Brzdy a destičky

Při podzimní servisní akci jsem byl obviněn z agresivní jízdy - destičky mám sjeté na 6 mm za 11000 km. Tvrdili, že to je asi polovina životnosti. Neřekli někomu z vás, jak jsou na tom ty vaše? Docela by mě to zajímalo. Je fakt, že je asi namáhám víc, než většina z vás, protože cca polovinu mého nájezdu tvoří německé dálnice a tam se necourám... Takže jak jste na tom vy a po kolika km je "normální" měnit destičky?

2bep napsal:
Určitě někomu pomůže toto vlákno, hlavně první Danyho příspěvek (popisuje základní TypeR rozměr brzd, tedy 300mm).
Danyho brzdová kuchařka
Vložil Bruure, 6. Listopad 2006 - 11:55
 

peterk0
příspěvků: 59
5D 2.2 Sport
mám od: 17.4. 2009

Dany (www.typer.cz) ma obvykle skladom EBC 307+ co tu myslim, pouziva vacsina.

--
12. Duben 2010 - 18:51
FLP
Obrázek uživatele FLP
příspěvků: 696
bývalý majitel

Zdravím vás,
dnes mi konečne prišli platničky zadné ale zistil som, že by som mal hneď meniť aj brzdovú kvapalinu. Akú odporučujete? Oplatí sa kúpiť nejaká cez internet alebo skôr priamo v honde.
Ďakujem.

--
12. Duben 2010 - 15:53
jarek
Obrázek uživatele jarek
příspěvků: 95
5D 2.2 Sport
mám od: 6.12. 2006

Ahoj, taky bych vzal 1 sadu předních a zadních destiček Green

--
4. Duben 2010 - 13:56
jarda_n
příspěvků: 12
5D 1.8 Sport
mám od: 15.5. 2006

Ahoj všichni,

byl jsem na pravidelné servisní prohlídce po roce, najeto 73333 km a že asi by bylo dobrý už vyměnit brzdový destičky, že by sice ještě pár tisíc vydržely, ale už ne moc. Takže mně tedy vydržely 73 Kkm. Myslím, že jezdím poměrně klidně Směju se

jarda

--
4. Duben 2010 - 11:57
heavyspeedy
příspěvků: 192
bývalý majitel

Já bych do toho šel, celou sadu (předek i zadek).

funtomino napsal:
Kto chce este objednat EBC brzdy z anglicka?
Navrhujem spravit hromadnu objednavku, usetrime na postovnom. Co vy na to?


--
2. Duben 2010 - 10:44
matulo
příspěvků: 802
3D 1.8 Plus
mám od: 3.4. 2009

Pokial ide o brzdice z CTR - skusal uz niekto repasovane brzdice zo 7G CTR od EBC? jeden stoji nejakych 90 GBP, cize hovorime o normalnych sumach...
http://www.brakes4u.co.uk/supersearch.asp?step3=yes&catType=C&catParent=3&pMake=HONDA

//edit: az neskor som si vsimol, ze to co maju v stlpci "front" je v popise oznacene ako rear... kazdopadne by to snad stalo za napisanie... Mrk

--
31. Březen 2010 - 12:36
Koly
Obrázek uživatele Koly
Administrátor
příspěvků: 1398
bývalý majitel

peterk0: Pokiaľ Ti vadí mäkkší prejav, Greenstuff je určité zlepšenie, ale zase zázraky nečakaj. DS2500 je naopak radikálny rozdiel, ak by Ti nevadilo občasné zapískanie. K DS2500 by to ale chcelo aj lepšie kotúče, aj keď originály je zase škoda vyhadzovať. Je pravda, že na CTR brzdiče je všetko, takže asi Restuff/Yellowstuff by mohlo byť pre Teba optimálne riešenie. Problém je cena brzdičov, najlepšie je zohnať niekoho s CTR, kto upgraduje na big kit a predá originály, tak ako sa to podarilo jc a mne. Sedia z 7G aj 8G. Na CTR brzdiče 16" disky dáš. Určite by som zvážil aj výmenu brzdovej kvapaliny za odolnejšiu, doštičky s vyšším koeficientom trenia budú zákonite viac hriať.

KW v pohode, len sa ozvi dopredu SZ, aby sme sa dohodli.

--
31. Březen 2010 - 11:19
jc
Obrázek uživatele jc
příspěvků: 2861
bývalý majitel

Desticky jsem taky menil za EBC, ale spokojeny s brzdami jsem az po vymene brzdicu (a kotoucu) za ty z CTR. Na zimu mam taky 16", takze s tim problem neni (aspon s tema mojema od Hondy).

--
31. Březen 2010 - 8:56
peterk0
příspěvků: 59
5D 2.2 Sport
mám od: 17.4. 2009

Dik za odpoved Koly, co sa tyka brzd konkretne mi vadi ich maslovy prejav, ale nie som ziadny skuseny jazdec a je to len moje druhe auto. Mozno je to len pocit, pretoze diesel ma dost tazky predok. Kazdopadne ked som na brzdy slapal v skole smyku najviac ako som vedel, tak to brzdilo OK =)
Problem so stavajucimi brzdicmi je ten, ze vyber dosticiek a kotucov je obmedzeny a bojim sa, ze ked upgradnem len napr. na greenstuff, ze to velmi rozdiel nebude, ale kazdy pise, ze je to citelne, takze si necham poradit. Navyse na zimu mam 16 a to by som asi ani na CTR brzdice nemohol nasadit.

Co sa tyka podvozku, asi v najblizsich tyzdnoch/mesiacoch vyuzijem tvojej ponuky a necham sa previezt na KW, pretoze podla toho co som cital v tvojej recenzii je to vyhra.

--
31. Březen 2010 - 8:45
Koly
Obrázek uživatele Koly
Administrátor
příspěvků: 1398
bývalý majitel

Shi napsal:
Type-R má sice vzadu stejný kotouče a destičky jako 5D, ale chtělo by to někoho kdo dokáže posoudit zda montáží předních brzd z Type-R nedojde k přebrždění předku. Aneb jsou tlakové poměry v brzdné soustavě TypeR i 5D navržené stejně ?

Moje praktické skúsenosti sú zatiaľ také, že pokiaľ mám rovnaké kotúče+doštičky vpredu aj vzadu (EBC Turbogroove+DS2500) tak žiadnu zmenu v chovaní auta nepozorujem, takže sa zdá že to funguje dobre. Buď sú tlaky podobné alebo to EBD zvláda. So závodnými DS3000 vpredu, ktoré už majú o dosť vyšší koeficient trenia, som si však jasne všimol odľahčovanie zadku, takže tu sa už možno vyváženie zmenilo citeľne (pritom kombinácia DS3000 vpredu a DS2500 vzadu je výrobcom doporučená).

Inak tiež som veľmi zvedavý na skúsenosti s Koni FSD. Směju se

--
30. Březen 2010 - 18:46

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".