Brzdy a destičky

Při podzimní servisní akci jsem byl obviněn z agresivní jízdy - destičky mám sjeté na 6 mm za 11000 km. Tvrdili, že to je asi polovina životnosti. Neřekli někomu z vás, jak jsou na tom ty vaše? Docela by mě to zajímalo. Je fakt, že je asi namáhám víc, než většina z vás, protože cca polovinu mého nájezdu tvoří německé dálnice a tam se necourám... Takže jak jste na tom vy a po kolika km je "normální" měnit destičky?

2bep napsal:
Určitě někomu pomůže toto vlákno, hlavně první Danyho příspěvek (popisuje základní TypeR rozměr brzd, tedy 300mm).
Danyho brzdová kuchařka
Vložil Bruure, 6. Listopad 2006 - 11:55
 

FLP
Obrázek uživatele FLP
příspěvků: 696
bývalý majitel

Caute,
chcem sa opytať na jeden problem ohladom auta.
Niekde som to uz tusim,ze cital ale neviem to najist.
Auto pri jazdeni vydava od zadnych kolies zvuk ako keby nieco skrelo.
Napr ako keby bol kamienok medzi brzdovym kotucom a platnickami.
Mohlo by to byt ono?

--
21. Březen 2010 - 1:21
Ukrutnik
příspěvků: 227
bývalý majitel

Shi: S pneumatikami mas pravdu, ale ja mam vyhrady k posilnovacu. Obvykle to brzdi dobre, ale stalo sa mi ze pri pomerne malej rychlosti (a nizsich otackach motora) v obci mi z vedlajsej ulice vybehlo auto a bolo to fakt tesne, musel som okamzite - ako som videl ze uz on nezastavi - doslova skocit na brzdy. Moja reakcia bola sice rychla, ale brzdy nezabrali tak radikalne ako som bol zvyknuty. Nastastie to stacilo, ale uz som si zacal davat na spravanie posilnovaca bacha...

--
12. Březen 2010 - 16:56
Shi
příspěvků: 1026
bývalý majitel

Drážkované destičky se prý osvědčují za mokra, kdy dojde k rychlejšímu nástupu plného brzdného účinku. Životnost destiček se prý nezkracuje o víc než 10 procent. Mě by lákaly tak maximálně drážkované leč tiché kotouče EBC Ultimax, ale jejich reálný přínos neodpovídá o dost vyšší ceně proti obyčejným.

Ukrutnik: Seriové brzdy jsou O.K. - mnohem lepší než u jiných aut, jen to chce lepší destičky, aby nehrozilo zvadnutí. A taky to chce lepší gumy než jsme dostávali majitelé MY2008. Ty gumy jsou asi největší slabina, pokud jde o brzdy.

--
12. Březen 2010 - 16:36
Bruure
Obrázek uživatele Bruure
příspěvků: 641
5D 1.8 Executive
mám od: 27.4. 2006
v provozu od: 1.2. 2009

Objednal jsem zatím obyč zadní kotouče, přední objednám kdyžtak později.

Spritmonitor.de

--
12. Březen 2010 - 16:05
v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

Bruure napsal:
Však proto tam teď budou destičky greenstuff Mrk Když tam teda budu dávat ty obyč kotouče, tak asi nebudu měnit přední, které jsou snad zatím OK - vzhledem k tomu, že teprve teď po čtyřech letech a 62.000 km měním destičky.

Spritmonitor.de

No ja mam vpredu kotuce EBC TG skoro rok s platnickami GS, vzadu som vymenil platnicky za GS a kotuce vzadu som nechal originaly. Som nadmieru spokojny, brdzdny ucinok po vymene bol poznat uz po par km. Takisto som rovno menil aj brzdnu kvapalinu za BF 307+.

--
12. Březen 2010 - 15:07
Bruure
Obrázek uživatele Bruure
příspěvků: 641
5D 1.8 Executive
mám od: 27.4. 2006
v provozu od: 1.2. 2009

Však proto tam teď budou destičky greenstuff Mrk Když tam teda budu dávat ty obyč kotouče, tak asi nebudu měnit přední, které jsou snad zatím OK - vzhledem k tomu, že teprve teď po čtyřech letech a 62.000 km měním destičky.

Spritmonitor.de

--
12. Březen 2010 - 11:11
Ukrutnik
příspěvků: 227
bývalý majitel

Otazka je, ci tie drazkovane viditelne skratia brzdnu drahu, lebo to zavisi aj od typu platniciek aj od toho ako nabieha posilnovac.
Okrem toho mam pocit ze maju uplatnenie skor pri opakovanom agresivnom brzdeni kde sa oblozenie zvykne prehrievat a tym sa znizuje brzdny ucinok. Ale ved skus a daj nam vediet Směju se

Lebo tie nase seriove brzdy vseobecne nie su nic moc...

--
12. Březen 2010 - 11:05
padam
Obrázek uživatele padam
Administrátor
příspěvků: 1893
bývalý majitel

Bruure: dal bych tam ty obyčejné kotouče. TurboGroove jsou sice super, ale výhody se poznají až na okruhu s tvrdými endurance deskami.

--
12. Březen 2010 - 10:56
Bruure
Obrázek uživatele Bruure
příspěvků: 641
5D 1.8 Executive
mám od: 27.4. 2006
v provozu od: 1.2. 2009

Ukrutnik dokáže diagnostikovat i na dálku Směju se Prý jsem brzdil už kov na kov, evidentně jsem tu jednu destičku sedřel hooodně rychle, asi kvůli tomu záseku. Takže jsem druhý, kdo dokázal sjet zadní destičky dřív, než přední, ale já na křižovatkách opravdu ruční brzdou nedobržďuju Mrk

A teď mám další dotaz - rovnou mi vyměnili i přední desky, takže teď mám vepředu kotouče origo a desky greenstuff a vzadu zničené kotouče origo a desky ultimax. Musím a chci koupit nové zadní kotouče a tak asi vyměním rovnou i ty přední. Co dát dopředu a co dozadu? obyč kotouče - http://www.brakes4u.co.uk/proddetail.asp?prod=D1367 nebo to nejlepší co dělají - http://www.brakes4u.co.uk/proddetail.asp?prod=GD1367 ? Nebo dopředu ty supr a dozadu obyč?

Když koukám na jejich web - http://www.brakes4u.co.uk/infopage.asp?id=49 - tak asi skončím s těmi obyč, ty drážkované by asi zbytečně hodně žraly destičky. Můj jízdní styl je spíš defenzivní s velkým podílem jízdy po dálnici.

Spritmonitor.de

--
12. Březen 2010 - 15:16
Ukrutnik
příspěvků: 227
bývalý majitel

Bud tam mas zaseknuty kamen ktory ti pri brzdeni pritlaci na kotuc, alebo ti to stihlo zodrat platnicky a brzdis kov na kov. Tipujem druhu moznost...
P.S. Zadne platnicky sa deru dost malo, ak budu zodrate tak jedine kvoli stalemu treniu a dal by som si skontrolovat vsetky casti ktore vyssia teplota mohla poskodit...

--
10. Březen 2010 - 17:04

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".