Brzdy a destičky

Při podzimní servisní akci jsem byl obviněn z agresivní jízdy - destičky mám sjeté na 6 mm za 11000 km. Tvrdili, že to je asi polovina životnosti. Neřekli někomu z vás, jak jsou na tom ty vaše? Docela by mě to zajímalo. Je fakt, že je asi namáhám víc, než většina z vás, protože cca polovinu mého nájezdu tvoří německé dálnice a tam se necourám... Takže jak jste na tom vy a po kolika km je "normální" měnit destičky?

2bep napsal:
Určitě někomu pomůže toto vlákno, hlavně první Danyho příspěvek (popisuje základní TypeR rozměr brzd, tedy 300mm).
Danyho brzdová kuchařka
Vložil Bruure, 6. Listopad 2006 - 11:55
 

rasto1303
Obrázek uživatele rasto1303
příspěvků: 102
5D 2.2 Sport
mám od: 1.6. 2009
v provozu od: 30.1. 2008

Ešte doderiem tie originály a budúci rok na jar ich vymením, ozaj a nemal by byť problém použiť ich s orig.kotúčmi pokiaľ sú ešte OK alebo treba k nim kúpiť aj kotúče EBC?

Gonda napsal:
to rasto1303: ty si ich este nenasadil. Tak sup sup. Mrk
PS: Teraz mam auto na velkej serviske, a menim i kotuce EBC + desky EBC. Tak som zvedavy (skor na kvalitu kotucov pri zatazeni, brzdne vlastnosti by sa nemali zmenit, kedze EBC jazdim pekne dlho). Kotuce su ale rozmerovo zhodne s originalmi, takze z tejto strany necakam ziadnu zmenu v brzdnych ucinkoch.
--
15. Prosinec 2010 - 21:51
Shi
příspěvků: 1026
bývalý majitel

Tak sem pak prosím napiš, jestli to s novými kotouči brzdí jinak. Rozměr je sice stejný, ale materiál je jiný a tedy může být jiné tření mezi kotoučem a destičkou. Mimochodem, jaké EBC kotouče to budou ?

--
15. Prosinec 2010 - 17:55
Gonda
příspěvků: 363
5D 1.8 Sport
mám od: 5.2. 2006
v provozu od: 14.2. 2015

to rasto1303: ty si ich este nenasadil. Tak sup sup. Mrk
PS: Teraz mam auto na velkej serviske, a menim i kotuce EBC + desky EBC. Tak som zvedavy (skor na kvalitu kotucov pri zatazeni, brzdne vlastnosti by sa nemali zmenit, kedze EBC jazdim pekne dlho). Kotuce su ale rozmerovo zhodne s originalmi, takze z tejto strany necakam ziadnu zmenu v brzdnych ucinkoch.

--
15. Prosinec 2010 - 12:47
Gonda
příspěvků: 363
5D 1.8 Sport
mám od: 5.2. 2006
v provozu od: 14.2. 2015

ahoj, pred tydnem sem prijel z UK a dovezl sobe + jeden set prednich EBC GREEN STUFF. Mrkni na http://8g.hondaclub.cz/forum/ebc-greenstuff-predne-i-zadne-brzdove-dosticky

jezdim je 2 roky bez problemu.

Gonda

--
15. Prosinec 2010 - 12:42
Zdenalbo
Obrázek uživatele Zdenalbo
příspěvků: 28
bývalý majitel

Zdravím
Jelikož brzo budu potřebovat vyměnit brzdy. Jak desky tak i kotouče, předek i zadek. Koupil bych ty EBC. Něco sem tu vyčetl o objednávání z UK. Ale nemám s tím žádné zkušenosti. Nebudete si náhodou někdo taky objednávat???

--
14. Prosinec 2010 - 14:20
pegin
Obrázek uživatele pegin
příspěvků: 470
5D 1.8 Sport
mám od: 12.4. 2007

díky Cyklisto!
Já jsem měnil brzdy jako komplet při cca 65 tis. km a koutouče se mi zdají celkem v poho, tak si je chci změřit a nechat případně srovnat a přiště je zase použít.

--
12. Prosinec 2010 - 11:59
Cyklista
příspěvků: 67
majitel jiné generace

Trochu stačí preťukat túto rubriku,ale zopakujem:predné min 21mm,zadné 7mm.Povolená hádzavosť 0,1mm.Mňa by zaujmalo,koľko Vám vydržali km kotúče a koľko došťičky.Jazdíte hodne,aj v zime?

--
5. Prosinec 2010 - 18:23
pegin
Obrázek uživatele pegin
příspěvků: 470
5D 1.8 Sport
mám od: 12.4. 2007

nedaří se mi zjistit min. tloušťky brzdových kotoučů na 1.8. Kdo to ví ať napoví! Jinak jsem konečně nasadil Greestuff na nové origo kotouče a rozdíl oproti sérii je velký, zvlášť v nástupu

--
5. Prosinec 2010 - 12:53
rasto1303
Obrázek uživatele rasto1303
příspěvků: 102
5D 2.2 Sport
mám od: 1.6. 2009
v provozu od: 30.1. 2008

Nakoľko mám najazdené necelých 42tis.km tak mám ešte orig.brzdy (kotúče + platničky),ale už mám kúpené predné aj zadné platničky EBC Greenstuff a pokiaľ budú orig.kotúče ešte OK tak ich použijem s nimi.(Platničky som kúpil v lete od člena tohto fóra "GONDU")

--
3. Prosinec 2010 - 10:14
Cyklista
příspěvků: 67
majitel jiné generace

Dík za presnú adresu.Na moje relatívne kludné jazdenie budú stačiť standard pred.kotúče.Aké ku nim doporučuješ doštičky?Tie orginál sú velmi málo zjazdené,ale kotúče sú zrejme presústružením dosť ukonca.Ešte to posledujem,ale až pred letom sa rozhodnem.Ak klesnú do 40tis km pod 21mm je to jedna s podmienok na reklamáciu.Do tohoto počtu km sú ochotný sa baviť o reklamácii,pokial nie su sjeté doštičky.

--
2. Prosinec 2010 - 22:00

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".