Brzdy a destičky

Při podzimní servisní akci jsem byl obviněn z agresivní jízdy - destičky mám sjeté na 6 mm za 11000 km. Tvrdili, že to je asi polovina životnosti. Neřekli někomu z vás, jak jsou na tom ty vaše? Docela by mě to zajímalo. Je fakt, že je asi namáhám víc, než většina z vás, protože cca polovinu mého nájezdu tvoří německé dálnice a tam se necourám... Takže jak jste na tom vy a po kolika km je "normální" měnit destičky?

2bep napsal:
Určitě někomu pomůže toto vlákno, hlavně první Danyho příspěvek (popisuje základní TypeR rozměr brzd, tedy 300mm).
Danyho brzdová kuchařka
Vložil Bruure, 6. Listopad 2006 - 11:55
 

PIV
příspěvků: 26
5D 1.8 Executive
mám od: 5.3. 2009

Myslím, že většina (možná skoro všechny) tzv. bezpečnostních šroubů/matic jde velmi lehce povolit i bez klíče, takže je to často jen vyhazování peněz. Postup je příšerně jednoduchý, do vybrání se vloží válečky z válečkového ložiska, které se tam uchytí na trochu vazeliny. Pak stačí vložit jen vhodný běžný klíč (Mx, torx, imbus a pod), který bude pasovat a povolit. Pokud je systém jiný, stačí většinou jen trochu přemýšlení jak jej obelstít.

--
31. Březen 2011 - 11:09
Misko42
Obrázek uživatele Misko42
příspěvků: 776
3D 1.8 Sport
mám od: 2.4. 2008

v-tec-inside napsal:
Medena pasta chrani chrani suciastky vystavene vysokym ucinkom tepla, aj ja ju mam doma, kedze brzdy menim sam

See I'm the king of the ring ring

Palec nahoru

FERRARI fan

--
30. Březen 2011 - 9:59
Misko42
Obrázek uživatele Misko42
příspěvků: 776
3D 1.8 Sport
mám od: 2.4. 2008

lebo raz som sa rozpraval v pneuservise ze ci je mozne aby pasoval jeden kluc na viac matic, a povedali mi ze nemalo by to byt ale jemusa to uz stalo ze objednaval naraz 3 rovnake sady a tam pasoval jeden kluc na vsetky,.. ale to bola taka noname znacka. tak som bol zvedavy ci sa to nahodou netyka aj mcgard. takze vdaka za info.

FERRARI fan

--
30. Březen 2011 - 9:58
v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

Medena pasta chrani chrani suciastky vystavene vysokym ucinkom tepla, aj ja ju mam doma, kedze brzdy menim sam

See I'm the king of the ring ring

--
30. Březen 2011 - 7:14
Tomy
Obrázek uživatele Tomy
příspěvků: 727
5D 1.8 Executive
mám od: 6.8. 2009

McGard su unikatne (poznal som aj percento pravdepodobnosti vyskytu rovnakeho kluca, ale uz si ho nepamatam), tzn. de facto neexistuje iny kluc, ktory by tam pasoval Směju se (ako u niektorych lacnych noname bezpecnostnych matic a srub, kde je mozno 5-10 typov klucov a maju ich bezne napr. v pneuservisoch, ked nahodou niekto zabudne poistny kluc)

Takze nasli kluc presne tam, kde ho vacsina ludi uklada Vyplazuju jazyk (napr. aj ja, alebo, ciste teoreticky, kolesa dole nemali Smích)

Misko42 napsal:
este ma napadlo,... uplne som na to v servise zabudol, az ked som zadol do auta a isiel prec tak ma to napadlo. na aute mam McGard bezpecnostne matice, zabudol som im dat kluc, resp. povedat kde je, a oni aj tak dali tie kolesa dole. moze sa stat ze by pasoval kluc aj z inej sady z McGardu??? alebo proste im to napadlo, a zobrali si kluc tam kde ho mam, cize medzi klucom na kolesa.

FERRARI fan


The power of dreams ...
--
30. Březen 2011 - 1:39
Misko42
Obrázek uživatele Misko42
příspěvků: 776
3D 1.8 Sport
mám od: 2.4. 2008

este ma napadlo,... uplne som na to v servise zabudol, az ked som zadol do auta a isiel prec tak ma to napadlo. na aute mam McGard bezpecnostne matice, zabudol som im dat kluc, resp. povedat kde je, a oni aj tak dali tie kolesa dole. moze sa stat ze by pasoval kluc aj z inej sady z McGardu??? alebo proste im to napadlo, a zobrali si kluc tam kde ho mam, cize medzi klucom na kolesa.

FERRARI fan

--
29. Březen 2011 - 20:33
Misko42
Obrázek uživatele Misko42
příspěvků: 776
3D 1.8 Sport
mám od: 2.4. 2008

zadne mam uz asi pol roka,cca 5tis km,a az teraz ked ich rozobrali a vycistili tak je ta prava taka.uvidim casom.
A ta pasta?priznam sa ze neviem,natreli mi s nou tie brzdice,asi nejaka ochrana aby sa tam nedostal ten bordel,alebo to ma mazaci ucinok?to vazne neviem,len mi rozpraval ten mechanik co tam vsetko robili,nespytal som sa ze na co sluzi.

FERRARI fan

--
29. Březen 2011 - 20:22
kremilek007
Obrázek uživatele kremilek007
příspěvků: 1340
5D 2.2 Sport
mám od: 30.10. 2009

mně si zadní pravý destičky na kotouč sedly pořádně až po cca 1000km, když zkouším teplotu liťáků, tak jsou všechny zahřátý stejně, děj tomu čas (přední samozřejmě víc)

ta měděná pasta ? na vw polu to máme taky, všimnul jsem si toho, při přezouvání kol, k čemu slouží? k lepšímu přenosu tepla mezi kolem a kotoučem ?(na polu jsou v zadu bubny)

Misko42 napsal:
hotovo, v servise som bol min 2hod.,kedze mi hned aj menili brzdovu kvapalinu, a aj predne kotuce som menil za turbogroove + ds2500. ten zadok, vraj im chodia sem tam take auta ktore hlavne chodia cez rakusko, nemecko,... co je moj pripad, tam tak solia cesty, plus tam pridavaju nejake chemikalie, ze to zachadza nejak na tie brzdice a zasekne sa to. vsetko vycistili, natreli nejakou medennou pastou alebo takym niecim. cena komplet bola len 43 eure aj 87centov takze som uplne spokojny, jedna sa o servis honda v nitre. predne kotuce s dostickami som zabehaval,po jazde som skontroloval vsetky okrem zadneho praveho kotuca boli rovnako horuce, ta zadna prava nic, ako keby nebrzdila alebo nieco... este sem tam som zapocul piskot ale hned presiel, takze este s tym pojazdim, ci to netreba "rozbehat"a

FERRARI fan


Spritmonitor.de
--
29. Březen 2011 - 19:55
Misko42
Obrázek uživatele Misko42
příspěvků: 776
3D 1.8 Sport
mám od: 2.4. 2008

hotovo, v servise som bol min 2hod.,kedze mi hned aj menili brzdovu kvapalinu, a aj predne kotuce som menil za turbogroove + ds2500. ten zadok, vraj im chodia sem tam take auta ktore hlavne chodia cez rakusko, nemecko,... co je moj pripad, tam tak solia cesty, plus tam pridavaju nejake chemikalie, ze to zachadza nejak na tie brzdice a zasekne sa to. vsetko vycistili, natreli nejakou medennou pastou alebo takym niecim. cena komplet bola len 43 eure aj 87centov takze som uplne spokojny, jedna sa o servis honda v nitre. predne kotuce s dostickami som zabehaval,po jazde som skontroloval vsetky okrem zadneho praveho kotuca boli rovnako horuce, ta zadna prava nic, ako keby nebrzdila alebo nieco... este sem tam som zapocul piskot ale hned presiel, takze este s tym pojazdim, ci to netreba "rozbehat"a

FERRARI fan

--
29. Březen 2011 - 18:35
Misko42
Obrázek uživatele Misko42
příspěvků: 776
3D 1.8 Sport
mám od: 2.4. 2008

dnes,ideme si z mensej dovolenky z oscadnice,asi pri PB kontrola znamok na dialnici,zastavim,policajt pozrie,vsetko ok mozem pokracovat.zrazu piskanie zo zadneho kolesa,asi 2km najblizie parkovisko,odstavim,a zadne lave brzdy,platnicky stale zacvaknute v kotuci,kotuc zeravy,mensie ryhy na nom... Co dalej?volal som s danym,poradit sa.jedine co sa dalo,ist,brzdit co najmenej a hned do servisu.stastie bolo to ze som isiel len po dialnici.teraz cakam v servise.uz ma tie brzdy stvu,a to tam mam ds2500 plus EBC.

FERRARI fan

--
29. Březen 2011 - 14:54

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".