Brzdy a destičky

Při podzimní servisní akci jsem byl obviněn z agresivní jízdy - destičky mám sjeté na 6 mm za 11000 km. Tvrdili, že to je asi polovina životnosti. Neřekli někomu z vás, jak jsou na tom ty vaše? Docela by mě to zajímalo. Je fakt, že je asi namáhám víc, než většina z vás, protože cca polovinu mého nájezdu tvoří německé dálnice a tam se necourám... Takže jak jste na tom vy a po kolika km je "normální" měnit destičky?

2bep napsal:
Určitě někomu pomůže toto vlákno, hlavně první Danyho příspěvek (popisuje základní TypeR rozměr brzd, tedy 300mm).
Danyho brzdová kuchařka
Vložil Bruure, 6. Listopad 2006 - 11:55
 

v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

Keomatepo napsal:
Chalani, riesil tu uz niekto EBC yellow stuff na seriovych prednych kotucoch? Predne kotuce vyzeraju byt v poriadku a neviem ci ich mam vymenit, alebo ci mozem na ne nahodit nove dosticky.

Btw, kolko treba kvapaliny, 2x 0,5l DOT4, to mi bude stacit ?

Dikes

Spritmonitor.de

ja by so asi vymenil komplet, co som aj spravil, ale je to na tvojom zvazeni. Ta brzdovka ti staci jedna Směju se

See I'm the king of the ring ring

--
25. Září 2011 - 21:27
Keomatepo
příspěvků: 294
náhodný návštěvník

Chalani, riesil tu uz niekto EBC yellow stuff na seriovych prednych kotucoch? Predne kotuce vyzeraju byt v poriadku a neviem ci ich mam vymenit, alebo ci mozem na ne nahodit nove dosticky.

Btw, kolko treba kvapaliny, 2x 0,5l DOT4, to mi bude stacit ?

Dikes

Spritmonitor.de

--
25. Září 2011 - 13:08
zitnyp
Obrázek uživatele zitnyp
Administrátor
příspěvků: 2249
bývalý majitel

asi do toho taky pujdu, mozna bych vzal rovnou i predni kotouce, nevim no, ale potreboval bych to do CR Směju se

Keomatepo napsal:
Trosku som sa nudil, tak som si pocital ceny za sady dosticiek na predok a zadok + zadne kotuce Ultimax

GREEN vpredu, vzadu + zadne Ultimax = 218€ aj s dovozom na SVK po zlave
YELLOW vpredu, vzadu + zadne Ultimax = 246€ aj s dovozom na SVK po zlave

Ak som sa nahodou pomylil, sorry Palce nahoru

Spritmonitor.de

Petr Žitný Spritmonitor.de

--
8. Srpen 2011 - 19:12
Misko42
Obrázek uživatele Misko42
příspěvků: 776
3D 1.8 Sport
mám od: 2.4. 2008

ano dopomaha ti to vidiet lepsie ci uz su zabehnute alebo nie.a toto som nasiel na nete:
Black-Dash (ULTIMAX) kotúče – tento kotúč je najnovšou inováciou firmy EBC Brakes.

Obsahujú najnovší čierny, vysokolesklý nános, ktorý predstavuje míľnik v boji proti korózii a zaručuje tak, že nános ostane na tých miestach, na ktorých nedochádza ku kontaktu s brzdovým obložením.

Pri vývoji boli taniere Black-Dash podrobené soľnému testu po dobu 480 hodín. Disk je vyrobený precízne a je dokonale vyvážený.

FERRARI fan

--
8. Srpen 2011 - 10:49
v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

Bully napsal:
Ta vrstvicka cerneho laku (ev. zlateho u TG) je indikator zajeti kotoucu, jak ji na cele brzdne plose obrzdis do stribrna tak jsou kotouce zhruba zajete. Na zbylych plochach kotouce potom slouzi jako dalsi z protikoroznich opatreni.

________________

Beruna

thanks Palec nahoru mal som pocit ze toto bolo to, co som cital, ale nechcel som napisat blbost:)

See I'm the king of the ring ring

--
8. Srpen 2011 - 15:10
Bully
Obrázek uživatele Bully
příspěvků: 1955
bývalý majitel

Ta vrstvicka cerneho laku (ev. zlateho u TG) je indikator zajeti kotoucu, jak ji na cele brzdne plose obrzdis do stribrna tak jsou kotouce zhruba zajete. Na zbylych plochach kotouce potom slouzi jako dalsi z protikoroznich opatreni.

________________

Beruna

--
8. Srpen 2011 - 10:21
v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

Misko42 napsal:

inak tie tvoje nove brzdy parada, som nevedel ze to su cele cierne tie kotuce, ako to potom vyzera ked sa s tym jazdi, je to potom zosuchane ako ten zlaty nanos na turbogroove alebo tieto su uplne inak robene?

FERRARI fan

ano domnievas sa spravne, cierny nanos je len ochranna vrstva, a farba ostane pri pouzivani iba v drazkach kotucov. Cital som o tom povrchu, ale uz neviem na co to malo byt dobre. Takze uz teraz su strieborne kotuce, nanos farby je uz prec. Zatial pocit uplne super, ale to by som mal asi pri kazdych novych brzdach, po vymene spalenych greenov Směju se Uvidime ako budu fungovat yellow. Kazdopadne, pri prusom zabrzdeni sa dostava pocit uplneho zakusnutia zahriatych brzd, taky som u greenov nepocitoval

See I'm the king of the ring ring

--
8. Srpen 2011 - 9:55
Misko42
Obrázek uživatele Misko42
příspěvků: 776
3D 1.8 Sport
mám od: 2.4. 2008

on ma ani nie liter obsah a beha kazdy den NR-BA po dialnici, tak neviem ci aj to mohlo tomu dopomoct, predsa len je to auto skor do mesta.
inak tie tvoje nove brzdy parada, som nevedel ze to su cele cierne tie kotuce, ako to potom vyzera ked sa s tym jazdi, je to potom zosuchane ako ten zlaty nanos na turbogroove alebo tieto su uplne inak robene?

FERRARI fan

--
8. Srpen 2011 - 9:08
v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

Misko42 napsal:
najlepsie je ked ti hovoria ze retaz sa nemeni, je to bezudrzbove,... ja som na to vzdy povedal ze neni to bezudrzbove, je to retaz tak vytahat sa musi! tu je to potvrdene, aj kamarat co ma toyotu, tiez retaz, teraz bol v servise s autom a tam zistili ze ju treba vymenit lebo je vytahana a ten sponovak uplne na doraz ze uz viac by to nedosponoval, ale zas ma tam uz cca 170tis km

FERRARI fan

no asi ako kde, u yarisky z roku 98, ktoru stale mame, je stale ta ista retaz a co som mal stary bavorak z roku 90 ,535i tak ten mal nalietane 320 000 km a retaz nebola menena. Offtopic

See I'm the king of the ring ring

--
8. Srpen 2011 - 8:50
Misko42
Obrázek uživatele Misko42
příspěvků: 776
3D 1.8 Sport
mám od: 2.4. 2008

najlepsie je ked ti hovoria ze retaz sa nemeni, je to bezudrzbove,... ja som na to vzdy povedal ze neni to bezudrzbove, je to retaz tak vytahat sa musi! tu je to potvrdene, aj kamarat co ma toyotu, tiez retaz, teraz bol v servise s autom a tam zistili ze ju treba vymenit lebo je vytahana a ten sponovak uplne na doraz ze uz viac by to nedosponoval, ale zas ma tam uz cca 170tis km

FERRARI fan

--
8. Srpen 2011 - 7:40

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".