Brzdy a destičky

Při podzimní servisní akci jsem byl obviněn z agresivní jízdy - destičky mám sjeté na 6 mm za 11000 km. Tvrdili, že to je asi polovina životnosti. Neřekli někomu z vás, jak jsou na tom ty vaše? Docela by mě to zajímalo. Je fakt, že je asi namáhám víc, než většina z vás, protože cca polovinu mého nájezdu tvoří německé dálnice a tam se necourám... Takže jak jste na tom vy a po kolika km je "normální" měnit destičky?

2bep napsal:
Určitě někomu pomůže toto vlákno, hlavně první Danyho příspěvek (popisuje základní TypeR rozměr brzd, tedy 300mm).
Danyho brzdová kuchařka
Vložil Bruure, 6. Listopad 2006 - 11:55
 

RiCk
příspěvků: 180
bývalý majitel

No skoda, ze si to sem nedal skor, ceny su super Směju se Za 2 dni mi akurat dorazia Greeny tiez z UK akurat o cca 10% drahsie.

--
27. Červen 2011 - 23:55
v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

tak na www.potn.co.uk som nasiel yellow - aj blue - stuff pre 1.8 aj 2.2 civici. Redstuff su len zadne k dispozicii. Potovnal som to s greenami a rozmery aj prednych aj zadnych brzd sa zhoduju

See I'm the king of the ring ring

--
27. Červen 2011 - 23:05
Bully
Obrázek uživatele Bully
příspěvků: 1955
bývalý majitel

Ziju v Lucembursku, ale technicka kontrola je opravdu kontrolou i v Nemecku, Belgii, Francii, proste v cele klasicke zapadni Evrope.
Jde o to, ze spousta firem, i Brembo, EBC atd. atd. dela i OEM remplacement disky. Ty jsou ale vzdycky plne, predni odvetravane (pro C8G), ale nikdy nejsou ani drazkovane, ani vrtane jako treba EBC Turbo Groove (ty jsou navic v sade vzadu taky odvetravane). A maji vzdycky atesty, TUV, veskere homologace, ktere nejsou potreba (kdyz jde o OEM remplacement), ale v pripade pochybnosti si je technik muze sam dohledat. Pokud brzdy dobre brzdi tak nikdo nehleda zalezitosti typu desticky a spol., derovane a drazkovane kotouce nejake zlate nebo cerne barvy uz bohuzel videt jdou a nechci to riskovat, ztratit zbytecne tolik penez.
V CR/SR je na STK porad jeste klasicky chaos ze se nesmi nic a pritom se stejne muze vsechno, a kdyz to nejde vubec tak se vzdycky nejaky zpusob najde.

____________________________________________________________________________

Beruna

--
21. Červen 2011 - 18:40
Misko42
Obrázek uživatele Misko42
příspěvků: 776
3D 1.8 Sport
mám od: 2.4. 2008

ja som nemal ziandy certifikat ani ked som daval este na staru mazdu kotuce a dosticky, a to som kupoval feroda klasika, a kotuc bol bosch... nikde mi nedavali ziadny certifikat ani nic, taktiez aj teraz svokrovi menili brzdy a nic, len vytiahli dosticky, nahodili tam a hotovo...

FERRARI fan

--
21. Červen 2011 - 11:04
RiCk
příspěvků: 180
bývalý majitel

Mne ide skor o to, ze ak sa stane poistna udalost aby som na to nedoplatil, poistovne sa chytaju kazdej malickosti len aby nemuseli platit.

mos napsal:

myslim, ze Bully naraza na to, ze nie je zo Slovenska/Ciech ale tusim Belgicko. Bol som uz na 2 STK ale nikde kotuce nekontrolovali (len brzdy ako celok - brzdny ucinok). a to ze ci maju TUV ... este som nenasiel, pozriem na skatulu.
--
Martin
--
21. Červen 2011 - 10:13
mos
Obrázek uživatele mos
příspěvků: 509
bývalý majitel

RiCk napsal:
To vazne nemaju TUV a moze byt problem na STK? Nikde som to predtym tu na fore nevidel.

myslim, ze Bully naraza na to, ze nie je zo Slovenska/Ciech ale tusim Belgicko. Bol som uz na 2 STK ale nikde kotuce nekontrolovali (len brzdy ako celok - brzdny ucinok). a to ze ci maju TUV ... este som nenasiel, pozriem na skatulu.
--
Martin

--
21. Červen 2011 - 9:20
RiCk
příspěvků: 180
bývalý majitel

To vazne nemaju TUV a moze byt problem na STK? Nikde som to predtym tu na fore nevidel.

--
21. Červen 2011 - 8:23
mos
Obrázek uživatele mos
příspěvků: 509
bývalý majitel

Koly napsal:
Asi som to tu už písal, ale ja som si teda u Turbogroovov vôbec nevšimol nejako zvýšenej hlučnosti, a to si teda nemyslím že som nahluchlý, skôr by som povedal že som na rôzne pazvuky citlivý. Rozhodne to nie je nič tak intenzívne ako pískanie závodných doštičiek.

rozhodne suhlasim, ziadny velky rozdiel. trosku som prihliadal aj na to ze tie USR tam tak nesvietia (nebiju do oci).
--
Martin

--
21. Červen 2011 - 7:53
Bully
Obrázek uživatele Bully
příspěvků: 1955
bývalý majitel

Svym zpusobem vam zavidim ze projdete technickou s EBC Turbogroove, ja jsem musel vzit hladke kotouce, kdyz jsem ted menil brzdy. Turbogroove nemaji pro C8G ani TUV, jenom pro EP3 (CTR 8G) a jeste pouze pro predni napravu.

____________________________________________________________________________

Beruna

--
21. Červen 2011 - 6:59
Koly
Obrázek uživatele Koly
Administrátor
příspěvků: 1398
bývalý majitel

Asi som to tu už písal, ale ja som si teda u Turbogroovov vôbec nevšimol nejako zvýšenej hlučnosti, a to si teda nemyslím že som nahluchlý, skôr by som povedal že som na rôzne pazvuky citlivý. Rozhodne to nie je nič tak intenzívne ako pískanie závodných doštičiek.

--
21. Červen 2011 - 0:34

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".