Brzdy a destičky

Při podzimní servisní akci jsem byl obviněn z agresivní jízdy - destičky mám sjeté na 6 mm za 11000 km. Tvrdili, že to je asi polovina životnosti. Neřekli někomu z vás, jak jsou na tom ty vaše? Docela by mě to zajímalo. Je fakt, že je asi namáhám víc, než většina z vás, protože cca polovinu mého nájezdu tvoří německé dálnice a tam se necourám... Takže jak jste na tom vy a po kolika km je "normální" měnit destičky?

2bep napsal:
Určitě někomu pomůže toto vlákno, hlavně první Danyho příspěvek (popisuje základní TypeR rozměr brzd, tedy 300mm).
Danyho brzdová kuchařka
Vložil Bruure, 6. Listopad 2006 - 11:55
 

Keomatepo
příspěvků: 294
náhodný návštěvník

Na Honde mam nahodene yellowstuff vpredu a vzadu, zadne kotuce som menil za Ultimaxy, predne zostali seriove. Brzdi to lepsie ako seria, ale pockam si do leta, ked sa budem trochu viac jasit, co to povie.

Nepacila sa mi jedna vec, vyse tyzdna som nejazdil autom, stalo bez zatiahnutej brzdy. Sadnem do auta, pohnem sa, ozvala sa mensia rana, asi sa zahryzli platnicky do kotucov, neviem si to inak vysvetlit. Ultimaxy mi dost zhrdzaveli, auto zopar km skoro vobec nebrzdilo, musel som ist na dialnicu a trosku kotuce "prelestit".

Teraz je uz vsetko ok Směju se

Spritmonitor.de

--
13. Leden 2012 - 9:33
Bully
Obrázek uživatele Bully
příspěvků: 1955
bývalý majitel

Shamania:
nevim samozrejme co delas s autem, jestli s nim jezdis jenom ty atd. . Doslechl jsem se ze ke zkrouceni kotoucu u Hondy obcas staci zabrzdit z vysoke rychlosti a chvili stat na brzdovem pedalu, takhle ale lidi odrovnali i EBC Turbogroove aj. .
Proste jako prvni vec uplne bych urcite nechal zkontrolovat kotouce jestli nejsou zvlnene, a je uplne zbytecne patrat nad tim jestli a jak by to mohlo nebo nemohlo vzniknout.
____________________________________________

Civic Type-R 8G Beruna

--
12. Leden 2012 - 23:32
jarek
Obrázek uživatele jarek
příspěvků: 95
5D 2.2 Sport
mám od: 6.12. 2006

Na seriový kotouče a green stuffy vpředu mám najeto asi 35 tis a vzadu asi 15tis km, nikdy nepískaly ani nevibrovaly, brzdí trochu lépe, ale špiní stejně jako orig. destičky.

--
12. Leden 2012 - 22:59
shamania
Obrázek uživatele shamania
příspěvků: 562
5D 1.8 Sport
mám od: 28.11. 2008
v provozu od: 28.11. 2008

Bully: ze bych jako zmenil styl brzdeni s vymenou? Směju se
A to vam ani nepiskala tahle kombinace behem prvnich km, cca 2000? Směju se

--
12. Leden 2012 - 22:07
jc
Obrázek uživatele jc
příspěvků: 2861
bývalý majitel

Seriovy kotouce a green stuffy jsem jezdil, byly rozhodne znatelne lepsi nez seriovy desticky. Problem s vibracema jsem nemel.

--
10. Leden 2012 - 21:04
Bully
Obrázek uživatele Bully
příspěvků: 1955
bývalý majitel

Kotouce muzes nevhodnym zpusobem brzdeni zkroutit i za podstatne kratsi dobu nez za 12 tkm. Navic k tomu maji brzdy u vetsiny Hond bohuzel docela velke sklony Palec dolu

shamania napsal:
Jo to jsem neuved. Ve stejnou dobu byly meneny i kotouce.

____________________________________________

Civic Type-R 8G Beruna

--
10. Leden 2012 - 20:47
shamania
Obrázek uživatele shamania
příspěvků: 562
5D 1.8 Sport
mám od: 28.11. 2008
v provozu od: 28.11. 2008

Jo to jsem neuved. Ve stejnou dobu byly meneny i kotouce.

--
10. Leden 2012 - 20:00
petchko
příspěvků: 243
bývalý majitel

sevas,no ja tuto kombinaciu mam tiez a km na nich mozem mat tak asi ako ty ak nie viac a ani som si nevsimol zeby bol dajaky problem ako mas ty....urcite su aj lepsie zkombinovane brzdy ale uuurcite lepsie ako som mal predtym.mne sa stalo to,ze pri uplne plnom zatazeni auta som na dialnici dobrzdoval z 140-0kmh a skoro som sa posral....od strachu,ze nedobrzdim.tak som ich potom vymenil za tieto co mam a brzdia urcite lepsie.
nemas uz nacate kotuce?

--
10. Leden 2012 - 19:30
shamania
Obrázek uživatele shamania
příspěvků: 562
5D 1.8 Sport
mám od: 28.11. 2008
v provozu od: 28.11. 2008

Pouziva tady nekdo (hlavne v predu) kombinaci kotouce hondacky a desticky GreenStuf? Nazory?
Ja po 12000km z toho moc nadsenej nejsem a znovu bych do toho nesel. Desne to vybruje. Kdyz se trochu prohrejou, tak je to lepsi, ale i tak. Taky pri nejakym alpskym sjezdu jsou i malinko citit. Co se tyce brzdeni, tak bych rek, ze jsou i pres to vsechno jistejsi a ucinejsi. Ale to je tak subjektivni, ze to snad ani neberte vazne Směju se

--
10. Leden 2012 - 19:14
v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

fifuk napsal:
Ahojte,

tak dnes dorazili Front Ultimax a greenstuff. Chcem sa len spytat, na krabici je napisane, ze kotuce treba ocistit od nateru pred pouzitim. Robili ste to vsetci? Ja ich beriem do servisu, tak rozmyslam ci im ich mam predtym ocistit Směju se lebo oni sa na to asi vy...

F.

len ich odmastni cisticom na brzdy,ked im chces pomoct a mat istotu ze ti to tam nedaju mastne Směju se , ziaden nater davat dole nemusis, po prvom zabrzdeni je prec Směju se

See I'm the king of the ring ring

--
28. Listopad 2011 - 23:47

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".