Brzdy a destičky

Při podzimní servisní akci jsem byl obviněn z agresivní jízdy - destičky mám sjeté na 6 mm za 11000 km. Tvrdili, že to je asi polovina životnosti. Neřekli někomu z vás, jak jsou na tom ty vaše? Docela by mě to zajímalo. Je fakt, že je asi namáhám víc, než většina z vás, protože cca polovinu mého nájezdu tvoří německé dálnice a tam se necourám... Takže jak jste na tom vy a po kolika km je "normální" měnit destičky?

2bep napsal:
Určitě někomu pomůže toto vlákno, hlavně první Danyho příspěvek (popisuje základní TypeR rozměr brzd, tedy 300mm).
Danyho brzdová kuchařka
Vložil Bruure, 6. Listopad 2006 - 11:55
 

Mark
Obrázek uživatele Mark
příspěvků: 106
bývalý majitel

pesada napsal:
Asi normálně poslat balík těch 10-12 eur navíc bych unesl.

Myslím, že by se nechal ten balík poslat,z Čech,když už budou destičky v Praze, k tobě a to poštovný by vyšlo určitě levněji.

--
27. Únor 2011 - 22:24
kremilek007
Obrázek uživatele kremilek007
příspěvků: 1340
5D 2.2 Sport
mám od: 30.10. 2009

Shi napsal:
kremilek: ABS a VSA se ti do brzd nemontují, dokud není kolo ve skluzu. Zkus na to párkrát v nízké rychlosti intenzivněji šlápnout. Díky "přerozdělování brzdného účinku" by obě zadní kola měla brzdit co to jde a to zcela běžně. Díky EBD jde až do zásahu ABS na zadní brzdy plný tlak. Že je PZ netknutá je vážně divné - není zadrhnutý pístek brzdiče ?.

vzhledem k tomu, že ze servisu šly ty brzdy i očištěné, tak snad ne, tak po 400km už se začíná cosi rýsovat, ale jestli se nepletu, tak by to mělo být odřené spíš ve středu kotouče a postupovat k venkovnímu ojkraji, ale je to naopak, ještě tomu dám 100km a pak se uvidí ...

--
27. Únor 2011 - 19:21
Shi
příspěvků: 1026
bývalý majitel

Objednal jsem nakonec po korespondenci s Kolym destičky Ferodo DS2500 dopředu i dozadu. Nejlepší cenu jsem dostal na www.brzdy.cz:

Jejich nabídka je takováto:
----
zakladni ceny (bez DPH) jsou:
FCP 1859H za 2612,-
FCP1862H za 2563,-

pokud jste ochoten nalepit samolepku na auto tak je cena o 15% nizsi

nejsou skaldem ve fabrice.
Cca 3-4tydny dodani
----

V souhrnu z toho co jsem se dozvěděl naše upgradovací možnosti pro ne-TypeR Civiky 8G pro běžné silniční použití v zásadě jsou:
1) EBC greenstuff vpředu i vzadu : Zlepšení, ale pro brždění zvysokých rychlostí to ještě není dokonalé.
Nebýt dopravy z UK nebo absurdních cen na trhu v ČR, tak je to docela racionální volba. Při brždění ze 160 km/h EBC uvádí zkrácení brzdné dráhy o 9 metrů (oproti blíže neurčeným seriovým destičkám na blíže neurčeném voze). Pro redstuff / redstuff při brždění ze 160 km/h EBC uvádí zkrácení brzdné dráhy o 13 metrů, tedy greenstuff má pro brždění z vysokých rychlostí rezervy. Bohužel, dopředu se destička redstuff na naše auta nedělá.

2) EBC yellowstuff vpředu a redstuff vzadu: Dostatečné, ale různý materiál vpředu a vzadu může ovlivnit vyvážení brzd. EBC pro redstuff neposkytuje grafy, ze kterých by šlo vyčíst jak se mění součinitel tření s teplotou a tedy nejde si udělat o kombinaci yellow/red "obrázek". Škoda, protože cenově to je jen o trochu dražší, než varianta s greenstuff.

3) Ferodo DS2500 vpředu i vzadu : nejdražší a nejodolnější varianta, EBC proti DS 2500 staví řadu yellowstuff. Pro běžné silniční použití je to sice trochu s kanónem na vrabce, ale není to zase o tolik dražší, než by byly originální destičky zakoupené ve značkovém servise.

Až je z www.brzdy.cz dostanu, tak poreferuji Směju se

--
27. Únor 2011 - 16:47
Shi
příspěvků: 1026
bývalý majitel

kremilek: ABS a VSA se ti do brzd nemontují, dokud není kolo ve skluzu. Zkus na to párkrát v nízké rychlosti intenzivněji šlápnout. Díky "přerozdělování brzdného účinku" by obě zadní kola měla brzdit co to jde a to zcela běžně. Díky EBD jde až do zásahu ABS na zadní brzdy plný tlak. Že je PZ netknutá je vážně divné - není zadrhnutý pístek brzdiče ?.

--
27. Únor 2011 - 16:08
kremilek007
Obrázek uživatele kremilek007
příspěvků: 1340
5D 2.2 Sport
mám od: 30.10. 2009

Shi napsal:
.... Po ujetí několika set km (nepočítá se dálnice, kde skoro nebrzdíš), takže 200 až 400 km po okreskách a ve městě to chce dokončit zapečení a to takto ....

tak na zadních nových kotoučích mám 250km odkroucených, sem se díval včera, jestli už brzdí po celé ploše a sedly si, no a jsem mírně rozčarován, LZ v pohodě, už brzdí celou plouchou (asi z 90%), ale PZ je netknutá, ještě je na kotouči z výroby jemný povrch, jako kdyby destičky nebrzdily vůbec ... dnes se půjdu opět projet, jsem zvědavý, jesttli se to zlepší ... ?

jak vyzkoušet, jestli zadní kolo brzdí v praxi ? díky VSA a ABS a přerozdělování brzdného účinku mě to nějak uniká, zlatá škodovka, to tomu člověk hamstnul a poznal, jak auto táhne do boku ...

--
27. Únor 2011 - 14:04
petchko
příspěvků: 243
bývalý majitel

mos napsal:
petchko napsal:
...ked to budem robit ci ma tam nieco nepostretne... Tak to mrkám
dik

k poslednej casti otazky: detailne si mozes pozriet navod napr tu (a tu) + niekde sa odporuca medenna vazelina (dovod najdes kde inde ako na webe). a podla toho co mi spominal kolega na zatlacenie piesta budes potrebovat nieco silnejsie ako to na prvom obrazku z civinfo.
--
Martin

Spritmonitor.de

vdaka ti

--
26. Únor 2011 - 21:29
mos
Obrázek uživatele mos
příspěvků: 509
bývalý majitel

petchko napsal:
...ked to budem robit ci ma tam nieco nepostretne... Tak to mrkám
dik

k poslednej casti otazky: detailne si mozes pozriet navod napr tu (a tu) + niekde sa odporuca medenna vazelina (dovod najdes kde inde ako na webe). a podla toho co mi spominal kolega na zatlacenie piesta budes potrebovat nieco silnejsie ako to na prvom obrazku z civinfo.
--
Martin

Spritmonitor.de

--
26. Únor 2011 - 13:39
petchko
příspěvků: 243
bývalý majitel

...mali by mi konecne prist brzdove dosticky....
chcem sa vas spytat ci si ich menite sami alebo chodite niekam do servisu?
ja som si doteraz menil sam aj na ostatnych autach ale na honde este nie,
ked to budem robit ci ma tam nieco nepostretne... Tak to mrkám
dik

--
26. Únor 2011 - 12:01
matulo
příspěvků: 802
3D 1.8 Plus
mám od: 3.4. 2009

takze k hromadnej objednavke... zozbieralo sa nas uz trochu viac, zacina to vyzerat rozumne... Keby sa este niekto chcel pridat, tak do soboty 20:00 este cakam, potom to uzatvaram...

--
25. Únor 2011 - 16:49
FLP
Obrázek uživatele FLP
příspěvků: 696
bývalý majitel

Dnes som bol na výmene predných brzdových platničiek a dali mi do auta aj tie staré.
Doma som ich premeral a mali v priemere hrúbku 3-4 mm. To by ešte niečo vydržali, či sa mýlim?

--
24. Únor 2011 - 20:42

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".