Brzdy a destičky

Při podzimní servisní akci jsem byl obviněn z agresivní jízdy - destičky mám sjeté na 6 mm za 11000 km. Tvrdili, že to je asi polovina životnosti. Neřekli někomu z vás, jak jsou na tom ty vaše? Docela by mě to zajímalo. Je fakt, že je asi namáhám víc, než většina z vás, protože cca polovinu mého nájezdu tvoří německé dálnice a tam se necourám... Takže jak jste na tom vy a po kolika km je "normální" měnit destičky?

2bep napsal:
Určitě někomu pomůže toto vlákno, hlavně první Danyho příspěvek (popisuje základní TypeR rozměr brzd, tedy 300mm).
Danyho brzdová kuchařka
Vložil Bruure, 6. Listopad 2006 - 11:55
 

RiCk
příspěvků: 180
bývalý majitel

mos napsal:

nechal som sa ukecat na "tichsi chod ako 3GD/GD" a "rovnomerne opotrebovanie dosticiek", nezabudni na spravny smer otacania Směju se dufam, ze som to nakreslil spravne.

Hm, Ultimaxy su v tom obchode za tu istu cenu, tak teraz si ma celkom nalomil, lebo tichsi chod, to ja rad Směju se

--
20. Červen 2011 - 21:31
mos
Obrázek uživatele mos
příspěvků: 509
bývalý majitel

RiCk napsal:
preco si bral USR a nie GD?

nechal som sa ukecat na "tichsi chod ako 3GD/GD" a "rovnomerne opotrebovanie dosticiek", nezabudni na spravny smer otacania Směju se dufam, ze som to nakreslil spravne.

L.pngR.png

EBC_Overview.png

RiCk napsal:
tak myslim ze s Green budem spokojny, nie? :)

... to je individualnem, za 50dika je to dobry zaciatok (oproti ds2500 za 200Eur). ale ak sa ti nebude pacit "prasnost", resp. zaber (bite) stale mozes vymenit za red/yellow, alebo ine v dalsom kole Mrk
--
Martin

Spritmonitor.de

--
20. Červen 2011 - 19:49
RiCk
příspěvků: 180
bývalý majitel

Predny kotuc a dosticky mam na konci zivotnosti, preto ten nakup.

mos: preco si bral USR a nie GD? A lepsie dosticky, hm, DS2500 je uz mimo moj cenovy limit, takze ak bude aj minimalne zlepsenie oproti serii a za porovnatelnu cenu, tak myslim ze s Green budem spokojny, nie? Směju se

--
20. Červen 2011 - 17:02
mos
Obrázek uživatele mos
příspěvků: 509
bývalý majitel

RiCk napsal:
Ahojte, co poviete na cenu 146,- Eur za GD1367 - EBC 3GD series Brake Discs
a 48,- Eur za DP21901 - EBC Greenstuff Brake Pads. Postovne je 30,- Eur z UK.

1) z pohladu ceny: dobra cena za GD1367, bezna pre 'e' obchody (pre porovnanie USR verzia mi prisla za 151Eur +41Eur postovne (ale to za USR1367+USR1368)
2) z pohladu brzdiaceho ucinku - zatial presne nezmerane zlepsienie. /do 10-15%?/ ale urcite pocitovo ostrejsie ako OEM.
3) z pohladu vhodnosti upgradu - asi skus pouzit "lepsie" dosticky a nechaj OEM kotuce, vymen ich az ked odidu.

ale ako mi povedal mechanik, co sa montujem do veci, ked sa do toho nevyznam Mrk takze to ber len informativne.
--
Martin

--
20. Červen 2011 - 16:50
RiCk
příspěvků: 180
bývalý majitel

Ahojte, co poviete na cenu 146,- Eur za GD1367 - EBC 3GD series Brake Discs
a 48,- Eur za DP21901 - EBC Greenstuff Brake Pads. Postovne je 30,- Eur z UK.

--
20. Červen 2011 - 14:12
Shi
příspěvků: 1026
bývalý majitel

kremilek007 napsal:
dělal někdo nějaký funkční "tuning" co se týče přívodu vzduchu do prostoru kola pro ochlazování brzd, či jak efektivněji chladit brzdy ?

Tohle se bez aerodynamického tunelu bude ladit dost špatně, pustit si víc vzduchu pod auto taky nemusí být úplně dobrý nápad.

--
21. Květen 2011 - 15:23
kremilek007
Obrázek uživatele kremilek007
příspěvků: 1340
5D 2.2 Sport
mám od: 30.10. 2009

dělal někdo nějaký funkční "tuning" co se týče přívodu vzduchu do prostoru kola pro ochlazování brzd, či jak efektivněji chladit brzdy ?

Spritmonitor.de

--
21. Květen 2011 - 14:52
padam
Obrázek uživatele padam
Administrátor
příspěvků: 1893
bývalý majitel

Shi: souhlas, nicméně se nedokážu vyjádřit k tomu, co vlastně jsou závodní desky. Z těch desek co jsem jezdil byly nejmíň ochotné asi ty EBC YellowStuff, s těmi jsem měl jednou velice podobnou zkušenost jako ty, ale také jsem to ubrzdil. Ať už EBC BlueStuff nebo Ferodo DS11.1 mi přišly, že i za studena fungují uspokojivě, asi se shodneme na tom, že mají za nižší teploty menší koeficient tření než sériové desky, ale určitě není rozdíl v řádu 50 a více procent, spíš bych tipnul tak maximálně 20-30%, což si myslím že se dá nahradit větším tlakem na pedál i nezkušeným řidičem.

Já beru jako závěr této diskuze fakt, že kdo používá jiné než sériové desky by to měl mít pořád na paměti a snažil se předvídat situace dle provozu a odhadované teploty brzd. Je to jen o návyku, já např. když jedu po dálnici v dešti tak si občas ohřeju brzdy abych byl připraven na krizové brždění. Je super, že některé automobilky už mají systém, který to dělá za řidiče automaticky. Sice se o málinko zvětší spotřeba desek, ale za tu větší bezpečnost to stojí.

--
17. Květen 2011 - 11:14
Shi
příspěvků: 1026
bývalý majitel

padam napsal:
Trochu jsem ale googlil a v této studii je vidět, že se brzdový kotouč ohřívá velice rychle (cca 100st za 5-6sec.), takže předpokládám, že koeficient tření pro nižší teploty než běžné provozní asi není vůbec zajímavé měřit.

Nouzové dobržďovačky při pomalém pohybu ve městě (30 km/h) trvají i pod jednu sekundu. Tam se nic moc neohřeje. Když si vzpomenu jak (ne)brzdily zcela nové nezajeté OEM destičky a jak jsem propotil košili, když mi v této malé rychlosti před auto na přechod hupsnula bába, tak mám zcela jasnou představu o tom co je za problém s nezajetýma brzdama - dokud od nich nechceš maximální zpomalení, tak máš pocit, že to brzdí sice hůř, ale jinak celkem normálně, ale když dojde na lámání chleba, tak se jim zoufale nechce. Na pedál jsem nakonec tlačil silou, kterou bych použil leda při nouzovém brždění na dálnici, ale výsledné zpomalení bylo i tak maximálně 0,5g. Dobrzdil jsem včas, ale příjemné to teda nebylo.
Tipuji, že se studenými závodními deskami to může být trochu podobné byť ne tak hrozné.

--
17. Květen 2011 - 9:38
padam
Obrázek uživatele padam
Administrátor
příspěvků: 1893
bývalý majitel

Shi: nevím proč se ta hodnota pro nízké teploty neuvádí. Trochu jsem ale googlil a v této studii je vidět, že se brzdový kotouč ohřívá velice rychle (cca 100st za 5-6sec.), takže předpokládám, že koeficient tření pro nižší teploty než běžné provozní asi není vůbec zajímavé měřit.

Mimochodem EBC BlueStuff mají certifikaci E 90 pro provoz na Evropských silnicích, platí ale jen pro určité vozy. Zatím jsem nezjišťoval jestli je to platí i pro Civica, ale předpokládám, že spíše ne. Nezdály se mi úplně vhodné pro nezkušeného řidiče. Viz. EBC Brakes

--
16. Květen 2011 - 19:37

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".