Brzdy a destičky

Při podzimní servisní akci jsem byl obviněn z agresivní jízdy - destičky mám sjeté na 6 mm za 11000 km. Tvrdili, že to je asi polovina životnosti. Neřekli někomu z vás, jak jsou na tom ty vaše? Docela by mě to zajímalo. Je fakt, že je asi namáhám víc, než většina z vás, protože cca polovinu mého nájezdu tvoří německé dálnice a tam se necourám... Takže jak jste na tom vy a po kolika km je "normální" měnit destičky?

2bep napsal:
Určitě někomu pomůže toto vlákno, hlavně první Danyho příspěvek (popisuje základní TypeR rozměr brzd, tedy 300mm).
Danyho brzdová kuchařka
Vložil Bruure, 6. Listopad 2006 - 11:55
 

RiCk
příspěvků: 180
bývalý majitel

Dnes som to skontroloval vizualne, dosticky su v pohode podla servisaka. Vpredu este cca 5tis. km, vzadu uplne vpohode. Asi to bolo len zanesene, som jazdil v poslednej dobe len v meste a prudko nebrzdim. Dnes dam letne disky, tak to bude snad lepsie s tou spinou.

--
25. Březen 2011 - 12:34
Koly
Obrázek uživatele Koly
Administrátor
příspěvků: 1398
bývalý majitel

RiCk napsal:
Moze mi to ale nejak zasadne poskodit kotuc? Lebo mam pred sebou 250 km cestu tak radsej by som to riesil potom nejak inac.

Na plech zjazdené doštičky Ti nielenže môžu, ale celkom určite aj poškodia kotúče, a to tak, že totálne, môžeš ich zahodiť. U Teba je predpoklad, že zvuk, ktorý počuješ je len signalizačný pliešok, takže nejaké km na tom ešte možno urobíš, kým sa doštičky zoderú úplne. Najjednoduchšia je vizuálna kontrola. Každopádne ak nemáš istotu, tak by som s návštevou servisu príliš neotáľal.

--
24. Březen 2011 - 22:18
RiCk
příspěvků: 180
bývalý majitel

Moze mi to ale nejak zasadne poskodit kotuc? Lebo mam pred sebou 250 km cestu tak radsej by som to riesil potom nejak inac.

--
24. Březen 2011 - 15:22
RiCk
příspěvků: 180
bývalý majitel

chyshney napsal:
Vizualne sa tiez da zistit, ci mas dosticky zjazdene nadoraz.

To sa chystam spravit cez vikend, mam totiz este zimne pneu na plechacoch, takze to moc nevidim.

--
24. Březen 2011 - 15:18
chyshney
příspěvků: 433
5D 1.8 Sport
mám od: 10.3. 2008

Vizualne sa tiez da zistit, ci mas dosticky zjazdene nadoraz.

--
24. Březen 2011 - 15:14
Miro
Obrázek uživatele Miro
příspěvků: 744
majitel jiné generace

Ked zastavíš tak oprobuj či je disk zohriaty ak áno tak sa ti nevracujú doštičky a stále pribrždajú tiež sa mi to stalo

RiCk napsal:
Cafte, chcel by som sa poradit kym navstivim servis. V poslednej dobe mi vychadza pisklavy zvuk od kolies (raz prava strana, raz lava). Nie vsak pri brzdeni ale az ked sa pohnem a idem tak do 50 km/h. Je mozne ze su len spinave kotuce/brzdy, alebo je to prejav opotrebovania dosticiek? Sa hanbim s tym autom jazdit po meste Jsem smutný

Update: uz som to tu nasiel na fore, vyzera to na zodrate dosticky X-(

--
23. Březen 2011 - 17:09
RiCk
příspěvků: 180
bývalý majitel

Cafte, chcel by som sa poradit kym navstivim servis. V poslednej dobe mi vychadza pisklavy zvuk od kolies (raz prava strana, raz lava). Nie vsak pri brzdeni ale az ked sa pohnem a idem tak do 50 km/h. Je mozne ze su len spinave kotuce/brzdy, alebo je to prejav opotrebovania dosticiek? Sa hanbim s tym autom jazdit po meste Jsem smutný

Update: uz som to tu nasiel na fore, vyzera to na zodrate dosticky Jsem zuřivý

--
23. Březen 2011 - 12:05
Shi
příspěvků: 1026
bývalý majitel

Destičky Ferodo DS2500 (přední i zadní) od www.brzdy.cz dorazily poměrně rychle, cena za komplet (přední i zadní) i s poštovným byla cca 5600 Kč včetně DPH. Destičky mají černou barvu.

Poslali mi i bez předchozího vyžádání podrobný český návod na zajíždění, takže ze strany www.brzdy.cz to je kromě výborné ceny i výborná péče o zákazníka. Palce nahoru

--
22. Březen 2011 - 20:06
Fargon
příspěvků: 35
5D 2.2 Comfort
mám od: 4.8. 2010
v provozu od: 1.4. 2006

Nechcem spamovat (pytal som za aj v inom vlakne), ale co si myslite o kombinacii dosticiek Textar a kotucov ATE / Nipparts?
Dosticky sa mi osvedcili na viacerych autach, len neviem ci je to vhodne tieto znacky takto kombinovat.
Dost mi to ponahla, dakujem

--
11. Březen 2011 - 11:10
Hellboy
Obrázek uživatele Hellboy
příspěvků: 503
5D 2.2 Sport
mám od: 28.5. 2008
v provozu od: 28.5. 2008

to:kremilek007
tak tam něco špatně dali nebo je destička spříčená Brečím po tolika kilometrech musí to být vyhlazené protože se jemně dotyká skus ještě ruční brzdu v malé rychlosti musí zablokovat kolo na nějakém šutru jak se ti to nebude zdát tak val do servisu.

--
27. Únor 2011 - 22:54

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".