě subjektivní pocit,takže veškerá doporučení jsou víceméně na HovínkoNejsem si jist

--
25. Říjen 2011 - 3:19
Shi
příspěvků: 1026
bývalý majitel

Keomatepo napsal:
padam: Ked ich porovnam s OEM, tak za studena budu brzdit stale lepsie, nie?

Za studena nejspíš budou brzdit mírně hůře (ostatně DS2500 to dělají taky), ale to lze velmi snadno kompenzovat zvýšeným tlakem na brzdový pedál. Nouzové brždění za studena taky není problém, ostatně jakmile mají destičky homologaci pro silniční provoz, tak se skutečně není čeho bát.

--
9. Říjen 2011 - 15:46

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".