Brzdy a destičky

Při podzimní servisní akci jsem byl obviněn z agresivní jízdy - destičky mám sjeté na 6 mm za 11000 km. Tvrdili, že to je asi polovina životnosti. Neřekli někomu z vás, jak jsou na tom ty vaše? Docela by mě to zajímalo. Je fakt, že je asi namáhám víc, než většina z vás, protože cca polovinu mého nájezdu tvoří německé dálnice a tam se necourám... Takže jak jste na tom vy a po kolika km je "normální" měnit destičky?

2bep napsal:
Určitě někomu pomůže toto vlákno, hlavně první Danyho příspěvek (popisuje základní TypeR rozměr brzd, tedy 300mm).
Danyho brzdová kuchařka
Vložil Bruure, 6. Listopad 2006 - 11:55
 

fifuk
příspěvků: 46
5D 2.2 Sport
mám od: 9.5. 2011

Ahojte,

tak dnes dorazili Front Ultimax a greenstuff. Chcem sa len spytat, na krabici je napisane, ze kotuce treba ocistit od nateru pred pouzitim. Robili ste to vsetci? Ja ich beriem do servisu, tak rozmyslam ci im ich mam predtym ocistit Směju se lebo oni sa na to asi vy...

F.

--
28. Listopad 2011 - 23:21
Bully
Obrázek uživatele Bully
příspěvků: 1955
bývalý majitel

Kazdy konkretni brzdovy kotouc ma predepsanou minimalni tloustku pri ktere se musi vymenit (pokud neni zkrouceny ze by nesel srovnat, zrezavely nebo jakkoli jinak mechanicky poskozeny). Jestli se svemu limitu uz hodne blizi a meni se zrovna desky, meni se i kotouc, uz kvuli jejich spravnemu zajeti. Ve finale to nevyjde ani nijak draz, desticky se ojedou stejnomerneji a muzou vydrzet delsi dobu + nepocita se nasledujici cela doba prace servisu navic (kola, cisteni brzd, ..).

TECH napsal:
Se vzorcem nesouhlasím, bó vždy rozhoduje stav "kotouče".Dřívější výměnou člověk nic neskazí, ale proč to dělat, když je kotouč v cajku, tak nějak nechápu.Vyhozené peníze a že to chce servis tak nějak chápu.

____________________________________________

Civic Type-R 8G Beruna

--
24. Listopad 2011 - 0:38
TECH
příspěvků: 726
bývalý majitel

Se vzorcem nesouhlasím, bó vždy rozhoduje stav "kotouče".Dřívější výměnou člověk nic neskazí, ale proč to dělat, když je kotouč v cajku, tak nějak nechápu.Vyhozené peníze a že to chce servis tak nějak chápu.

--
23. Listopad 2011 - 10:40
fifuk
příspěvků: 46
5D 2.2 Sport
mám od: 9.5. 2011

Tak objednane. Verim ze budem spokojny.

F.

--
22. Listopad 2011 - 23:07
zitnyp
Obrázek uživatele zitnyp
Administrátor
příspěvků: 2249
bývalý majitel

Fanda napsal:

zitnyp napsal:
ja skoro 70tisic a jedny desky predni Směju se jinak zatim nic :)

Pokud tomu mohu rozumět, že máš za sebou jednu výměnu - tedy teď jedeš 2. destičky celkem, tak to zase není tolik odlišné ode mne. 130tis / 4 (tolik sad předních destiček jsem ojel - ty páté jsou přece teď nové) = cca 33tis. Takže pokud tvé druhé destičky budou brzy pískat, tak je to vlastně podobné.
Spíše jak souhlasíte se vzorcem: 2x desky = 1 kotouče?

se vzorcem 2desky = 1kotouc souhlasim, a me piskali nedavno Směju se menil jsem je cca 5tisic km zpet Směju se, takze po cca 65tisicich, sice jsem druhym majitelem vozu, (koupeno na 49tisicich) ale brzdy odpovidaj stari, takze pochybuju ze by sjel kotouce a dvoje desky za 49tisic Směju se

Homer_Simpson napsal:
Ja mám 70 tis. km a ešte som nemenil ani dosky ani kotúče a zatiaľ všetko funguje ako má. Pritom jazdím skôr športovejšie.

j, byl jsem na tom skoro stejne, resp predni desky uz mam vymeneny, takze te to asi bude cekat taky Směju se

Petr Žitný Spritmonitor.de

--
21. Listopad 2011 - 23:19
Bully
Obrázek uživatele Bully
příspěvků: 1955
bývalý majitel

Ostry styl jizdy s kratkym prudkym brzdenim + brzdenim motorem opotrebuje brzdy urcite mnohem min nez to co predvadi fura jedincu v kopcovitych terenech- ze celou dobu v klesani stoji na pedalu brzdy jak to vidim treba pri cestach do prace u porad stejnych lidi. Moje zena taky brzdi podstatne vic nez ja a pritom jezdi klidneji.
____________________________________________

Civic Type-R 8G Beruna

--
21. Listopad 2011 - 19:58
Dejv
Obrázek uživatele Dejv
příspěvků: 1522
5D 1.8 Sport
mám od: 1.4. 2011
v provozu od: 1.4. 2011

Fanda napsal:

Spíše jak souhlasíte se vzorcem: 2x desky = 1 kotouče?

Já souhlasím. Směju se Ovšem kolik km to ve skutečnosti bude, záleží už na každém jednotlivci.
--
21. Listopad 2011 - 18:21
Homer_Simpson
Obrázek uživatele Homer_Simpson
příspěvků: 283
bývalý majitel

Ja mám 70 tis. km a ešte som nemenil ani dosky ani kotúče a zatiaľ všetko funguje ako má. Pritom jazdím skôr športovejšie.

--
21. Listopad 2011 - 18:19
Fanda
Obrázek uživatele Fanda
příspěvků: 857
bývalý majitel

shamania napsal:
Tim chces rict, ze po 130 tisich mas uz paty desticky vpredu?! :)

Jo Hlasitě se směju a přitom určitě můj styl je mnohem klidnější, než našich okruhových borců zde. Nakonec i spotřeba oscilující dlouhodobě kolem 8L/100km snad naznačuje, že destičky zas tak moc neničím.

zitnyp napsal:
ja skoro 70tisic a jedny desky predni Směju se jinak zatim nic :)

Pokud tomu mohu rozumět, že máš za sebou jednu výměnu - tedy teď jedeš 2. destičky celkem, tak to zase není tolik odlišné ode mne. 130tis / 4 (tolik sad předních destiček jsem ojel - ty páté jsou přece teď nové) = cca 33tis. Takže pokud tvé druhé destičky budou brzy pískat, tak je to vlastně podobné.
Ono teď při poslední výměně mě došlo, že vlastně díky těm varovným plíškům možná měníme destičky dříve, než je nutné. Pískat to začne, když je tam snad ještě 8mm, ne? Já kvůlivá čekání na kampaň jezdil měsíc (tedy přes 2000km) s pískáním, a hlídal to. A i na konci tam ještě byla zřetelná funkční "vrstva" - samozřejmě vnější destička, vnitřní běžně nevidím. A vím, že všechny předchozí výměny byly po pískání, a to dost brzy. Kdy tam tedy ještě přece jen něco zbývalo. No a ono měsíc k měsíci a km ke km, a pak prům. nájezd může být jiný.
Spíše jak souhlasíte se vzorcem: 2x desky = 1 kotouče?
--
21. Listopad 2011 - 18:12
matulo
příspěvků: 802
3D 1.8 Plus
mám od: 3.4. 2009

tak ja po 40 tkm predne dosky (este by mozno 10tkm zniesli) a komplet zadok... Predne kotuce mechanik zhodnotil este na 1 sadu dosiek...

--
21. Listopad 2011 - 16:45

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".