Brzdy a destičky

Při podzimní servisní akci jsem byl obviněn z agresivní jízdy - destičky mám sjeté na 6 mm za 11000 km. Tvrdili, že to je asi polovina životnosti. Neřekli někomu z vás, jak jsou na tom ty vaše? Docela by mě to zajímalo. Je fakt, že je asi namáhám víc, než většina z vás, protože cca polovinu mého nájezdu tvoří německé dálnice a tam se necourám... Takže jak jste na tom vy a po kolika km je "normální" měnit destičky?

2bep napsal:
Určitě někomu pomůže toto vlákno, hlavně první Danyho příspěvek (popisuje základní TypeR rozměr brzd, tedy 300mm).
Danyho brzdová kuchařka
Vložil Bruure, 6. Listopad 2006 - 11:55
 

kremilek007
Obrázek uživatele kremilek007
příspěvků: 1340
5D 2.2 Sport
mám od: 30.10. 2009

TECH: kupovat ani nic nechci momentálně, spíš mi jde o ty data a porovnání, ale na odkaz juknu, díky

Spritmonitor.de

--
14. Květen 2011 - 19:33
TECH
příspěvků: 726
bývalý majitel

Změřené to nemám, ale rozdíl oproti origoši jsem nepoznal.Čihni se na tento velkoobchod (brzdy tam kupovat nemusíš), veškeré originální filtry tam kouúiš za půlku toho co účtují v Hondě servis.Naklikej si Hondu a pak Civic a dej rok výroby.

http://www.autodily-sklad.cz/katalog.info

--
14. Květen 2011 - 17:39
kremilek007
Obrázek uživatele kremilek007
příspěvků: 1340
5D 2.2 Sport
mám od: 30.10. 2009

máte někdo změřenou skutečnou brzdnou dráhu s origo destičkama ze 100 na 0 km/h či s nějakýma alternativníma, co zde spousta z vás kupuje ?

--
13. Květen 2011 - 23:21
mr.Martin
příspěvků: 43
5D 1.8 Sport
mám od: 29.6. 2009

Misko42 napsal:
myslim ze sa mylis, u mcgardu sa to neda, ked som mal kosei tam by to islo ale mcgard nie, tam nestrcis nic.

bezpecnostne-matice-McGARD.jpg

sused raz daval na jednom aute dole bezpecnostne matice, stratili od nich kluc a neslo to nijak inak, len navaril na danu maticu tyc,a tak ztrhol.. inak mu to neslo

FERRARI fan


Já řešil sundání Mcgardů u svýho auta,bo jsem ztratil "klíč" a navařením to taky nešlo. Tu horní chromovanou stranu bych musel obrousit a na to tam nebylo místo. Navíc bych si mohl poprskat liťáky.Já měl ještě vypiplanější model,než máš na obr. Ty moje nebyly válcového tvaru a měly po obvodu otočný prstenec. Asi proti povolení stylem klíče na olej.filtr.
Zkrátím to:sundat jsem je sundal,bez poškození,jen nevím jestli mám dávat návod na net. Nejleší je si schovat ten kód,podle kterého lze objednat nový ořech. Když bude někdo v nouzi,samozřejmě rád poradím.
--
3. Duben 2011 - 10:07
Misko42
Obrázek uživatele Misko42
příspěvků: 776
3D 1.8 Sport
mám od: 2.4. 2008

Nechápu

FERRARI fan

--
1. Duben 2011 - 9:41
PIV
příspěvků: 26
5D 1.8 Executive
mám od: 5.3. 2009

Jen jsem upozornil na možná rizika. Pak je to už každého věc. Ale někteří jedinci jsou schopni pouze vulgárnosti a další má angažovanost na tomto fóru končí. Zdar.

--
1. Duben 2011 - 9:25
v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

PIV napsal:
Musel bych vyzkoušet. Jeden nápad bych měl, ale záleží na momentu dotažení. No a když by to fakt nešlo, tak jde zajistit, aby je majitele nepoužívali. Takový dobře zaražený ocelový hřebíček bude stačit. Asi se tím začnu živit Mrk (v klidu, nezačnu Směju se )

tusim s tym mas bohate skusenosti Hovínko

See I'm the king of the ring ring

--
1. Duben 2011 - 8:04
PIV
příspěvků: 26
5D 1.8 Executive
mám od: 5.3. 2009

Musel bych vyzkoušet. Jeden nápad bych měl, ale záleží na momentu dotažení. No a když by to fakt nešlo, tak jde zajistit, aby je majitele nepoužívali. Takový dobře zaražený ocelový hřebíček bude stačit. Asi se tím začnu živit Mrk (v klidu, nezačnu Směju se )

--
1. Duben 2011 - 6:11
Tomy
Obrázek uživatele Tomy
příspěvků: 727
5D 1.8 Executive
mám od: 6.8. 2009

PIV napsal:
Myslím, že většina (možná skoro všechny) tzv. bezpečnostních šroubů/matic jde velmi lehce povolit i bez klíče, takže je to často jen vyhazování peněz. Postup je příšerně jednoduchý, do vybrání se vloží válečky z válečkového ložiska, které se tam uchytí na trochu vazeliny. Pak stačí vložit jen vhodný běžný klíč (Mx, torx, imbus a pod), který bude pasovat a povolit. Pokud je systém jiný, stačí většinou jen trochu přemýšlení jak jej obelstít.

Ako napisal Misko, u McGard-ov sa to neda, ani to co popisujes, ani navrtanie Směju se Asi aj preto su 3x drahsie ako ine bezp. sruby a matice.

The power of dreams ...

--
31. Březen 2011 - 22:26
Misko42
Obrázek uživatele Misko42
příspěvků: 776
3D 1.8 Sport
mám od: 2.4. 2008

myslim ze sa mylis, u mcgardu sa to neda, ked som mal kosei tam by to islo ale mcgard nie, tam nestrcis nic.

bezpecnostne-matice-McGARD.jpg

sused raz daval na jednom aute dole bezpecnostne matice, stratili od nich kluc a neslo to nijak inak, len navaril na danu maticu tyc,a tak ztrhol.. inak mu to neslo

FERRARI fan

--
31. Březen 2011 - 11:25

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".