Brzdy a destičky

Při podzimní servisní akci jsem byl obviněn z agresivní jízdy - destičky mám sjeté na 6 mm za 11000 km. Tvrdili, že to je asi polovina životnosti. Neřekli někomu z vás, jak jsou na tom ty vaše? Docela by mě to zajímalo. Je fakt, že je asi namáhám víc, než většina z vás, protože cca polovinu mého nájezdu tvoří německé dálnice a tam se necourám... Takže jak jste na tom vy a po kolika km je "normální" měnit destičky?

2bep napsal:
Určitě někomu pomůže toto vlákno, hlavně první Danyho příspěvek (popisuje základní TypeR rozměr brzd, tedy 300mm).
Danyho brzdová kuchařka
Vložil Bruure, 6. Listopad 2006 - 11:55
 

pepec
příspěvků: 619
5D 1.8 Sport
mám od: 6.10. 2006

jarek napsal:
Dal jsem dopředu destičky EBC GreenStuff, možná brzdí trochu lépe, ale práší stejně jako originální. Jen jsou levnější. V chorvatském kempu jsem se díval na disky aut po ujetí asi těch 800km. Téměř všichni měli přední disky skoro čisté, můj civic hodně černý.

to sa tesim na nove biele disky s greenstuffmi ... budem za prasiatko Jsem smutný

Pepec
8G 1,8 SPORT Royal Blue Pearl
lovec UFOnov

--
3. Srpen 2010 - 15:30
Misko42
Obrázek uživatele Misko42
příspěvků: 776
3D 1.8 Sport
mám od: 2.4. 2008

detto,predok ok a zadok boli ryhy. uz su objednane ebc...

FERRARI fan

--
3. Srpen 2010 - 13:55
jarek
Obrázek uživatele jarek
příspěvků: 95
5D 2.2 Sport
mám od: 6.12. 2006

Dal jsem dopředu destičky EBC GreenStuff, možná brzdí trochu lépe, ale práší stejně jako originální. Jen jsou levnější. V chorvatském kempu jsem se díval na disky aut po ujetí asi těch 800km. Téměř všichni měli přední disky skoro čisté, můj civic hodně černý.

--
3. Srpen 2010 - 11:23
Andrejko
Obrázek uživatele Andrejko
příspěvků: 107
5D 1.8 Sport
mám od: 7.1. 2009

Hanso-uplne identicky, predne v poho, zadne ryhy z jednej strany...brzdi to zatial v poho, no buduci rok vymenim ako dosky tak aj kotuce za ebc, nechcem nic sustruzit a frezovat, takto sa toho zbavim aj s predpokladom, ze budu brzdy lepsie, ci menej prasne..

--
3. Srpen 2010 - 10:46
Dr.Hans
příspěvků: 7
5D 1.8 Executive
mám od: 24.7. 2009

Já také poměrně málo brzdím a na úplně novém vozidle se mi asi po dvou až třech tisících objevily na zadních kotoučích rýhy. Ptal jsem se v servisu Honda v Prostějově, ale nevěděli co je příčinou.
Jednou z možností je prý rez na kotouči, když auto delší doby stojí, ale jak zjistili, tak rýhy jsou jen z vnější strany (co je vidět) ale na vnitřní straně kotouče byla rovná lesklá plocha bez rýh...Když jsme vyloučili zapadlé kamínky mezi brzd.destičkou a kotoučem, tak prý snad poslední možností jsou špatné brzdové destičky kde mohou být zalisované tvrdší materiály, nebo i tvrdé pojivo...?!
Zadní kotouče mi rovněž přímo na autě přesoustružili, brzdové destičky osmirkovali, a tak budu sledovat co se bude dít...Zatím jsem ujel asi 1200 km a vše je OK.
Přední kotouče mám bez problémů.

--
3. Srpen 2010 - 0:35
Misko42
Obrázek uživatele Misko42
příspěvků: 776
3D 1.8 Sport
mám od: 2.4. 2008

ano ano,tym pristrojom by to malo byt vsetko ok,okrem hondy ho odporucaju viac automobiliek (aj ferrari) len problem je v tom,ze dozadu sa nezmesti,aspon v honde v TT sa im tam nezmesti.v predu je to vsetko ok lebo vytocia volantom a je to . . . mne to robili klasika na sustruhu a dopadlo to tak ako to dopadlo...

FERRARI fan

--
31. Červenec 2010 - 9:30
Cyklista
příspěvků: 67
majitel jiné generace

V Honde Lipt.Mikuláš si myslím,že riešia vyhladenie dyskov odborne.Sústružia špecialnym prístrojom po demontáži strmeňov,obe strany disku súčastne priamo na vozidle bez ich sanotnej demontáže.Po spetnej montáži dali auto na brzdovú skúšobnú stolicu a previedly test učinnosťi bŕzd.Hrdzavé kotúče si moc neviem vysvetliť a následne ich zvnenie.Prisudzujem to asi tomu, že v podstate velmi málo brzdím.Pri jazde pred zátačkou pribrzdím, radím nadol,ak treba ešte raz pribrzdím a od 1/2zákruty už idem pod plynom.Auto ostalo ešte v servise,kôli už v minulom roku spomínanom slábnuti akumulátora po zhruba 2týždňovej odstávke.Stalo sa mi dokonca v 06/2009 že po mesiaci som v garáži Civic nenaštartoval.V zime som baterku po 14dnoch dobíjal pred jazdou.Test baterky dopadol vždy dobre,lebo mám do servisu 60km.Jediná previerka baterky je tam nechať auto a potom pretestať prístrojom Honda.Reklamu ešte banálnu ,ale pri jazde nepríjemnú velkú radialnu vôlu ručnej páky.Tito ostatné pripomienky skôr patria do rubriky:Čo ste reklamovali.Najviac ma zujmajú Vaše skúsenosti s brzdami.

--
30. Červenec 2010 - 21:30
Misko42
Obrázek uživatele Misko42
příspěvků: 776
3D 1.8 Sport
mám od: 2.4. 2008

stiahnut kotuce nedoporucujem,najma nie na sustruhu,kotuc oslabne a zvlni sa,vlastna skusenost.
Nevadilo by keby som dal do zadu EBC premium a v predu by zostali original?kedze zvlnene mam len zadne,predne su OK.tie premium by mali byt kvalitnejsie ako tie original.

FERRARI fan

--
29. Červenec 2010 - 20:21
padam
Obrázek uživatele padam
Administrátor
příspěvků: 1893
bývalý majitel

Zdenalbo: Doporucuju koutouce EBC (staci zakladni rada) a desky EBC GreenStuff, kvalita srovnatelna ne-li lepsi nez original a cena mnohem priznivejsi.

--
29. Červenec 2010 - 12:00
Zdenalbo
Obrázek uživatele Zdenalbo
příspěvků: 28
bývalý majitel

Zdravím,
budu měnit brzdy, na všech kolech kotouče + desky.
V Brně v AM servis Honda mi to vypočítali na cca 18000 i s prací. Mám dávat tyhle origo nebo stačí nějáký levnější? Bude rozdíl, třeba jestli dřív ochabnou, výdrž a tak?
A jaké brzdy používáte vy?
Předem díkec za odpovědi

--
29. Červenec 2010 - 13:47

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".