Brzdy a destičky

Při podzimní servisní akci jsem byl obviněn z agresivní jízdy - destičky mám sjeté na 6 mm za 11000 km. Tvrdili, že to je asi polovina životnosti. Neřekli někomu z vás, jak jsou na tom ty vaše? Docela by mě to zajímalo. Je fakt, že je asi namáhám víc, než většina z vás, protože cca polovinu mého nájezdu tvoří německé dálnice a tam se necourám... Takže jak jste na tom vy a po kolika km je "normální" měnit destičky?

2bep napsal:
Určitě někomu pomůže toto vlákno, hlavně první Danyho příspěvek (popisuje základní TypeR rozměr brzd, tedy 300mm).
Danyho brzdová kuchařka
Vložil Bruure, 6. Listopad 2006 - 11:55
 

FLP
Obrázek uživatele FLP
příspěvků: 696
bývalý majitel

Povedal by som ze je to aj menej pretoze ju skoro ani nevidno. Nema niekto cenove porovnania zadnych brzd, kolko vyjdu od hondy a kolko z zbchodu z nahradnimi dielmi?

--
25. Březen 2010 - 19:59
funtomino
Obrázek uživatele funtomino
příspěvků: 754
5D 2.2 Sport
mám od: 27.9. 2007

Mne to piskalo vzadu tak isto. Nebol to ten kontrolny pliesok.Obrusenim vnutornej hrany platnicky, mi piskot zmizol. 5mm na platnicke je uz na vymenu? A to odkedy?
Platnicky mam orig. teda z Hondy. znacka TVR.

DSC05189.jpg


--
24. Březen 2010 - 17:03
FLP
Obrázek uživatele FLP
příspěvků: 696
bývalý majitel

Dnes sa bolo konečne už prezuť a zistilo sa, že pavá zadná platnička uz skoro ani neni(môže mat cca 5mm).
Tak narýcho to potrebujem vymenit.
Kotúče nemaju nejaké veľké ryhy je nutné aj tie meniť?
Auto ma najazdených cca 60 000km.
Ak treba aj kotúče tak by sa kúpili sériové(poprípade ich odnož z obchodu z autodielmi) a planičky najskor EBC green.
Alebo by ste tam dali niečo ine?
Chcem sa opýtať aké sú cenové rozdiely medzi honda korúčmi(kúpenými priamo v predajni honda) a napr nejakými podobnými ferodo?
A platničky taktiež honda sériové a tie ebc green.
Dakujem.

--
23. Březen 2010 - 19:00
Shi
příspěvků: 1026
bývalý majitel

V novém autě jsou díly, za které výrobce ručí svou hlavou bez ohledu na to, kdo ty díly vyrobil (výjimkou jsou pneumatiky za ty i u nového auta ručí výrobce pneumatik ).

Ve výrobě dílů můžeš občas vidět, že jsou na výstupu z linky tři bedny:
1) Pro prvovýrobu - aneb kvalita, kterou nám automobilka neomlátí o hlavu
2) Pro trh s náhradními díly - kvalita stejná nebo o chlup nižší, než v bedně č.1 (některé věci si zákazník nezměří, tak proč mu je nepodstrčit)
3) Zmetky

Na trhu s náhradními díly pak jsou výrobky:
A) Značkové:
- přímo s logem automobilky
- s logem jiné známé značky (když jsme u těch brzd tak Brembo, EBC, Ferodo)
- s logem automobilky nebo značky (pirátské obvykle materiálově méně kvalitní kopie) - "výhodná koupě",
- kvalitní značkové ovšem ukradené z výroby nebo z kamionu a tedy za "dobrou cenu"

B) Neznačkové
- něčí logo tam je ale nikdo o nich nic moc neví, nebo bez loga. Původ se nedá dohledat. Může to být čínská kopie, nebo taky přeprodaná bedna č.2 z originální výroby.

U značkových výrobků s logem automobilky máš jistotu, že:
- je to kvalitativně velmi blízké tomu co montuje automobilka a současně
- je to vyrobeno tak levně, jak to jen bylo možné, aby to ještě splnilo požadavky automobilky.

U značkových výrobků bez loga automobilky:
- platíš za značku a za kvalitu, tedy velmi značkové a velmi levné nebude velmi kvalitní. Například na levné komponenty od Bremba jsem chválu ještě neslyšel.
- dají se najít kvalitní "perly" za rozumnou cenu (třeba komponenty EBC, oleje Fuchs atd.), které kvalitou nebo výkonem překonávají komponenty z prvomontáže.

--
23. Březen 2010 - 18:08
Fanda
Obrázek uživatele Fanda
příspěvků: 857
bývalý majitel

Zajímavý, že mě plíšek pískal Pískám si i často mimo brzdění - asi už byly i zatuhlé válečky
Mimochodem, kolik vás stály zadní destičky? Já v Roudnici (sorry, že to nepíšu do vlákna Servisů) něco přes 2800 s daní. Teď nemám podrobný rozpis po ruce. Nejsou právě destičky (a příp. kotouče) to, s čím jde jet i do kvalitního neznačkového servisu? Ušetří se něco? Mě trochu načal poslední Autosalon na Primě, kde mj. tvrdili, že nakonec v novém autě je jen asi 25% dílů opravdu od výrobce auta. Je fakt, že když mi měnili vykradené okno v p. dveřích, tak mne ještě upozorňovali, že mám sklo od stejného výrobce jako echt Honda, potisk seděl 100%, jen to HONDA bylo vyleptané...

--
23. Březen 2010 - 16:15
Koly
Obrázek uživatele Koly
Administrátor
příspěvků: 1398
bývalý majitel

FLP napsal:
Ten zvuk vydáva stále.
Pozeral som zadná kotúče a neni tam žiadna veľká ryha takže to bude asi nejaký malý kamienok ale aj tak to človeka irituje.
Ten servis radšej navštívim preistotu.

Alebo to môže byť aj signalizačný pliešok, ktorý upozorňuje na zjazdené doštičky. Určite by som to skontroloval.

--
23. Březen 2010 - 13:31
FLP
Obrázek uživatele FLP
příspěvků: 696
bývalý majitel

Ten zvuk vydáva stále.
Pozeral som zadná kotúče a neni tam žiadna veľká ryha takže to bude asi nejaký malý kamienok ale aj tak to človeka irituje.
Ten servis radšej navštívim preistotu.

--
21. Březen 2010 - 17:50
Shi
příspěvků: 1026
bývalý majitel

FLP napsal:
Caute,
chcem sa opytať na jeden problem ohladom auta.
Niekde som to uz tusim,ze cital ale neviem to najist.
Auto pri jazdeni vydava od zadnych kolies zvuk ako keby nieco skrelo.
Napr ako keby bol kamienok medzi brzdovym kotucom a platnickami.
Mohlo by to byt ono?

Může to být kamínek. Pomáhá několikrát intenzivně zabrzdit při couvání (a když tak do servisu).

--
21. Březen 2010 - 16:52
Shi
příspěvků: 1026
bývalý majitel

Ukrutnik napsal:
Moja reakcia bola sice rychla, ale brzdy nezabrali tak radikalne ako som bol zvyknuty.

Posilovač posiluje míň, než u mnoha jiných aut, to ale neznamená, že by to auto hůř brzdilo. Pouze se na pedál musí šlapat větší silou a člověk musí za volantem správně sedět, aby tu sílu byl schopný vyvinout. Výhodou slabšího posilovače je, že se brzdy lépe dávkují. Zatím ,i při všech krizovkách ABS zabralo velmi rychle (tj. maximum možného bylo dosaženo), takež já si ztěžovat nemohu.

Na jiném autě mi posilovač posiluje víc, brzdový asistent je více agilní, ovšem při brzdění s posádkou občas nechtěně cuknu, pokud posádka spí, tak asi dvakrát nadšení nejsou. Bohužel když jsem za volantem špatně seděl, tak mi to bylo houby platné a rychlé dosažení plného účinku brzd se jaksi nedostavilo.

Na služebních Oktávkách brzdy předstírají jak jsou účinné, ovšem když při 160 km/h dojde "na lámání chleba", tak je řidič nepříjemně zaskočený tím, že co brzdy při rychlostech do 120 km/h zdánlivě slibovaly, to se při 160 km/h jaksi nedostavuje.

--
21. Březen 2010 - 16:51
Ukrutnik
příspěvků: 227
bývalý majitel

FLP: Ten zvuk vydava stale alebo len pri brzdeni ?

--
21. Březen 2010 - 16:32

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".