Brzdy a destičky

Při podzimní servisní akci jsem byl obviněn z agresivní jízdy - destičky mám sjeté na 6 mm za 11000 km. Tvrdili, že to je asi polovina životnosti. Neřekli někomu z vás, jak jsou na tom ty vaše? Docela by mě to zajímalo. Je fakt, že je asi namáhám víc, než většina z vás, protože cca polovinu mého nájezdu tvoří německé dálnice a tam se necourám... Takže jak jste na tom vy a po kolika km je "normální" měnit destičky?

2bep napsal:
Určitě někomu pomůže toto vlákno, hlavně první Danyho příspěvek (popisuje základní TypeR rozměr brzd, tedy 300mm).
Danyho brzdová kuchařka
Vložil Bruure, 6. Listopad 2006 - 11:55
 

pesada
Obrázek uživatele pesada
příspěvků: 125
5D 1.8 Sport
mám od: 17.4. 2008
v provozu od: 17.4. 2008

Asi normálně poslat balík těch 10-12 eur navíc bych unesl.

--
24. Únor 2011 - 7:47
matulo
příspěvků: 802
3D 1.8 Plus
mám od: 3.4. 2009

Prazaci - dnes som si potvrdil, ze doprava jednemu z vas do Prahy by nemala byt problem, v priemere raz tyzdenne tam niekto z mojich znamych jazdi...

otazka je skor na pesadu ze ako by som to dopravil k nemu...

--
23. Únor 2011 - 23:53
shamania
Obrázek uživatele shamania
příspěvků: 562
5D 1.8 Sport
mám od: 28.11. 2008
v provozu od: 28.11. 2008

matulo napsal:
Dopravu do Prahy snad nejak doriesim, keby sa niekto nasiel, dajte vediet...
Rodiče pojedou na otočku do Bratislavy 14.3. tak kdyby se to stihlo, tak to klidně přivezou.
--
23. Únor 2011 - 20:10
matulo
příspěvků: 802
3D 1.8 Plus
mám od: 3.4. 2009

Nie je este neskoro, este som to neuzavrel... Ak niekto chce, este sa moze pripisat... Do konca tyzdna by som to chcel objednat...

Dopravu do Prahy snad nejak doriesim, keby sa niekto nasiel, dajte vediet...

--
22. Únor 2011 - 17:31
Shi
příspěvků: 1026
bývalý majitel

rybiz: Já jsem se rozhodl pro DS2500, ale zajímalo by mě co konkrétně ti na EBC green nevyhovuje. Až budou na výměnu i kotouče, tak si budu EBC produkty kupovat (a destičky EBC green bych když tak za dva roky vzal od EBC při nákupu kotoučů).

Ferodo Premier totiž má být více-méně ekvivalent OEM desek, takže by měl být v mnoha parametrech horší, než EBC green. Tolik teorie. Proto mě překvapuje tvoje negativní hodnocení EBC green a rozhodnutí zkusit papírově slabší Ferodo Premier.

--
22. Únor 2011 - 15:12
v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

Tak som sa tiez pripisal na zoznam este, ak nie je neskoro.

See I'm the king of the ring ring

--
22. Únor 2011 - 8:53
rybiz
Obrázek uživatele rybiz
příspěvků: 1092
bývalý majitel

Shi napsal:
rybiz napsal:
Mám je otestované na Mondeu, brzdí super, ani po zahřátí nijak nevadnou,

No nevím, já o Ferodo Premier slyšel spíš něco jako toto:

FERODO je dobrá volba, ale FERODO DS2000 na daily auto super a DS2500 na street auto taky super, ale Premier bych nedal ani na trabanta. Jednou sem je koupil na auto a užil sem si s nima hodně horký chvilky, když přestali brzdit. Jinak kamarád je měl na Passatu a po pár zabržděních akorát smrděli a nebrzdili. Takže podle mě je to hodně špatně.

Zdroj:
http://www.jdm-meeting.cz/forum/viewtopic.php?f=8&t=2658#p44089

No, jedna věc je "jedna paní povídala", neboli kecy nemaj cenu, druhá věc je vlastní zkušenost! Neříkám že premiery jsou nějaký ultra desky, ani si na to narozdíl od greenů nehrajou, ale brzdí dobře, nepískají a nijak zvlášť se nopotřebovávají. Jediné co jsem nevyzkoušel, je , jak se budou chovat v extrémních podmínkách (okruh) ale to brzy otestuju a dám vědět Mrk Vzhledem k ceně je při neúspěchu s klidným svědomím vyhodím a koupím DS 2500 Palce nahoru Jednu věc ale vím jistě, už nikdy nebudu mít na žádném autě EBC Green Blinkám

--
22. Únor 2011 - 1:06
shamania
Obrázek uživatele shamania
příspěvků: 562
5D 1.8 Sport
mám od: 28.11. 2008
v provozu od: 28.11. 2008

Tak jsem se ti taky připsal na ten formulář.
U mě taky Praha v pohodě a s JC jsme vlastně skoro sousedi Směju se

--
21. Únor 2011 - 22:37
Mark
Obrázek uživatele Mark
příspěvků: 106
bývalý majitel

matulo: Je možno ještě přiobědnat.
Já by jsem stím problém neměl, do Prahy jezdím často.
Záleží jak ostaní, odkud jsou.

--
21. Únor 2011 - 22:19
blackdiesel
příspěvků: 5
5D 2.2
mám od: 25.4. 2008

ahoj. no mas asi podobni problem ako ja. ja som minuly rok bol menit zimne pneumatiky za letne a v tom servise mi povedali ze toto je nebezpecne ze su uz tost opotrebovane kotuce a brzdy. tak som isol do honda servis a tam mi povedali ze to je normalne ze po 60.000 sa menia zadne kotuce a brzdy a predne okolo 80.000- 100.000km . reklamaciu mi ziadnu neuznali ,povedali ze je to normalne ze niektori soferi pichadzaju s 20.000 km a znicene kotuce.ten asi drzi plin a brzdu spolu:D povedali aj to ze sa teraz robia kotuce s ineho materialu cim auto lepse brzdi ale ze dlho nie vydrzia. viem za starsa auta co boli tak vydrzali aj 130.000-150.000 km s kotucmi. takze menit asi po kazdych 60.000 km zadne a predne 80.000km. nie som ziadny taki sofer ze stale brzdim a pridavam plin. viace brzdim motorom ked sa da.

ak niekto nieco mal podobne niek napise inak ziadne ine problemy s hondom som niemal okrem toho teraz mam okolo 70.000km. aj dalej ho mam rad:)

nie som cisti slovak takze tu je vela chyb. som z chorvatska
pozdrav

Palce nahoruPalce nahoruPalce nahoruwww.crotap.com Palce nahoruPalce nahoruPalce nahoru
Palce nahoru

--
21. Únor 2011 - 19:31

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".