Brzdy a destičky

Při podzimní servisní akci jsem byl obviněn z agresivní jízdy - destičky mám sjeté na 6 mm za 11000 km. Tvrdili, že to je asi polovina životnosti. Neřekli někomu z vás, jak jsou na tom ty vaše? Docela by mě to zajímalo. Je fakt, že je asi namáhám víc, než většina z vás, protože cca polovinu mého nájezdu tvoří německé dálnice a tam se necourám... Takže jak jste na tom vy a po kolika km je "normální" měnit destičky?

2bep napsal:
Určitě někomu pomůže toto vlákno, hlavně první Danyho příspěvek (popisuje základní TypeR rozměr brzd, tedy 300mm).
Danyho brzdová kuchařka
Vložil Bruure, 6. Listopad 2006 - 11:55
 

FLP
Obrázek uživatele FLP
příspěvků: 696
bývalý majitel

Zdravím vás,
ja so trošku mimo vašej témy ale chcem sa vás opýtať na pískanie od predných bŕzd. Pred nejakými 3 mesiacmi som dával meniť platničky za EBC Grennstuff, kotúče sú ešte pôvodné. Po nejakom čase začali brzdi pískať pri jemnom brzdení. Je to normálne u týchto platničiek?

--
28. Červen 2011 - 23:58
matulo
příspěvků: 802
3D 1.8 Plus
mám od: 3.4. 2009

@vtec... neveril by si, ale to cislo sa da pomerne dost lahko uhadnut... Mrk

--
28. Červen 2011 - 22:40
v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

matulo napsal:
@vtec... ved som pisal ze som to aj vtedy hladal podla kodu a naslo mi len zadne... zacal som hladat zadne a uz som bol cely nateseny, ale ked som zadal kod prednych, tak mi nevyhodilo nic... urcite som to skusal... teda okrem bluestuffov, tie som ani vtedy neskusal hladat...

odkial si mal cislo prednych yellowstuff ked su teraz novinka?

See I'm the king of the ring ring

--
28. Červen 2011 - 21:55
padam
Obrázek uživatele padam
Administrátor
příspěvků: 1893
bývalý majitel

Co se týká YellowStuff vs. BlueStuff, tak bych spíše doporučil BlueStuff.
Pro některá auta májí i certifikaci na silnici - http://www.ebcbrakes.com/automotive/ebc_disc_pads_for_racing/index.shtml
Předpokládám, že asi ne na Civic, ale co se týká výdrže a výkonu tak mi připadly lepší než YellowStuff, u těch bych se bál, že se na menších kotoučích budou více zahřívat a pak drolit. To u BlueStuff nehrozí. Je u nich sice šance, že někomu budou mírně pískat, ale nikdy jsem s tím v provozu neměl problém. K intenzitě pískání závodních desek to má hodně daleko.

--
28. Červen 2011 - 21:44
matulo
příspěvků: 802
3D 1.8 Plus
mám od: 3.4. 2009

@vtec... ved som pisal ze som to aj vtedy hladal podla kodu a naslo mi len zadne... zacal som hladat zadne a uz som bol cely nateseny, ale ked som zadal kod prednych, tak mi nevyhodilo nic... urcite som to skusal... teda okrem bluestuffov, tie som ani vtedy neskusal hladat...

--
28. Červen 2011 - 21:35
v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

matulo napsal:
na b4u tie brzdy skutocne aj maju, staci ich vyhladat podla cisla...
yellow:
predne - http://www.brakes4u.co.uk/itemdetail.asp?catid=12820
zadne - http://www.brakes4u.co.uk/itemdetail.asp?catid=12821

redstuff na predok stale nie je (zadne su, aj kvoli CTR)... ale aj ten yellow bude asi nejaka novinka... Ked som riesil tu hromadnu objednavku, snazisl som na B4U najst red/yellow stuff aj podla cisla a este tam neboli...

je mozne ze tam boli uz predtym, ale nie su nahodene v tej tabulke ked hladas podla typu vozidla. Ked sa hlada podla kodu produktu, tak to naslo hned. Podotykam ze predne aj zadne bluestuff su k dispozicii taktiez podla kodu. Pripajam odpoved z B4U (btw. pytal som sa aj na to, aky je rozdiel medzi kotucmi ultimax a turbogroove):

,,Hi there

Yes these pads will fit your car, they are sport pads.

Ultimax and GD turbogroove brake discs performance is the same, they are made from the same material, the only difference is style, black or gold small grooves or large grooves and spots.

Whichever style you like best.

Regards john''

Takze ja idem do Yellow momentalne.

See I'm the king of the ring ring

--
28. Červen 2011 - 11:39
matulo
příspěvků: 802
3D 1.8 Plus
mám od: 3.4. 2009

na b4u tie brzdy skutocne aj maju, staci ich vyhladat podla cisla...
yellow:
predne - http://www.brakes4u.co.uk/itemdetail.asp?catid=12820
zadne - http://www.brakes4u.co.uk/itemdetail.asp?catid=12821

redstuff na predok stale nie je (zadne su, aj kvoli CTR)... ale aj ten yellow bude asi nejaka novinka... Ked som riesil tu hromadnu objednavku, snazisl som na B4U najst red/yellow stuff aj podla cisla a este tam neboli...

--
28. Červen 2011 - 8:39
v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

Shi napsal:
Pozor na POTN, jejich ceny jsou nejlepší, jejich poprodejní servis je tragický - zákazníka totálně ignorují. Doklad o nákupu jsem z nich nevyrazil ani přes několik urgencí.
Nedokáži si představit jak by se stavěli k reklamaci nebo vrácení produktu, kdyby nepasoval.

A nejsem sám, kdo má tuto zkušenost, na Civinfo.com pár podobných zkušeností na POTN taky najdete. :wtf:

ano, pamatam si, pisal si to ohladne tlmicov KONI FSD. Nemam v umysle od nich nieco brat, tie ceny za brzdy su v tomto pripade drahsie ako u konkurencie, uviedol som to len ako priklad kde sa yellowstuff pre nas civic objavil, lebo napr. na brakes4u alebo ebcbrakesdirect tato moznost podla vybraneho typu auta nie je. Kazdopadne, pisal som uz do oboch predajni aby mi potvrdili ze je to naozaj tak a na potn nie je preklep. O potn som sa dcital na civinfe tiez az az, a ziadna slava to nie je. Akonahle dostanem odpoved, budem informovat ako to je.

See I'm the king of the ring ring

--
28. Červen 2011 - 8:32
Shi
příspěvků: 1026
bývalý majitel

Pozor na POTN, jejich ceny jsou nejlepší, jejich poprodejní servis je tragický - zákazníka totálně ignorují. Doklad o nákupu jsem z nich nevyrazil ani přes několik urgencí.
Nedokáži si představit jak by se stavěli k reklamaci nebo vrácení produktu, kdyby nepasoval.

A nejsem sám, kdo má tuto zkušenost, na Civinfo.com pár podobných zkušeností na POTN taky najdete. WTF!

--
28. Červen 2011 - 7:59
v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

RiCk napsal:
No skoda, ze si to sem nedal skor, ceny su super Směju se Za 2 dni mi akurat dorazia Greeny tiez z UK akurat o cca 10% drahsie.

dal by som, ale vobec som to netusil, vcera som to vykutral ked som si porovnaval ceny, lebo moje kotuce su napadrt a potrebujem objednat. Tak asi nebudem brat greeny a zoberiem rovno yellowstuff. Ale este predtym napisem mail do brakes4u napr. ci to nie je preklep u potn. Ale malo by to byt v poriadku, lebo nasiel som aj na civinfe ako si menil typek na type S oblozenie za yellowstuff.

See I'm the king of the ring ring

--
28. Červen 2011 - 6:56

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".