Brzdy a destičky

Při podzimní servisní akci jsem byl obviněn z agresivní jízdy - destičky mám sjeté na 6 mm za 11000 km. Tvrdili, že to je asi polovina životnosti. Neřekli někomu z vás, jak jsou na tom ty vaše? Docela by mě to zajímalo. Je fakt, že je asi namáhám víc, než většina z vás, protože cca polovinu mého nájezdu tvoří německé dálnice a tam se necourám... Takže jak jste na tom vy a po kolika km je "normální" měnit destičky?

2bep napsal:
Určitě někomu pomůže toto vlákno, hlavně první Danyho příspěvek (popisuje základní TypeR rozměr brzd, tedy 300mm).
Danyho brzdová kuchařka
Vložil Bruure, 6. Listopad 2006 - 11:55
 

Bari
příspěvků: 68
bývalý majitel

Bully máš pravdu s tím že většinou stačí zadní brdzy vyčistit.Ale u mě zadní desky na CTR ko.Od té doby co mám nové destičky tak je klid. Mates

--
12. Duben 2012 - 22:38
Bully
Obrázek uživatele Bully
příspěvků: 1955
bývalý majitel

Pridrhavani pistku zadnich brzd je stara znama bolistka spousty modelu od Hondy uz roky. Jestli nepomohlo spis dukladne vycisteni brzd nez samotna vymena desek. Preventivni cisteni brzd se dela (ma delat) kazdou servisni prohlidku.
Mne zadni brzdy kvici taky hodne casto, snad uz nejsou pistky zarezle a rozchodi se, jinak je to na jejich vymenu.

FLP napsal:
Takže by to bolo doštičkami? Tak sa zajtra zastavím v Honde nech sa na to pozrú.

____________________________________________

Civic Type-R 8G Beruna

--
12. Duben 2012 - 22:26
FLP
Obrázek uživatele FLP
příspěvků: 696
bývalý majitel

Takže by to bolo doštičkami? Tak sa zajtra zastavím v Honde nech sa na to pozrú.

--
12. Duben 2012 - 22:14
Bari
příspěvků: 68
bývalý majitel

Ahoj přesně tohle mě dělalo na CTR taky.Bylo to způsobeno zdníma destičkama.Vyměnil jsem je a je klid.Taky jsem si myslel že to je od předních. Koulím očima

--
12. Duben 2012 - 10:06
FLP
Obrázek uživatele FLP
příspěvků: 696
bývalý majitel

Nad tým som už aj ja rozmýšľal, keď otvorím okno, tak to pišťanie ide tuším od predných kolies ale neviem to povedať naisto. Ten hluk niekedy počuť a niekedy je to úplne v poriadku ale keď piští, tak je to aj v zákrutách aj pri zrýchlovaní jedine pri pribrzdení to prejde. Takže to môžu byť jedine zadné brzdy?

--
11. Duben 2012 - 11:29
Keomatepo
příspěvků: 294
náhodný návštěvník

FLP : si si isty, ze Ti to robia predne brzdy? Dost casto su tu riesene problemy so zadnymi brzdami. Este jedna otazka, pisti Ti to stale, alebo len v zakrutach atd?

Spritmonitor.de

--
11. Duben 2012 - 1:50
FLP
Obrázek uživatele FLP
příspěvků: 696
bývalý majitel

Zdravím chlapci,
už pár týždňov riešim problém s pískajúcimi prednými brzdami, pravdepodobne je to len ľavá. Od kolesa sa niekedy valí neznesiteľný hluk ako keby bol niekedy zaseknutý v brzdách kamienok. Hluk počuť bez problémov aj na 100 metrov. Pred mesiacom som s tým bol v Honde a tam mi len prečistili brzdy a povedali, že tam nič nebolo a malo by to byť v poriadku. V poslednej dobe som si všimol, že keď odtiahnem ručnú brzdu a začnem cúvať, tak za ozve z bŕzd taký škripot. Vie mi niekto povedať čo by to mohlo byť? Lebo už ma fakt nebaví chodiť po meste ako kolkotočiar s pískajúcimi brzdami.

--
10. Duben 2012 - 13:37
verost
příspěvků: 16
5D 1.8 Sport
mám od: 13.4. 2011
v provozu od: 1.10. 2006

Děkuji vám všem a až se oteplí na rozumnou teplotu, hurá na to! A jestli to vše zvládnu tak to půjdu To se zapije

--
14. Únor 2012 - 0:15
Hellboy
Obrázek uživatele Hellboy
příspěvků: 503
5D 2.2 Sport
mám od: 28.5. 2008
v provozu od: 28.5. 2008

Já bych dodal že musíš povolit seřizovací šroub zadních brzd který je pod loketní opěrkou jinak a po skompletování zase seřídit brzdu. Ta vazelina je fakt na prd jak píše mos akorát se na ní zbírá bordel.

--
13. Únor 2012 - 12:41
milos.vilos
příspěvků: 18
5D 1.8 Comfort
mám od: 1.10. 2009
v provozu od: 1.7. 2007

Ahoj, tady je perfektní video návod na výměnu brzd přímo u Hondy. Není to sice CIVIC 8G, ale pro ilustraci to stačilo (moc se to neliší.
http://www.ericthecarguy.com/videos.aspx
Je tam i popsáno co je k tomu potřeba.

--
13. Únor 2012 - 11:43

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".