Brzdy a destičky

Při podzimní servisní akci jsem byl obviněn z agresivní jízdy - destičky mám sjeté na 6 mm za 11000 km. Tvrdili, že to je asi polovina životnosti. Neřekli někomu z vás, jak jsou na tom ty vaše? Docela by mě to zajímalo. Je fakt, že je asi namáhám víc, než většina z vás, protože cca polovinu mého nájezdu tvoří německé dálnice a tam se necourám... Takže jak jste na tom vy a po kolika km je "normální" měnit destičky?

2bep napsal:
Určitě někomu pomůže toto vlákno, hlavně první Danyho příspěvek (popisuje základní TypeR rozměr brzd, tedy 300mm).
Danyho brzdová kuchařka
Vložil Bruure, 6. Listopad 2006 - 11:55
 

funtomino
Obrázek uživatele funtomino
příspěvků: 754
5D 2.2 Sport
mám od: 27.9. 2007

Padam skoda ze s tou zlavou si nevyrukoval trosku skor... minuly tyzden som nahadzoval nove kotuce a aj platnicky od EBC (kotuce ultramax, a platnicky green-y). Dovoz z UK, postovnym kurierom.
Suma-sumarum s postovnym: 399 libier.

bral som to z ebcbrakesdirekt.com a dali mi takuto zlavu:
Shipping Discount: -5.75
Order Discount: -30.80


--
9. Srpen 2010 - 15:39
padam
Obrázek uživatele padam
Administrátor
příspěvků: 1893
bývalý majitel

Co se týká "sportovnosti" EBC tak bych to neviděl zase tak pesimisticky, žluté EBC (nejvyšší civilní řada) jsem jezdil i v zimě a vůbec se zahřívat nemusí, za studena brzdí minimálně srovnatelně se sérií a za tepla se ještě o kousek zlepší. Teď jezdím modré (pro endurance závody) a tam už se dá říct, že za studena jsou o něco míň agresivnější než série, ale zase po cca 2sec. zahřátí brzdí jako čert. Pro normální provoz v tom nevidím žádný problém. Mýtus je, že "závodní" desky za studena nebrzdí, ale to platí tak maximálně u Formule1. Mimo modrých jsou podle mě všechny řady EBC minimálně srovnatelné s OEM deskami (pokud si správně vzpomínám Textar) ale mají lepší parametry při extrémním namáhání (brždení 200-0, atp.).

Co se týká nákupu, tak pro jedny desky se to nevyplatí, vzhledem k poštovnému (14.95 GBP), ale když už by si člověk kupoval aspoň jedny kotouče nebo dvě sady desek tak můžete využít www.brakes4u.co.uk, discount kód s060104j přidá ještě 5% slevy. Platba kartou nebo přes PayPal není problém a doručení do ČR/SR v řádu jednoho týdne.

Co se týká ATE nebo TRW tak nemám zkušenost jestli mají různé řady desek, ale určite základní řada bude na úrovni EBC BlackStuff, které jsou v podstatě za hubičku (přední desky na 1.8 za 960Kč/cca 40EUR (bez dopravy)).

--
8. Srpen 2010 - 21:30
czrocha
Obrázek uživatele czrocha
příspěvků: 78
5D 1.8 Sport
mám od: 19.5. 2010

jj, díky Hlasitě se smějuHlasitě se směju

--
8. Srpen 2010 - 13:03
Misko42
Obrázek uživatele Misko42
příspěvků: 776
3D 1.8 Sport
mám od: 2.4. 2008

skor by som videl problem v tom ze tie EBC nevedia nikde zohnat,sam som mal problem so zhananim ferodo ds2500,po navstiveni a obvolani x predajni nikde nic, ATE su kvalitne a dobre,dodavaju sa aj ako original do prvovyroby. EBC vie zohnat u nas len cobra tuning a este tusim tuningshop. ale za straaaasne velke peniaze,... ze na ebay to zozenies hadam aj za polovicu. preto myslim ze ti skor odporucaju ATE a podobne,lebo EBC,ak som to spravne pochopil, nema ziadneho takeho zastupcu u nas ktory by to dodaval do predajni.

FERRARI fan

--
8. Srpen 2010 - 12:16
czrocha
Obrázek uživatele czrocha
příspěvků: 78
5D 1.8 Sport
mám od: 19.5. 2010

To chápu, ale tak velký rozdíl v kvalitě, stejně jako v ceně?

--
8. Srpen 2010 - 10:27
v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

czrocha napsal:
Tak jsem toto vlákno pročítal několikrát ale moc moudrý z toho nejsem Nechápu
Chápu vaší lásku k EBC Breaks, ale ptal jsem se několika odborníků a na brzdy mi doporučili
ATE, nebo TRW. Když budu koukat po brzdách pro normální provoz a nééééé závodních, které musí zahřát, jaký je rozdíl mezi značkami které doporučili mě, nebo vaší láskou Smích EBC?

greenstuffy sa zahrievat nemusia

See I'm the king of the ring ring

--
8. Srpen 2010 - 9:10
czrocha
Obrázek uživatele czrocha
příspěvků: 78
5D 1.8 Sport
mám od: 19.5. 2010

Tak jsem toto vlákno pročítal několikrát ale moc moudrý z toho nejsem Nechápu
Chápu vaší lásku k EBC Breaks, ale ptal jsem se několika odborníků a na brzdy mi doporučili
ATE, nebo TRW. Když budu koukat po brzdách pro normální provoz a nééééé závodních, které musí zahřát, jaký je rozdíl mezi značkami které doporučili mě, nebo vaší láskou Smích EBC?

--
8. Srpen 2010 - 8:52
Misko42
Obrázek uživatele Misko42
příspěvků: 776
3D 1.8 Sport
mám od: 2.4. 2008

ja tam nemam EBC v zadu ale ferodo ds2500 a tie ryhy tam zaial niesu

FERRARI fan

--
7. Srpen 2010 - 19:21
Tomy
Obrázek uživatele Tomy
příspěvků: 727
5D 1.8 Executive
mám od: 6.8. 2009

Ja mam sice originaly ale mam 2 krasne ryhy dookola - ake to ma / moze mat nasledky ?

The power of dreams ...

--
7. Srpen 2010 - 17:35
kremilek007
Obrázek uživatele kremilek007
příspěvků: 1340
5D 2.2 Sport
mám od: 30.10. 2009

stalo se někomu, že s EBC GreenStuff (a pod.) se vám taky udělaly rýhy na zadních kotoučích jako s honďáckýma destičkama ?

Spritmonitor.de

--
7. Srpen 2010 - 16:35

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".