Brzdy a destičky

Při podzimní servisní akci jsem byl obviněn z agresivní jízdy - destičky mám sjeté na 6 mm za 11000 km. Tvrdili, že to je asi polovina životnosti. Neřekli někomu z vás, jak jsou na tom ty vaše? Docela by mě to zajímalo. Je fakt, že je asi namáhám víc, než většina z vás, protože cca polovinu mého nájezdu tvoří německé dálnice a tam se necourám... Takže jak jste na tom vy a po kolika km je "normální" měnit destičky?

2bep napsal:
Určitě někomu pomůže toto vlákno, hlavně první Danyho příspěvek (popisuje základní TypeR rozměr brzd, tedy 300mm).
Danyho brzdová kuchařka
Vložil Bruure, 6. Listopad 2006 - 11:55
 

funtomino
Obrázek uživatele funtomino
příspěvků: 754
5D 2.2 Sport
mám od: 27.9. 2007

davali ste niekto pri vymene platniciek aj tie samolepkove pliesky na brzdovy valcek?
Tie co boli na prvych platnickach od vyroby?



EBC su uz na ceste

--
28. Červenec 2010 - 15:22
Cyklista
příspěvků: 67
majitel jiné generace

Mám najazdené 23700km.Zjavnejšie sa mi začalo prejavovať pri brzdení kmitanie v pedáli.Dnes som navštívil servis v Lipt.Mikuláši.Závadu riešia - jemne zvnené kotúče presústružia.Zaujmavé na kotúčoch je premňa, že celá plocha kotúčov je preniknutá koróziou.Aj keď som posledný víkend spravil v kopcovitom tréne takmer 300km v daždi, plocha kotúčov vôbec neostáva lesklá.Neviem si vysvetliť,či ide o vadné zloženie materiálu, alebo pomôže presústruženie.Pôvodne platničky mám, ako nové.Kotúče odfotili a riešia mi to v reklamácii,že sa uvidí, ako sa budú správať ďalej.Mechanik mi poznamenal že u niektorých Civikov sú priblémy z brzd.kotúčmi,ale postupovať majú tak,že najprv ich presústružia.Má niekto podobné problémy a ich riešenie?Mám podozrenie, že material je nekvalitný, ocel nemá prímesy legovania,ktoré pre kotúče patria a problém s nimi sa len odďaluje.Poteší ma Vaša skúsenosť.

--
26. Červenec 2010 - 22:46
pepec
příspěvků: 619
5D 1.8 Sport
mám od: 6.10. 2006

v-tec-inside napsal:

kedy si menil? Je dost mozne ze si estelen sadaju.

teraz nedavno, 3 tyzdne dozadu. takze asi to je naozaj tym sadanim.

Pepec
8G 1,8 SPORT Royal Blue Pearl
lovec UFOnov

--
12. Červenec 2010 - 10:49
Misko42
Obrázek uživatele Misko42
příspěvků: 776
3D 1.8 Sport
mám od: 2.4. 2008

moze to byt kotuc. mne to robi tiez tak som to bol reklamovat a vraj kotuc,vyrovnavali mi ho ale vraj to nieje dobre (som sa dozvedel od danyho),a tym ze som tam dal ds2500 tak sa kotuc trochu zvlnil (to mi bolo povedane v honde) a piska to pri pomalej jazde,pri parkovani, preto idem menit aj kotuce za turbogroove a bude pokoj.

FERRARI fan

--
10. Červenec 2010 - 14:09
Iček 11
Obrázek uživatele Iček 11
příspěvků: 754
5D 1.8 Comfort
mám od: 13.6. 2006
v provozu od: 13.6. 2006

Většinou pískají destičky když už jsou sjeté a zralé na výměnu, což je Ičkův případ. Píská ten plíšek, který neustále klouže po brzdovém kotouči.

v-tec-inside: Palec nahoru Vďaka!

--
9. Červenec 2010 - 18:00
v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

pepec napsal:
Mam otazku: vymenili som platnicky za GreenStuffy, ale deje sa mi to, ze od kolies sa sem tam ozve pisknutie ked parkujem, mam plny rajd, ale nohu nemam na brzde. Je to normalne, alebo mam ist reklamovat zle zmontovane brzdice ? I ked s nimi sa asi nic nerobilo ze ?

To ze si platnicky sem tam pisknu pri jemnom brzdeni plne chapem, ale ze piskaju aj ked nemam nohu na brzde ?

Pepec
8G 1,8 SPORT Royal Blue Pearl
lovec UFOnov

kedy si menil? Je dost mozne ze si estelen sadaju.

See I'm the king of the ring ring

--
9. Červenec 2010 - 17:39
Humidor
příspěvků: 93
5D 2.2 Sport
mám od: 28.12. 2007

Me taky obcas jemne popískávají pri popojizdeni v kolone - i kdyz nemam nohu na brzde. Nejdriv jsem to chtel resit, ale asi se to bude holt nekdy lehce dotykat. Uz jsem s tim jel i dalky, kolo se neprehriva, tak snad to neva.

--
9. Červenec 2010 - 15:31
pepec
příspěvků: 619
5D 1.8 Sport
mám od: 6.10. 2006

Mam otazku: vymenili som platnicky za GreenStuffy, ale deje sa mi to, ze od kolies sa sem tam ozve pisknutie ked parkujem, mam plny rajd, ale nohu nemam na brzde. Je to normalne, alebo mam ist reklamovat zle zmontovane brzdice ? I ked s nimi sa asi nic nerobilo ze ?

To ze si platnicky sem tam pisknu pri jemnom brzdeni plne chapem, ale ze piskaju aj ked nemam nohu na brzde ?

Pepec
8G 1,8 SPORT Royal Blue Pearl
lovec UFOnov

--
9. Červenec 2010 - 14:19
chyshney
příspěvků: 433
5D 1.8 Sport
mám od: 10.3. 2008

Ak nemusi mat originaly:
http://cgi.ebay.co.uk/HONDA-CIVIC-06-EBC-REAR-BRAKE-PADS-DP1902-/300434388443?cmd=ViewItem&pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item45f348f5db

Posielaju aj do Ciech. Len neviem, co je to za typ, ale sediet by mali.

--
9. Červenec 2010 - 12:37
Iček 11
Obrázek uživatele Iček 11
příspěvků: 754
5D 1.8 Comfort
mám od: 13.6. 2006
v provozu od: 13.6. 2006

Zdravím!
Iček shání zadní brzdové destičky, ty přední jsou prý dobré, ale zadní mu pískají jako varhany. V servisu za ně chtějí 1.800,-- Kč. Poradíte, kde by sehnal zadní brzdové (třeba i přední - budou se hodit příště) za příznivější cenu?
Dík i za něho. Mějte se prázdninově!
John

--
7. Červenec 2010 - 19:11

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".