Brzdy a destičky

Při podzimní servisní akci jsem byl obviněn z agresivní jízdy - destičky mám sjeté na 6 mm za 11000 km. Tvrdili, že to je asi polovina životnosti. Neřekli někomu z vás, jak jsou na tom ty vaše? Docela by mě to zajímalo. Je fakt, že je asi namáhám víc, než většina z vás, protože cca polovinu mého nájezdu tvoří německé dálnice a tam se necourám... Takže jak jste na tom vy a po kolika km je "normální" měnit destičky?

2bep napsal:
Určitě někomu pomůže toto vlákno, hlavně první Danyho příspěvek (popisuje základní TypeR rozměr brzd, tedy 300mm).
Danyho brzdová kuchařka
Vložil Bruure, 6. Listopad 2006 - 11:55
 

Shi
příspěvků: 1026
bývalý majitel

Keomatepo napsal:
Neviem ci to tu bolo riesene, ale spytam sa ... Daval uz niekto yellowstuff na 1.8cku? Blizi sa doba vymena brzd a stale sa neviem rozhodnut co mam nahodit dozadu, predok vyzera byt relativne este vo vyhovujucom stave ...

Spritmonitor.de

Aby brzdy zůstaly vyvážené, tak se doporučuje volit kombinace předek/zadek: yellow/yellow nebo yellow/red.

Nevím co máš v předu, ale pokud uděláš kombinaci OEM/yellow, tedy vpředu necháš OEM, tak teoreticky můžeš rozhodit vyvážení brzd. Elektronika ABS/EBD/ESP si s tím sice poradí, ale není to výrobcem považováno za ideální.

P.S. Ano, jsem v tomto trošku paranoidní

--
3. Srpen 2011 - 13:11
padam
Obrázek uživatele padam
Administrátor
příspěvků: 1893
bývalý majitel

Keomatepo: CTR má stejný rozměr zadního kotouče jako 1.8, YellowStuff jsem jezdil vzadu dokud jsem nevyměnil brzdy za vetší a můžu říct jen že naprostá spokojenost.

--
3. Srpen 2011 - 7:45
Pist4
příspěvků: 12
5D 1.8 Sport
mám od: 10.4. 2011

Keomatepo napsal:
Uz 2x sa mi stalo po dlhsej jazde, ze po zastaveni som citil taky cudny zapach, ktory vychadzal zo zadneho kolesa, chytil elektron cely vrely, pravdepodobne sa mi zasekla brzda, raz mi to spravilo nalavo, potom napravo... Zrejme budem musiet poriesit buduci tyzden greenstuffy.

btw, treba menit aj kvapalinu?

Spritmonitor.de

toto sa stalo dneska aj mne na lavej strane Nechápu , budem mosiet tiez na to pozriet Nejsem si jist , a nedalo by sa dakde hromadne objednat ? ak by nas bolo viac.

--
3. Srpen 2011 - 0:22
Keomatepo
příspěvků: 294
náhodný návštěvník

Neviem ci to tu bolo riesene, ale spytam sa ... Daval uz niekto yellowstuff na 1.8cku? Blizi sa doba vymena brzd a stale sa neviem rozhodnut co mam nahodit dozadu, predok vyzera byt relativne este vo vyhovujucom stave ...

Spritmonitor.de

--
2. Srpen 2011 - 23:08
RiCk
příspěvků: 180
bývalý majitel

Odtial som objednaval aj ja, po dotaze ci vie dodat aj GreenStuffy, mi zohnal aj tie (cena £42.45). Vsetko prislo do 4 dni cez DPD, mal som aj tracking number na zasielku. Postovne bolo 30£ spolu za kotuce aj dosky (cca 25 kg).

mos napsal:

kupoval som tu predne a tu zadne. postovne 30£. Dorazilo velmi rychlo.
--
2. Srpen 2011 - 10:39
mos
Obrázek uživatele mos
příspěvků: 509
bývalý majitel

kangz napsal:

1, nemate niekto skusenosti s objednavanim EBC kotucov cez eBAY ? vychadzaju na eBay radovo o 20% lacnejsie ako cez stranku brakes4u aj s discount kodom ..

kupoval som tu predne a tu zadne. postovne 30£. Dorazilo velmi rychlo.

kangz napsal:

2, podla brakes4u doporucuju k GreenStaff kotuc EBC Ultimax Brake - mate s tymto niekto skusenosti ? co jeho spolupracovanie s Yellow/Orange staff dostickami?

bohuzial nemam EBC dosticky neviem posudit.
--
Martin

--
2. Srpen 2011 - 10:19
RiCk
příspěvků: 180
bývalý majitel

Cca pred mesiacom som odtial (eBay) objednaval predne kotuce (Ultimax) + Greeny doslo vsetko v poriadku. Este stale nemam uplne zjazdene stare tak predpokladam montaz koncom tohto mesiaca, pripadne september.

kangz napsal:
dakujem za odpovede, mam este 2 otazky Směju se

1, nemate niekto skusenosti s objednavanim EBC kotucov cez eBAY ? vychadzaju na eBay radovo o 20% lacnejsie ako cez stranku brakes4u aj s discount kodom ..

2, podla brakes4u doporucuju k GreenStaff kotuc EBC Ultimax Brake - mate s tymto niekto skusenosti ? co jeho spolupracovanie s Yellow/Orange staff dostickami ?

--
2. Srpen 2011 - 10:17
kangz
příspěvků: 68
bývalý majitel

dakujem za odpovede, mam este 2 otazky Směju se

1, nemate niekto skusenosti s objednavanim EBC kotucov cez eBAY ? vychadzaju na eBay radovo o 20% lacnejsie ako cez stranku brakes4u aj s discount kodom ..

2, podla brakes4u doporucuju k GreenStaff kotuc EBC Ultimax Brake - mate s tymto niekto skusenosti ? co jeho spolupracovanie s Yellow/Orange staff dostickami ?

--
2. Srpen 2011 - 9:39
shamania
Obrázek uživatele shamania
příspěvků: 562
5D 1.8 Sport
mám od: 28.11. 2008
v provozu od: 28.11. 2008

Ten brzdový asistent, neprojeví se i při sešlápnutí brzdy levou "necitlivou" nohou?

--
31. Červenec 2011 - 18:31
v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

kangz napsal:
budem musiet coskoro menit kotuce - minimalne predne, takze vyberam vhodny brzdovy kotuc. Zamyslam sa nad EBC (aktualne deriem ich GreenStaff platnicky) alebo nad akoukolvek alternativou, pripadne lepsou volbou. tz. rad by som vedel ponukane modely, ceny, terminy dodania, ...

to chces brat celz set od taroxu alebo xyz ? Nie su to zbytocne vzhodene peniaze na auto s nasim vykonom? Zober radsej EBC kotuce a yellowstuff a vyjde to lacnejsie urcite.

See I'm the king of the ring ring

--
31. Červenec 2011 - 9:51

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".