Brzdy a destičky

Při podzimní servisní akci jsem byl obviněn z agresivní jízdy - destičky mám sjeté na 6 mm za 11000 km. Tvrdili, že to je asi polovina životnosti. Neřekli někomu z vás, jak jsou na tom ty vaše? Docela by mě to zajímalo. Je fakt, že je asi namáhám víc, než většina z vás, protože cca polovinu mého nájezdu tvoří německé dálnice a tam se necourám... Takže jak jste na tom vy a po kolika km je "normální" měnit destičky?

2bep napsal:
Určitě někomu pomůže toto vlákno, hlavně první Danyho příspěvek (popisuje základní TypeR rozměr brzd, tedy 300mm).
Danyho brzdová kuchařka
Vložil Bruure, 6. Listopad 2006 - 11:55
 

Misko42
Obrázek uživatele Misko42
příspěvků: 776
3D 1.8 Sport
mám od: 2.4. 2008

veru to by aj mna zaujimalo, kedze sa chytam vymenit predok (turbogroove+ds2500) vymenil by som uz hned aj brzdovu kvapalinu kedze este nebola menena, a tiez uz nejaku lepsiu, EBC tak aby som vedel kolko jej mam kupit.

FERRARI fan

--
21. Leden 2011 - 10:00
mos
Obrázek uživatele mos
příspěvků: 509
bývalý majitel

Ahojte, bohuzial sa mi nepodarilo najst kolko presne treba brzdovej kvapaliny pri jej vymene. na civinfo sa pise od 1L az 2L. nevie niekto presnejsie kolko?
--
Martin

--
21. Leden 2011 - 9:12
Gonda
příspěvků: 363
5D 1.8 Sport
mám od: 5.2. 2006
v provozu od: 14.2. 2015

Ja jazdím na obložení EBC už snáď 3 roky (čo som zodral originál). Teraz som menil kotúče a obloženie (oboje dávam EBC). Zatiaľ je všetko OK. Kotúče EBC mám prvý krát, tak posúdim až po nejakých km, ale obloženie EBC Greenstuff si pochvaľujem. Nenecháva ten čierny prach na kolesách a hlavne rovnomerne derie kotúč (norobí drážky) a vydrží trochu vyššie teploty.

Gonda

--
18. Leden 2011 - 22:59
Andrejko
Obrázek uživatele Andrejko
příspěvků: 107
5D 1.8 Sport
mám od: 7.1. 2009

na jesen som menil komplet oblozenie a kotuce, kaslal som na tahanice ci to bude uznane ako reklamacia al. nie, tie zadne kotuce vyzerali nebezpecne po dvoch rokoch som to riskovat nemienil....dal som obycajne kotuce ebc a green oblozenie od nich...po 10tis. km bez skrabancov a naznaku opotrebenia-jasne ze tieto disky nemaju antikoroznu ochranu, ked budem na jar prezuvat Vam to pofotim ako to vyzera..

--
18. Leden 2011 - 20:34
kremilek007
Obrázek uživatele kremilek007
příspěvků: 1340
5D 2.2 Sport
mám od: 30.10. 2009

no, tak to je super, v květnu jsem byl na opravě kvůli rýhám a dření levýho zadního kotouče/destičky při brždění, no a po půl roce je zde problém opět ... ach jo Nejsem si jist

OT: při té příležitosti si nechám opravit tentokrát pro změnu netopící pravé zrcátko, doufám, že to bude opět jen konektor

kremilek007 napsal:
kremilek007 napsal:
... no ale ve čtvrtek mě čekají zadní brzdy, to je trochu jiná liga Směju se

autí už zase brzdí, juchůůů ... Mrk ( né, že by před tím nebrzdilo, ale dřelo to )

Spritmonitor.de

Spritmonitor.de
--
16. Leden 2011 - 20:54
jarek
Obrázek uživatele jarek
příspěvků: 95
5D 2.2 Sport
mám od: 6.12. 2006

Mě měnili zadní destičky ještě původní teď v 75000 km,(ještě by chvíli určitě vydržely, ale už jsem vozil nové EBC v kufru, tak si chtěli při garančce asi přivydělat) a teď ruční brzda začne působit už na 1. zubu.??(udrží auto i v mírném svahu), jinak max. poloha páky je na 8 zubů. zatím jsem po výměně ujel jen asi 200km, předpokládám že si ještě víc sednou, přizpůsobí se kotoučům a ruční brzda začne působit až později.
Desky nejsou opotřebovaný rovnoměrně v celé ploše, ale kónicky, rozdíl mezi tl. obložení vnitřní - vnější průměr s je i 2mm Nechápu

--
7. Leden 2011 - 18:46
Misko42
Obrázek uživatele Misko42
příspěvků: 776
3D 1.8 Sport
mám od: 2.4. 2008

ako vam vlastne brzdi rucna??? skusil som ju zatiahnut dnes ked som isiel tak cca 40km/h a skoro nic,kolesa sa tocili,myslel som ze sa zablokuju ale nic....

FERRARI fan

--
7. Leden 2011 - 17:51
mr.Martin
příspěvků: 43
5D 1.8 Sport
mám od: 29.6. 2009

Hori napsal:
podělím se o nepříjemnou zkušenost :
ZADNÍ - ve 132 tis. mi dával servis 3. zadní destičky - najeto : orig.62 + ecb 70 tis. - osazeny ecb - ve 150 tis "drhly" - po kontrole mi sdělili, že je nutno vyměnit kotouče + destičky jsou pryč - najeto 18 tis.! - zajímala by mne vaše zkušenost - kolik vydržely destičky a kotouče ? podle čeho se řeší, že se vymění kotouče ? Je pravda - v těch 18 tis je SOSNOVÁ - a brzdy se mi po okruhu nějak zahřívaly - byly nějak "zakouslé" válečky ?
PŘEDNÍ - ty měním skoro pravidelně á 26 až 29 tis - kotouče zatím jen "přetočený" - na těch posledních už ale jedu naopak přes 30 tis ( vč. sosnové )- a při "zimní" kontrole mi ani neříkali, že jsou zralé na výměnu. Ale asi se na to připravím - mám čekat výměnu kotoučů ? - v kolika jste je kdo už měnil ? má cenu jít do ECB kotoučů ? - to abych se na to připravil - objednal.
Díky za zkušenosti a naopak - připravte se včas na výměnu kompletu = cca 8000.

A neměl jsi po té výměně destiček moc přitáhlou ruční brzdu?
Brzdí ti na 8-9zubů?
Nemělo by se to nastavení změnit,ale kdo ví jaký "odborník"ti je měnil.
Moje auto mělo po bývalé majitelce co vozila dítě(odpojený airbag,takže asi žádná závodnice)a najetých 25000km úplně sjeté zadní desky a kotouče
na 50%.Přední o.k.Bylo mi to divné tak jsem zapátral a zjistil,že bylo na svolávačce s ruční brzdou.Ti umělci ji pak seřídili,že brzdila naplno už na prvním!zubu.Proto si myslím,že se tak brzo sjeli a proto ta moje úvodní otázka.
Ještě k té životnosti.Všichni mí známí mechanici doporučují kotouče a desky pokud možno dávat od jedné firmy.Jinak ti nikdy nikdo nezaručí nějakou životnost komponentu.Čauky
--
30. Prosinec 2010 - 14:03
padam
Obrázek uživatele padam
Administrátor
příspěvků: 1893
bývalý majitel

Hori: Zadní destičky jsem měnil v poměru k předním 1:3, zatím mám asi druhé. Co se týká kotoučů tak jsem vyměnil kdysi sériové za EBC TurboGroove, ale zatím jsou naprosto v pohodě (mám 126tis.), budu teď ale zase upgradovat brzdy, takže vlastně jsem nikdy neměnil kotouče protože bych musel. Vyměňují se pokud poklesne tloušťka pod minimum, zadní mají nové 9mm, myslím že minimum je 8mm. Nebo v případě, že jsou zvlněné (to se ale u zadních moc nestává).
Jestli ti zadní odešly během 18tis., tak bych si nechal zkontrolovat a vyčistit brzdiče, mě vydrží v pohodě minimálně 2x tolik.
Co se týká předních, tak je to jen o tom kolik a jak brzdíš, věřím že jdou zrušit kotouče za 30tis. a destičky klidně i po 3tis., normálně by ale měly kotouče vydržet aspoň 50tis. a destičky aspoň 20tis.

--
29. Prosinec 2010 - 23:08
Hori
příspěvků: 186
3D 2.0 Plus
mám od: 10.12. 2010

podělím se o nepříjemnou zkušenost :
ZADNÍ - ve 132 tis. mi dával servis 3. zadní destičky - najeto : orig.62 + ecb 70 tis. - osazeny ecb - ve 150 tis "drhly" - po kontrole mi sdělili, že je nutno vyměnit kotouče + destičky jsou pryč - najeto 18 tis.! - zajímala by mne vaše zkušenost - kolik vydržely destičky a kotouče ? podle čeho se řeší, že se vymění kotouče ? Je pravda - v těch 18 tis je SOSNOVÁ - a brzdy se mi po okruhu nějak zahřívaly - byly nějak "zakouslé" válečky ?
PŘEDNÍ - ty měním skoro pravidelně á 26 až 29 tis - kotouče zatím jen "přetočený" - na těch posledních už ale jedu naopak přes 30 tis ( vč. sosnové )- a při "zimní" kontrole mi ani neříkali, že jsou zralé na výměnu. Ale asi se na to připravím - mám čekat výměnu kotoučů ? - v kolika jste je kdo už měnil ? má cenu jít do ECB kotoučů ? - to abych se na to připravil - objednal.
Díky za zkušenosti a naopak - připravte se včas na výměnu kompletu = cca 8000.

--
29. Prosinec 2010 - 22:08

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".