Brzdy a destičky

Při podzimní servisní akci jsem byl obviněn z agresivní jízdy - destičky mám sjeté na 6 mm za 11000 km. Tvrdili, že to je asi polovina životnosti. Neřekli někomu z vás, jak jsou na tom ty vaše? Docela by mě to zajímalo. Je fakt, že je asi namáhám víc, než většina z vás, protože cca polovinu mého nájezdu tvoří německé dálnice a tam se necourám... Takže jak jste na tom vy a po kolika km je "normální" měnit destičky?

2bep napsal:
Určitě někomu pomůže toto vlákno, hlavně první Danyho příspěvek (popisuje základní TypeR rozměr brzd, tedy 300mm).
Danyho brzdová kuchařka
Vložil Bruure, 6. Listopad 2006 - 11:55
 

kangz
příspěvků: 68
bývalý majitel

budem musiet coskoro menit kotuce - minimalne predne, takze vyberam vhodny brzdovy kotuc. Zamyslam sa nad EBC (aktualne deriem ich GreenStaff platnicky) alebo nad akoukolvek alternativou, pripadne lepsou volbou. tz. rad by som vedel ponukane modely, ceny, terminy dodania, ...

--
30. Červenec 2011 - 22:21
matulo
příspěvků: 802
3D 1.8 Plus
mám od: 3.4. 2009

@kangz o jednom cloveku viem, ale ten sem moc nechodi... co potrebujes vediet?

--
30. Červenec 2011 - 9:15
Misko42
Obrázek uživatele Misko42
příspěvků: 776
3D 1.8 Sport
mám od: 2.4. 2008

myslim ze jedine dany z typer.cz posiela na SK, poradi a dava ozaj dobre ceny

FERRARI fan

--
30. Červenec 2011 - 6:55
kangz
příspěvků: 68
bývalý majitel

je v SR nejaky zastupca/eshop, kde sa da pozriet ponuka XYZ Racing brzdoveho materialu prosim ta? Resp. kde si nakupoval ?

--
29. Červenec 2011 - 22:44
padam
Obrázek uživatele padam
Administrátor
příspěvků: 1893
bývalý majitel

kangz: Uvažoval jsem o nich, ale nakonec jsem vzal XYZ Racing. Hlavně díky lokální super podpoře a příznivé ceně.

--
29. Červenec 2011 - 15:52
kangz
příspěvků: 68
bývalý majitel

Ma tu niekto skusenosti s brzdami TAROX ?

--
29. Červenec 2011 - 14:54
Bully
Obrázek uživatele Bully
příspěvků: 1955
bývalý majitel

Pokud uz byly kotouce rezave tak je to normalni, stane se to i u Civica a vubec nezalezi na znacce a typu auta (a ze vim ze se u C8G doopravdy stalo to same Mrk ). Diky rzi povrch disku zesklovati, rez se zapece i do desticek a brzdy klouzou, nikdy nemuzou zabrat jak maji a tim nesepne ani ABS. Auto ktere stoji vzdycky starne rychleji nez kdyz se s nim aspon obcas jezdi.

Kubajsu napsal:
Já jsem nedávno prodával bráchovu Fabii 1.9 tdi, o které jsem si myslel (ježdě z dob, kdy jsem s ní jezdil hodně), že má super brzdy. Jelikož auto dýl stálo, tak jsem jel brzdy rozhýbat a zbavit rezavého povlaku... Celkem hodně mě překvapilo, že už při třetím intenzivním brzdění (ze 100 km/h na cca 20) jsem se nebyl schopen ani při největším úsilí dostat do oblasti účinku ABS... To Civik vydrží určitě víc, i když se tak zpočátku úplně netváří...

________________

Beruna

--
25. Červenec 2011 - 17:09
Kubajsu
Obrázek uživatele Kubajsu
příspěvků: 486
bývalý majitel

Já jsem nedávno prodával bráchovu Fabii 1.9 tdi, o které jsem si myslel (ježdě z dob, kdy jsem s ní jezdil hodně), že má super brzdy. Jelikož auto dýl stálo, tak jsem jel brzdy rozhýbat a zbavit rezavého povlaku... Celkem hodně mě překvapilo, že už při třetím intenzivním brzdění (ze 100 km/h na cca 20) jsem se nebyl schopen ani při největším úsilí dostat do oblasti účinku ABS... To Civik vydrží určitě víc, i když se tak zpočátku úplně netváří...

Spritmonitor.de http://moje.auto.cz/Kubajsu/honda.html

--
25. Červenec 2011 - 9:42
RiCk
příspěvků: 180
bývalý majitel

ja ked som kupil auto, tak jedna z prvych veci co som testoval boli brzdy, lebo obcas som cital na forach od ludi ze vraj Honda Civic ma slabe brzdy a podobne. Uz na skusobnej jazde v Honde ked som to hovoril obchodnikovi tak ma vysmial, ze ten nastup je sice iny ako u inych znaciek ale urcite to auto brzdi dobre. No a tak sme nasadli 4 ludia do auta, pekne sa priputali a na ceste mimo mesta, mimo premavky sme to rozbehli na cca 100 km/h a poriadne som zosliapol (nie prudko, len som plynule zatlacit co najviac ako som vladal). Auto krasne zabrzdilo, netrufam si odhadnut na kolkych metroch, ale ludom sediacim vzadu prislo aj trochu nevolno z toho pretazenia Směju se Takze odvtedy ked mi niekto tvrdi ze Honda brzdi zle, tak ho tiez len vysmejem. Co je len blbe ohladom brzd, ze ich treba po zime precistit, hlavne tie zadne. Coskoro upgradujem vpredu na EBC, potom aj vzdadu, takze by to malo byt este lepsie.

--
25. Červenec 2011 - 20:07
Shi
příspěvků: 1026
bývalý majitel

Podle mých zkušeností z Toyoty asisstent zasahuje přímo úměrně tomu jak prudké je přešlápnutí z plynu na brzdu, respektive jak prudké je sešlápnutí samotné brzdy. Na Toyotě byl agilnější, takže tam byla jeho činnost poznat více, respektive měl tendenci se projevovat ikdyž o jeho funkci nebyl zrovna zájem a trochu komplikoval snahu jen mírně přibrzdit a necuknout při tom autem. Na (o 5 let mladší) Hondě je vyladěný lépe a při normálním brždění o něm vůbec nevím. Tedy tipuji, že pokdu jsi se lekl a kola si kvíkly, tak se ti aktivoval také a urychlil nástup tlaku v brzdách, ale ještě se ti nepředvedl v plné síle.

Na té Toyotě dostal šanci se projevit v plné kráse, protože já musel přejít z akcelerace (sešlápnutý plyn) do panického brždění, což je softwarově docela snadné detekovat, protože došlo ke změně stavu z celkem hodně zmáčknutého plynu (akcelerace vozidla) na brzdu.

--
24. Červenec 2011 - 21:55

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".