Brzdy a destičky

Při podzimní servisní akci jsem byl obviněn z agresivní jízdy - destičky mám sjeté na 6 mm za 11000 km. Tvrdili, že to je asi polovina životnosti. Neřekli někomu z vás, jak jsou na tom ty vaše? Docela by mě to zajímalo. Je fakt, že je asi namáhám víc, než většina z vás, protože cca polovinu mého nájezdu tvoří německé dálnice a tam se necourám... Takže jak jste na tom vy a po kolika km je "normální" měnit destičky?

2bep napsal:
Určitě někomu pomůže toto vlákno, hlavně první Danyho příspěvek (popisuje základní TypeR rozměr brzd, tedy 300mm).
Danyho brzdová kuchařka
Vložil Bruure, 6. Listopad 2006 - 11:55
 

matulo
příspěvků: 802
3D 1.8 Plus
mám od: 3.4. 2009

Objednavat planujem ked, tak v peiebehu cca 2 tyzdnov... Zatial este preverujem vsetky moznosti... Neviem, ci je to relevbtne pre ludi dalej od Bratislavy, moc sa mi s tym nechce behat na postu... Optimalbe by potom bolo osobne prevzatie, pripadne poslat po nejakom znamom...

--
28. Leden 2011 - 16:51
FLP
Obrázek uživatele FLP
příspěvků: 696
bývalý majitel

Mne v servise hovorili, že kotúče vydržia ešte nejakých 20 tisíc km a teraz je na aute najazdených 64 tkm, takže mal by si mať ešte čas. Ale to záleží aj od štýlu jazdy. Pokiaľ ti ťahá volant do strany tak to môže byť zvlnený brzdový kotúč alebo v prípade, že máš na zimu plecháče tak sa ti mohol na vnútornú stranu dostať sneh.

--
28. Leden 2011 - 13:19
shamania
Obrázek uživatele shamania
příspěvků: 562
5D 1.8 Sport
mám od: 28.11. 2008
v provozu od: 28.11. 2008

Jestli bude nějaká hromadná objednávka těch greenstaff, tak bych se asi taky připojil.

Dotaz: po kolika km se cca mění kotouče (teď mám 55 tísíc km)? Začalo mi to jemně vibrovat při brždění, tak nevím jestli stačí měnit jen destičky nebo i kotouče. Vizuelně mi totiž přijdou ještě v pohodě. Destičky jsem zatím nezkoumal

--
28. Leden 2011 - 13:00
FLP
Obrázek uživatele FLP
příspěvků: 696
bývalý majitel

2 matulo: Kedy budeš objednávať?
Možno by som zobral predné EBC greenstuff lebo max do mesiaca budú na odpis.

--
28. Leden 2011 - 11:58
v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

@mos dielnu ti vybavim v raci, sam tam chodim a ma to moj spoluziak zo zakladanej, chodim tam na vsetky vymeny. Brzdy mi nmenil komplet pred 2 rokmi v lete

See I'm the king of the ring ring

--
28. Leden 2011 - 10:42
mos
Obrázek uživatele mos
příspěvků: 509
bývalý majitel

matulo napsal:
No, pani.. Coskoro ma caka vymena brzdoveho oblozenia...

trosku doplnim info:
www.brakes4u.co.uk, discount code s060104j= -5%
CIVI549865 na EBC direct -15%.

ceny len orientace bez zliav
Greenstuff Brake Pads FRONT (DP21901) £50.94 (inc VAT) / €61
Greenstuff Brake Pads REAR (DP21902) £44.22 (inc VAT) / €53

orientacne ceny orig oblozenia + tak 30% ak objednate v motor-care Směju se ak by mal niekto uz nakup za sebou mohol by napisat kolko stoja orig naozaj.
450220SMG-E50 Pad set €74 (w/o VAT)
430220SMG-E01 Pad set €53 (w/o VAT)

este som dostal ponuku na dosticky TRW:
predne 60,4€,
zadne 56€,

tiez ma caka vymena, osobne som sa rozhodol pre RBF600 (motul) a dnes by mala dorazit.

PS: predbezne by som zaujem o tie EBC GS, pripadne ak by sa dalo aj nejaku dielnu kde to vymenia?

PS2: a napisem jeziskovi pripadne aj hadicky Směju se
EBC Ultimax Sport Slotted Brake Discs Front 282mm (USR1367) £155.28(inc VAT) / €186
EBC Ultimax Sport Slotted Brake Discs Rear 260mm (USR1368) £94.63(inc VAT) / €113
--
Martin

Spritmonitor.de

--
28. Leden 2011 - 9:39
v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

matulo napsal:
No, pani.. Coskoro ma caka vymena brzdoveho oblozenia, takze je na case zacat zhanat material... Tato tema je fakt na dlho... Takze sa pre ostatnych pokusim o strucny suhrn...

Kedze mam za volantom obcas trochu sportoveho ducha, prichadzaju pre mna do uvahy (kat. cislo predok/zadok):
EBC GS - DP21901 / DP21902
Ferodo DS2500 - FCP1859 / FCP1862
Brzdovka v kazdom pripade EBC 307+, dosky uprednostnujem tie Feroda (ale este nie som definitvne rohdnuty, dost to ale zalezi aj na cene)...

Mozne zdroje:
EBC - brakes4u.co.uk , s discount kodom 5% (je tu v teme kdesi - pohladat)
EBC - www.ebcbrakesdirect.com (nemaju brzdovku)
EBC (a ine) - http://stores.ebay.co.uk/RapidCarPartsUK (nemaju brzdovku); v podstate treba poskusat aj dalsie ebay shopy...
EBC aj Ferodo - Dany - www.typer.cz
Ferodo a dalsie - www.rallyshop.it

Vie niekto, kde sa daju (okrem Danyho a toho talianskeho shopu) zohnat tie Feroda za rozumne peniaze? Na nete o nich skoro nie je ani zmienka... No a potom - bol by zaujem o hromadnu objednavku (EBC al Ferodo)? Bratislava a okolie...

EBC by som chcel brat brzdovku, na jar potrebujem vymenit

See I'm the king of the ring ring

--
28. Leden 2011 - 9:15
matulo
příspěvků: 802
3D 1.8 Plus
mám od: 3.4. 2009

No, pani.. Coskoro ma caka vymena brzdoveho oblozenia, takze je na case zacat zhanat material... Tato tema je fakt na dlho... Takze sa pre ostatnych pokusim o strucny suhrn...

Kedze mam za volantom obcas trochu sportoveho ducha, prichadzaju pre mna do uvahy (kat. cislo predok/zadok):
EBC GS - DP21901 / DP21902
Ferodo DS2500 - FCP1859 / FCP1862
Brzdovka v kazdom pripade EBC 307+, dosky uprednostnujem tie Feroda (ale este nie som definitvne rohdnuty, dost to ale zalezi aj na cene)...

Mozne zdroje:
EBC - brakes4u.co.uk , s discount kodom 5% (je tu v teme kdesi - pohladat)
EBC - www.ebcbrakesdirect.com (nemaju brzdovku)
EBC (a ine) - http://stores.ebay.co.uk/RapidCarPartsUK (nemaju brzdovku); v podstate treba poskusat aj dalsie ebay shopy...
EBC aj Ferodo - Dany - www.typer.cz
Ferodo a dalsie - www.rallyshop.it

Vie niekto, kde sa daju (okrem Danyho a toho talianskeho shopu) zohnat tie Feroda za rozumne peniaze? Na nete o nich skoro nie je ani zmienka... No a potom - bol by zaujem o hromadnu objednavku (EBC al Ferodo)? Bratislava a okolie...

--
28. Leden 2011 - 3:12
Koly
Obrázek uživatele Koly
Administrátor
příspěvků: 1398
bývalý majitel

Môžem tiež potvrdiť, že jedna fľaša, t.j. 0,5l, na kompletnú výmenu tesne stačí. Ak chcete mať rezervu a nemuseli veľmi šetriť, kúpte dve.

--
22. Leden 2011 - 0:12
v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

mos napsal:
Ahojte, bohuzial sa mi nepodarilo najst kolko presne treba brzdovej kvapaliny pri jej vymene. na civinfo sa pise od 1L az 2L. nevie niekto presnejsie kolko?
--
Martin

Ked som menil, tak som spotreboval jednu flasu EBC - 0,5 litra okamzite a trochu dolial z druhej este. Ked si brzdy sadli, musel som este doliat. Takze je to nieco nad pol litra cca 0,7 dcl, nech nezerem Směju se

See I'm the king of the ring ring

--
21. Leden 2011 - 11:06

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".