Brzdy a destičky

Při podzimní servisní akci jsem byl obviněn z agresivní jízdy - destičky mám sjeté na 6 mm za 11000 km. Tvrdili, že to je asi polovina životnosti. Neřekli někomu z vás, jak jsou na tom ty vaše? Docela by mě to zajímalo. Je fakt, že je asi namáhám víc, než většina z vás, protože cca polovinu mého nájezdu tvoří německé dálnice a tam se necourám... Takže jak jste na tom vy a po kolika km je "normální" měnit destičky?

2bep napsal:
Určitě někomu pomůže toto vlákno, hlavně první Danyho příspěvek (popisuje základní TypeR rozměr brzd, tedy 300mm).
Danyho brzdová kuchařka
Vložil Bruure, 6. Listopad 2006 - 11:55
 

Koly
Obrázek uživatele Koly
Administrátor
příspěvků: 1398
bývalý majitel

peterk0 napsal:
Tak brzdy su snad jedina vec na 8g, ktora mi vadi. Neviete, ak by som chcel komplet sadu brzdice a kotuce (a asi aj hadicky) z typer a kupil a nechal namontovat v orig. servise, tak by zaruka mala byt asi v pohode?
Nemate niekto predstavu o cene? Dik

Originál predné brzdiče z Type-R stoja rádovo do 1000EUR. Závisí od toho čo presne Ti na originál brzdách vadí, ale táto investícia (plus kotúče a doštičky) je dosť nezmyselná, pokiaľ mieniš používať originál veci a nie serióznejšie závodné náčinie dostupné pre CTR brzdiče. Veď za tú cenu už máš big kit. Ak Ti ide o záruku, vymeň iba doštičky a prípadne kotúče, napríklad Ferodo DS2500+EBC Turbogroove.

Doporučujem Ti preštudovať si celú túto diskusiu a aj diskusiu o skúsenostiach s montážou CTR brzdičou na FK1-3, myslím že nájdeš odpovede na väčšinu svojich otázok.

--
30. Březen 2010 - 18:37
Shi
příspěvků: 1026
bývalý majitel

Ve stručnosti - než si tlumiče sedly, chovaly se spíš jako "Koni yellow" a já byl poněkud zaskočen. Po ujetí pár desítek km (asi 100 km) se umravnily a potvrzuje to co o nich bylo napsáno a já jsem velmi spokojený. Montáž mi dělal AM servis Honda, takže se zárukou by to mělo být O.K.

--
30. Březen 2010 - 17:37
peterk0
příspěvků: 59
5D 2.2 Sport
mám od: 17.4. 2009

Shi, dik za tipy, tvoja recenzia je ocakavana s napetim. No ja seriozne uvazujem o podvozku, ale skor o tom co ma Koly, mam ale este 4 roky zaruku a bojim sa, ze ak by as nieco stalo tak by to pouzili proti mne. Na okruhy nejazdim, ale je to aj preto, ze brzdy mi pridu na okruh nebezpecne ... taky zacarovany kruh v podstate.

Prave co som pochopil, tak zadne brzdy su u typer rovnake, tak som rozmyslal nad upgradom prednych a lepsie doscicky a hadicky.

--
30. Březen 2010 - 17:05
Shi
příspěvků: 1026
bývalý majitel

Type-R má sice vzadu stejný kotouče a destičky jako 5D, ale chtělo by to někoho kdo dokáže posoudit zda montáží předních brzd z Type-R nedojde k přebrždění předku. Aneb jsou tlakové poměry v brzdné soustavě TypeR i 5D navržené stejně ?

Montáží "big-kitu" se dá dosáhnotu toho, že se brzdná dráha paradoxně prodlouží.

Pokud nejezdíš na okruh, tak bych jako řešení vedoucí ke zlepšení brzd obecně viděl spíš pancéřované hadičky + destičky s vyšším třecím koeficientem + jiné tlumiče/podvozek.

Tlumiče (nebo podvozek obecně) píši proto, že mám už pár dní Koni FSD (recenzi dodám během dubna)a brzdy se mnohem, ale opravdu mnohem líp dávkují.

--
30. Březen 2010 - 14:55
peterk0
příspěvků: 59
5D 2.2 Sport
mám od: 17.4. 2009

Tak brzdy su snad jedina vec na 8g, ktora mi vadi. Neviete, ak by som chcel komplet sadu brzdice a kotuce (a asi aj hadicky) z typer a kupil a nechal namontovat v orig. servise, tak by zaruka mala byt asi v pohode?
Nemate niekto predstavu o cene? Dik

--
30. Březen 2010 - 12:40
padam
Obrázek uživatele padam
Administrátor
příspěvků: 1893
bývalý majitel

jc napsal:
Na h-c.cz obcas delaji nebo delali hromadne objednavky od EBC. Mozna se tam s vami taky podeli o postovny.

Dělal jsem tam ty hromadné objenávky já, a pokud vím tak nikdo nepokračuje. Odkazuju lidi na Danyho z www.typer.cz.
Na druhou stranu občas vyjde o něco levněji http://www.brakes4u.co.uk, záleží kdo co preferuje.
--
26. Březen 2010 - 23:53
jc
Obrázek uživatele jc
příspěvků: 2861
bývalý majitel

Na h-c.cz obcas delaji nebo delali hromadne objednavky od EBC. Mozna se tam s vami taky podeli o postovny.

--
26. Březen 2010 - 22:36
Shi
příspěvků: 1026
bývalý majitel

Pozor na firmu POTN.COM - ceny mají dobré, ale jinak to poněkud skřípe.

POTN.COM:
http://www.potn.co.uk/
http://www.ebcbrakeshop.co.uk/
www.koni-suspension.co.uk

Zboží dodali rychle a levně, ale nemám k němu žádný doklad (ani dodací list v zásilce nebyl), do účetnictví náklady nedostanu, DPH zpět tím pádem taky ne, ...

--
26. Březen 2010 - 11:50
Jany006
příspěvků: 131
5D 2.2 Sport
mám od: 20.3. 2007
v provozu od: 20.3. 2007

ja by som sa pridal, kedze uz mam 65k km a stale povodne predne dosky tak ocakavam ze vymena bude nutna v dohladnej dobe...

--
26. Březen 2010 - 11:07
funtomino
Obrázek uživatele funtomino
příspěvků: 754
5D 2.2 Sport
mám od: 27.9. 2007

Kto chce este objednat EBC brzdy z anglicka?
Navrhujem spravit hromadnu objednavku, usetrime na postovnom. Co vy na to?


--
26. Březen 2010 - 11:05

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".