Brzdy a destičky

Při podzimní servisní akci jsem byl obviněn z agresivní jízdy - destičky mám sjeté na 6 mm za 11000 km. Tvrdili, že to je asi polovina životnosti. Neřekli někomu z vás, jak jsou na tom ty vaše? Docela by mě to zajímalo. Je fakt, že je asi namáhám víc, než většina z vás, protože cca polovinu mého nájezdu tvoří německé dálnice a tam se necourám... Takže jak jste na tom vy a po kolika km je "normální" měnit destičky?

2bep napsal:
Určitě někomu pomůže toto vlákno, hlavně první Danyho příspěvek (popisuje základní TypeR rozměr brzd, tedy 300mm).
Danyho brzdová kuchařka
Vložil Bruure, 6. Listopad 2006 - 11:55
 

rasto1303
Obrázek uživatele rasto1303
příspěvků: 102
5D 2.2 Sport
mám od: 1.6. 2009
v provozu od: 30.1. 2008

Cyklista napsal:
Ak budete zháňať nové pred.kotúče EBC, pomôže mi Váš typ na vhodné objednanie.Po 40000km už nie je čo riešiť v rámci reklamácie.Civic je moje 12ste auto a mám podobnú skúsenosť.Tie brzdy ma doteraz stály dosť nervov, ale nechcel som to Honde len tak darovať.

http://www.brakes4u.co.uk/supersearch.asp?supt=1&id=2126&won=1&mk=HONDA&md=Civic&pg=3

--
1. Prosinec 2010 - 10:10
rob.m
Obrázek uživatele rob.m
příspěvků: 56
5D 1.8 Sport
mám od: 1.11. 2008

Martin, môžem sa niekedy zastaviť v Trstenej a pokecáme o tom.

--
30. Listopad 2010 - 23:01
Cyklista
příspěvků: 67
majitel jiné generace

Ak budete zháňať nové pred.kotúče EBC, pomôže mi Váš typ na vhodné objednanie.Po 40000km už nie je čo riešiť v rámci reklamácie.Civic je moje 12ste auto a mám podobnú skúsenosť.Tie brzdy ma doteraz stály dosť nervov, ale nechcel som to Honde len tak darovať.

--
30. Listopad 2010 - 22:50
rob.m
Obrázek uživatele rob.m
příspěvků: 56
5D 1.8 Sport
mám od: 1.11. 2008

Ja mám nabehané cca 40000 a hodnoty merania boli v norme. Kotúče nevykazovali žiadne zvlnenie, u mňa bol zrejme problém inde. Mne sa to začalo prejavovať v auguste keď mi zostávala visieť jedna platnička a trochu som prihrial pravý predný kotúč. Toto dali dokopy a odvtedy som cítil pri dobrzdievaní na križovatkách také jemné trhanie autom. Na volante som necítil nič. Deň pred výmenou na zimné pneu som musel prudko brzdiť z cca 200 na 90 km/h a potom akoby sa to upravilo. Alebo to bolo letnými pneu? Neviem. Teraz na zimných mi to nerobí. Silne uvažujem že prehodím aspoň predné brzdy za komlet EBC a bude pokoj. Ale rok ešte počkám a možno sa ešte niečo objaví. Je škoda že Civic má pomerne veľa takýchto mušiek lebo inak je to skvelé auto. Pri iných autách som však takéto prkotiny a v takom množstve nemusel riešiť.

--
30. Listopad 2010 - 22:40
Cyklista
příspěvků: 67
majitel jiné generace

Koľko Máte nabehané km? Akú hrúbku mali predné kotúče?Vám nesústružili kotúče,preto ma to zaujma.Zimné gumy sú mäkšie a skôr zakryjú miernu ovalitu-nerovnomerné brzdenie kotúča.Je to ale na úkor nerovnomerného opotrebenia pneu.Mne pri skúšobnej jazde, bolo práve oteplenie, tak poškodil vzadu pneu,že som musel následne vyvažovať kolesá.P.Z - 19g a L.Z - 15g.Aj po prevážení pri jemnom pribrzdení cítim jemné chvenie volantu.Podla hodnotenia servisu to je vporiadku, môze to robiť aj asfalt na ceste.Predné kotúče mám po presústružení a celkove najazdených 32tis km na hrúbke 21,35.Mne to tak všetko pripadá,že nám skúšajú nervy.Už keď to mal mechanik rozhodené, tak som zvažoval dať aj predné kot.nové.Ale servisné dni budú mať aj o rok.Uvidím koľko ešte vydržia.

--
30. Listopad 2010 - 22:18
v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

funtomino napsal:
ja som sa nasral, a prestal chodit na "hodiny klavira" do hondy...
kupil som predne aj zadne kotuce/platnicky EBC. A je klud. Brzdi to lepsie, a nema-problema.


Palce nahoru
See I'm the king of the ring ring

--
30. Listopad 2010 - 21:36
rob.m
Obrázek uživatele rob.m
příspěvků: 56
5D 1.8 Sport
mám od: 1.11. 2008

"Ako Ste vy -rob.m -pochodili pri reklamácii predných kotúčov?"
U mňa paradoxne nenamerali vo viacerých bodoch temer žiadne rozdiely v hrúbke kotúčov. Po prechode na zimné pneu je to ok. Zaujímavé že pri zrýchľovaní som necítil žiadne kmitanie iba pri brzdení. Preriešim disky a pneu pred nasadením letných aby som si bol istý že je všetko ok.

--
30. Listopad 2010 - 15:22
funtomino
Obrázek uživatele funtomino
příspěvků: 754
5D 2.2 Sport
mám od: 27.9. 2007

ja som sa nasral, a prestal chodit na "hodiny klavira" do hondy...
kupil som predne aj zadne kotuce/platnicky EBC. A je klud. Brzdi to lepsie, a nema-problema.


--
29. Listopad 2010 - 12:00
Cyklista
příspěvků: 67
majitel jiné generace

Na Civicu už mám nové zad.kotúče aj doštičky.Výmena v záuke po dôkladnom premeraní.1.Hrúbka kotúča v ôsmich bodoch na obvode,mikrometrom a hádzavosti kotúča po obvode 1cm od okraja ručičkovým mikrometrom.Pravý zad.kotúč hadzavosť 0,45 ľa.zad 0,70mm Povolená norma 0,1mm.Predné kotúče hádzavosť do 0,05mm.Hrubka pred.kotúčov priemerne 21,45mm.Všetky kotúče mali po presústružení prejdené do 5tis km.Nové zad.kotúče vypadajú byť z lepšieho materialu/na doštičkách Honda-TEXTAR/nakolko po umytí auta po 48hod boli zadné temer bez hrdze, ale predné pôvodné mali znatelne hrubšiu vrstvu hrdze a doštičky totalne pripečené hrdzou.Ledva s tým motor pohol.Zadné sa volne otáčali.
Ako Ste vy -rob.m -pochodili pri reklamácii predných kotúčov? Podotýkam,že s brzdami som bol už v servise 5-krát.Problémy trvajú po prvej zime od 24tis.km.Teraz som zvedavý, ako sa do konca zimy prejavia pred.kotúče?Dám si záležať, aby pri odstavení auta v garáži nenapadli hrúkou hrdze.Jazdím o každom víkende.

--
28. Listopad 2010 - 23:14
bxCore
Obrázek uživatele bxCore
příspěvků: 53
5D 1.8 Sport
mám od: 25.8. 2010

Celkom by ma zaujimalo do akej miery sa znizi brzdny ucinok, ak su znecistene brzdove kotuce. Napriklad, ak je na nich voda, sneh, namraza, ci spina. Myslim si, ze nejaky vplyv to musi mat. Varování

Nápad Tak ma napadlo, ci je nejaky rozdiel v tom ake mam disky. Pretoze, cez disky, ktore maju vacsie otvory sa skor moze dostat nejaka necistota (skor mam na mysli sneh, kedze sa blizi zima) na brzdove kotuce. Nebolo by lepsie na zimnu sezonu volit plnsie disky s mensimi otvormi?

(mozno by sa toto viac hodilo do sekcie "Litá kola na zimu", ale suvisi to aj s brzdami)

--
25. Říjen 2010 - 18:47

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".