Brzdy a destičky

Při podzimní servisní akci jsem byl obviněn z agresivní jízdy - destičky mám sjeté na 6 mm za 11000 km. Tvrdili, že to je asi polovina životnosti. Neřekli někomu z vás, jak jsou na tom ty vaše? Docela by mě to zajímalo. Je fakt, že je asi namáhám víc, než většina z vás, protože cca polovinu mého nájezdu tvoří německé dálnice a tam se necourám... Takže jak jste na tom vy a po kolika km je "normální" měnit destičky?

2bep napsal:
Určitě někomu pomůže toto vlákno, hlavně první Danyho příspěvek (popisuje základní TypeR rozměr brzd, tedy 300mm).
Danyho brzdová kuchařka
Vložil Bruure, 6. Listopad 2006 - 11:55
 

Pista
Obrázek uživatele Pista
příspěvků: 40
5D 2.2 Sport
mám od: 22.7. 2009

FLP napsal:
Inak ked sme uz pri tých zvukoch cudnych, chcem sa vás opytat, pri jazde niekedy od predneho kolesa pocut take cukanie pravidelne ako keby som mal mys priviazanu o koleso. Moze to byt uz zlymi platnickami? Pretoze zatial su neni velmi zjazdene.

Slyset cukani? Jako citis to i na volantu? Pokud by jsi to citil na volantu ,muzou byt zvlnene kotouce.
--
16. Květen 2010 - 9:25
FLP
Obrázek uživatele FLP
příspěvků: 696
bývalý majitel

Inak ked sme uz pri tých zvukoch cudnych, chcem sa vás opytat, pri jazde niekedy od predneho kolesa pocut take cukanie pravidelne ako keby som mal mys priviazanu o koleso. Moze to byt uz zlymi platnickami? Pretoze zatial su neni velmi zjazdene.

--
15. Květen 2010 - 22:48
Misko42
Obrázek uživatele Misko42
příspěvků: 776
3D 1.8 Sport
mám od: 2.4. 2008

ja som menil len dosticky,spominane feroda ds2500, kotuce zostali povodne len ich dali vyrovnat,najazdene je na nich 43tis km.

"IF YOU CAN DREAM IT,
YOU CAN DO IT."

--
14. Květen 2010 - 19:42
Shi
příspěvků: 1026
bývalý majitel

Jenomže to vypadá, že tobě odcházejí kotouče a ne destičky. Takže když byly kotouče nové, zajížděl jsi je nějak, nebo jsi na nich prostě normálně jezdil a po montáži destiček jsi brzdy zapékal dle návodu k destičkám ? Ony totiž mohly ty kotouče být nějak "načaté" a s přechodem na jiné destičky to možná ani souviset nemusí.

--
14. Květen 2010 - 19:06
Misko42
Obrázek uživatele Misko42
příspěvků: 776
3D 1.8 Sport
mám od: 2.4. 2008

isiel som presne podla postupu co bolo pisane k tym dostickam ferodo.je na nich najazdene,cca do 2tis km a naozaj to zacalo robit po tej prietrzi... dnes ich aj odvzdusnili,bola tam mensia bublinka,doliali brzdovu kvapalinu... ked budem musiet tak pojdu nove kotuce,co uz

"IF YOU CAN DREAM IT,
YOU CAN DO IT."

--
14. Květen 2010 - 18:35
Shi
příspěvků: 1026
bývalý majitel

A jak jsi ty kotouče/destičky zajížděl, když byly nové ? Dodržel jsi nějaký postup a "zahořel" jsi je ?

Tyhle potíže často souvisí s tím, že kotouče nebo destičky nebyly pořádně vypečené. Dokonce i zvlněné kotouče velmi často prý nejsou ve skutečnosti zvlněné, ale jedná se o lokální nánosy hmoty z nezapečených destiček. Pokud se nové destičky a kotouče zapečou (viz např postup na stránkách EBC), tak jsou odolnější vůči takovýmto různým nešvarům.

--
14. Květen 2010 - 18:34
Misko42
Obrázek uživatele Misko42
příspěvků: 776
3D 1.8 Sport
mám od: 2.4. 2008

tak som absolvoval zase navstevu v servise,vysledok je ten ze kotuc je krivy,trosku a v kombinacii s ferodo ds2500 to robi to piskanie. maju aj ten stroj ktory prilozia ku kotucu ale do zadu sa to nemesti,ten stroj. vraj sa to mohlo zakrivit s tym,ze bol horuci kotuc a ze sa dostala nan voda,co by ciastocne mohlo byt lebo to zacalo vtedy ked som zastihol prietrz mracien a isiel po takej ceste ze tam bolo vody az az,ale nejak sa mi to nezda.

"IF YOU CAN DREAM IT,
YOU CAN DO IT."

--
14. Květen 2010 - 17:55
Misko42
Obrázek uživatele Misko42
příspěvků: 776
3D 1.8 Sport
mám od: 2.4. 2008

a dnes zasa... ja to mozem... a stale len a len ta zadna lava,aj tie povodne zadna lava bola uplne zodrana,kotuc bol sama ryha, a teraz po vymene zase,zadna lava... jak je to mozne doprdele

"IF YOU CAN DREAM IT,
YOU CAN DO IT."

--
14. Květen 2010 - 10:46
Misko42
Obrázek uživatele Misko42
příspěvků: 776
3D 1.8 Sport
mám od: 2.4. 2008

vcera jak tak idem pomaly uz k domu,pocujem piskot,dam dole okno a taky pravidelny podla rychlosti,urcite asi brzdy v zadu,ale ved su nove,pravda bol dost bordel na ceste,prietrz mracien,dost vody necistoty tak sa tam mohlo asi nieco dostat. tak som sa rozbehol a plna brzda,dal spiatocku rozkotulal a zase plna brzda,skusil som aj na rucnej potom vybrat zakrutu a.... uz je klud,teda aspon bol.

"IF YOU CAN DREAM IT,
YOU CAN DO IT."

--
13. Květen 2010 - 8:07
FLP
Obrázek uživatele FLP
příspěvků: 696
bývalý majitel

To viem, že on ju má ale pochybujem, že by som ju mohol mať doma do nabudúceho pondelka. Takže skôr nejaký slovenský obchod.
Inak a koľko treba brzdovej kvapaliny na výmenu?
Pol litra alebo liter?

--
13. Duben 2010 - 16:14

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".