Brzdy a destičky

Při podzimní servisní akci jsem byl obviněn z agresivní jízdy - destičky mám sjeté na 6 mm za 11000 km. Tvrdili, že to je asi polovina životnosti. Neřekli někomu z vás, jak jsou na tom ty vaše? Docela by mě to zajímalo. Je fakt, že je asi namáhám víc, než většina z vás, protože cca polovinu mého nájezdu tvoří německé dálnice a tam se necourám... Takže jak jste na tom vy a po kolika km je "normální" měnit destičky?

2bep napsal:
Určitě někomu pomůže toto vlákno, hlavně první Danyho příspěvek (popisuje základní TypeR rozměr brzd, tedy 300mm).
Danyho brzdová kuchařka
Vložil Bruure, 6. Listopad 2006 - 11:55
 

jenda200
Obrázek uživatele jenda200
příspěvků: 643
majitel jiné generace

NO, v podstatě o té doby co jsem to sem napsal tak to prestalo svitit, takze jsem se na to vykašlal Andílek
Ale zjistil jsem jinou vec: behem poslednich 10 dni mi 2x odesla potkavacka v pravem svetle.A to je prave cca ta doba kdy mi to hlasilo tu chybu.Po vymene uz se to nerosvitilo.Ma to nejakou souvislost? Nase auta prece nehlasi prasklou zarovku... WTF!

--
18. Září 2010 - 11:02
OCHO
Obrázek uživatele OCHO
příspěvků: 12
5D 1.8 Sport
mám od: 9.7. 2010
v provozu od: 25.2. 2006

mne robi presne tak isto,ked doleješ kvapalinu tak napiš či to pomohlo

--
9. Září 2010 - 20:44
jenda200
Obrázek uživatele jenda200
příspěvků: 643
majitel jiné generace

Díky, něco s tím provedu Japonec

--
9. Září 2010 - 10:25
v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

jenda200 napsal:
A když dolít, tak čím...?

DOT4 napr.od Castrol

See I'm the king of the ring ring

--
8. Září 2010 - 22:44
Fanda
Obrázek uživatele Fanda
příspěvků: 857
bývalý majitel

jenda200 napsal:
A když dolít, tak čím...?

Určitě dolít, než se ti to zavzdušní. A sledovat - je někde únik? Do půlky to nemám ani po 3 letech - jistě, mezitím byla její výměna Mrk Čím? V příručce je určitě specifikace, tak podle ní koupit na pumpě. Bude to nějaká norma, jak u olejů.
--
8. Září 2010 - 12:51
jenda200
Obrázek uživatele jenda200
příspěvků: 643
majitel jiné generace

Občas se mi při startování, ale jenom při startování rosvití na PP symbol brzd.Během jízdy ne, ani v zatáčkách, takže brzdové kapaliny mám dost - tedy myslím, hladina saha ne na max ale do cca 1/2 nádobky.měl bych se znepokojovat? Nejsem si jist A když dolít, tak čím...? Do Hondy se mi kvůli tomu moc nechce...
Edit: Dneska jsem vypozoroval že to dělá pouze u studeného auta když dlouho stojí.Tzn. ráno cesta do práce - ano, odpoledne cesta zpatky - ano a po příjezdu domů a ježdění po městě ( tak 10 startů ) - ne! Tak to je zvláštní... WTF!

--
6. Září 2010 - 16:52
czrocha
Obrázek uživatele czrocha
příspěvků: 78
5D 1.8 Sport
mám od: 19.5. 2010

JJ, děkuji Mrk

--
16. Srpen 2010 - 11:25
padam
Obrázek uživatele padam
Administrátor
příspěvků: 1893
bývalý majitel

czrocha: Vidíš, už jsem zapomněl, že při nákupu kotoučů byla cena za dopravu vyšší. Když jsem si ale teď naklikal 1x přední desky + 1x přední kotouče tak mi vyšlo jen 28.95GBP. Když jsem přidal ještě další kotouče tak to skočilo na 58.95GBP. Každopádně i přes tu cenu dopravy mi to vychází pořád levněji než nákup v ČR. Když jsem dělával hromadné objednávky pro lidi z Honda clubu tak jsem si navíc vždycky s tím chlapíkem napsal a cena za dopravu pak odpovídala celkové váze balíků, nikoliv tomu konstantnímu vzorci co se počítá na stránkách.

--
16. Srpen 2010 - 11:19
czrocha
Obrázek uživatele czrocha
příspěvků: 78
5D 1.8 Sport
mám od: 19.5. 2010

Padam:Co se týká nákupu, tak pro jedny desky se to nevyplatí, vzhledem k poštovnému (14.95 GBP), ale když už by si člověk kupoval aspoň jedny kotouče nebo dvě sady desek tak můžete využít www.brakes4u.co.uk, discount kód s060104j přidá ještě 5% slevy. Platba kartou nebo přes PayPal není problém a doručení do ČR/SR v řádu jednoho týdne.

No nevím, mě tam při objednání skočila cena dopravy cca 58GBp
Je to normální (komplet desky i kotouče), nebo dělám něco špatně?

--
16. Srpen 2010 - 11:03
padam
Obrázek uživatele padam
Administrátor
příspěvků: 1893
bývalý majitel

funtomino: myslel jsem, že už tady ta sleva byla napsaná dřív, ale asi to bylo jen v nějakém tématu na honda-club.cz. Škoda.

--
9. Srpen 2010 - 16:03

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".