Brzdy a destičky

Při podzimní servisní akci jsem byl obviněn z agresivní jízdy - destičky mám sjeté na 6 mm za 11000 km. Tvrdili, že to je asi polovina životnosti. Neřekli někomu z vás, jak jsou na tom ty vaše? Docela by mě to zajímalo. Je fakt, že je asi namáhám víc, než většina z vás, protože cca polovinu mého nájezdu tvoří německé dálnice a tam se necourám... Takže jak jste na tom vy a po kolika km je "normální" měnit destičky?

2bep napsal:
Určitě někomu pomůže toto vlákno, hlavně první Danyho příspěvek (popisuje základní TypeR rozměr brzd, tedy 300mm).
Danyho brzdová kuchařka
Vložil Bruure, 6. Listopad 2006 - 11:55
 

FLP
Obrázek uživatele FLP
příspěvků: 696
bývalý majitel

Myslel som si, že to bude mať s tým niečo spoločné.
Ale ako bezpečnostný prvok mi to neprišlo.

--
28. Prosinec 2010 - 14:58
Milos57
Obrázek uživatele Milos57
příspěvků: 115
bývalý majitel

To je naprosto normalni projev cinosti ABS. Jak odbrzduje jednotliva kola tak se pedal vraci.

--
28. Prosinec 2010 - 9:39
FLP
Obrázek uživatele FLP
příspěvků: 696
bývalý majitel

Zdravím vás,
dnes sa mi stala nepríjemná vec.
Pri brzdení na rovnej mierne zladovateľnej ceste som začal mierne brzdiť a zrazu mi v 3/4 brzdový pedál zasekol a začal mierne kmitať a nešiel vôbec zošliapnuť viac. VSA takto obmedzuje brzdný účinok alebo je chyba niekde inde?
Dnes sa mi to stalo asi 3 krát a ale našťastie sa nič nestalo.

--
27. Prosinec 2010 - 23:32
v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

brzdova kvapalina moze byt davno pevarena a moze byt zavzdusneny system. Daj tam kvalitnu brzdovku, naj od EBC

See I'm the king of the ring ring

--
25. Prosinec 2010 - 21:03
Misko42
Obrázek uživatele Misko42
příspěvků: 776
3D 1.8 Sport
mám od: 2.4. 2008

teraz sa mi asi tak 4 krat stalo nasledovne. rano nastartujem, idem idem asi tak 30km/h po 300metroch mam krizovatku, stupim na brzdu a... skoro nic,zatlacim tvrdy pedal a auto spomali, zastavi ale neni to ono, neviem si predstavit keby som isiel rychlejsie ci by to zastavilo. ale hned jak sa zase rozbehnem na hlavnej, pripajam na dialnicu skusim brzdy a bez problemov, . . . vzadu mam kotuce ebc premium a dosticky ferodo ds2500, vpredu je este origo, asi tak 2 mesiace dozadu som bol na servisnej a som sa ich pytal nech kuk predne brzdy a vraj su v poriadku, netreba ich menit. auto ma cca 2 a pol roka, cca 56tis km a stalo sa mi to ozaj len teraz, asi tak 4 krat po sebe rana, alebo aj cez den ked som s autom nejazdil dlhsie a isiel. a zozaciatku to aj pri brzdeni tak zvlastne "chrčí" ale to ozaj len pokial parkrat nezabrzdim, ako keby to len tu hrdzu davalo dole co sa tam vzdy uroby. napadla ma este brzdova kvapalina, kedze tu mi este nemenili.

FERRARI fan

--
25. Prosinec 2010 - 20:01
jenda200
Obrázek uživatele jenda200
příspěvků: 643
majitel jiné generace

jenda200 napsal:
Občas se mi při startování, ale jenom při startování rosvití na PP symbol brzd.Během jízdy ne, ani v zatáčkách, takže brzdové kapaliny mám dost - tedy myslím, hladina saha ne na max ale do cca 1/2 nádobky.měl bych se znepokojovat? Nejsem si jist A když dolít, tak čím...? Do Hondy se mi kvůli tomu moc nechce...
Edit: Dneska jsem vypozoroval že to dělá pouze u studeného auta když dlouho stojí.Tzn. ráno cesta do práce - ano, odpoledne cesta zpatky - ano a po příjezdu domů a ježdění po městě ( tak 10 startů ) - ne! Tak to je zvláštní... :wtf:

Na podzim to dalo pokoj a ted to zase pri startovani svití, plati to co sem psal uz drive.Vse jsem zkontroloval - desticky OK, brzdovku jsem dolil ( i kdyz to nebylo treba ), auto normalne brzdi, vse funguje, nechapu... WTF!
--
23. Prosinec 2010 - 10:30
v-tec-inside
Obrázek uživatele v-tec-inside
příspěvků: 1883
5D 1.8 Executive
mám od: 10.11. 2006

Zdenalbo napsal:
Vybral sem kotouče Turbo Groove a desky Redstuff. Cenu my to vyjelo cca 400 liber s dopravou.
(v hondě AM Brno chtěli 18 tis za origo)
Mám to objednat nebo je to zbytečný a vzít jen ty obyč kotouče a zelené desk????

davaj si pozor co objednas, Restuff nie je pre nas civic

See I'm the king of the ring ring

--
16. Prosinec 2010 - 10:15
Koly
Obrázek uživatele Koly
Administrátor
příspěvků: 1398
bývalý majitel

Tak ja by som naopak aj na bežné jazdenie bral redstuffy, teda pokiaľ sú skutočne k dispozícii (lebo na 1.8 neboli). Greenstuff je oproti sérii len veľmi mierny upgrade, majú trochu ostrejší nástup a sú o čosi odolnejšie, ale pár razantnejších brzdení z kopca a tiež zvädnú. Je to podľa mňa otázka bezpečnosti a dôvery k brzdám - človek predsa pri brzdení nesmie rozmýšľať nad tým či mu to nezvädne. Je to nesprávne miesto na šetrenie a pokiaľ sa teraz dajú naozaj kúpiť redstuffy, na greenstuff by som okamžite zabudol. Naopak turbogroovy nevidím ako nutnosť, hladké kotúče stačia.

--
16. Prosinec 2010 - 10:05
padam
Obrázek uživatele padam
Administrátor
příspěvků: 1893
bývalý majitel

Já osobně bych na 1.8 na normální ježdění asi vzal jen hladké kotouče a zelené desky.

--
16. Prosinec 2010 - 0:02
Zdenalbo
Obrázek uživatele Zdenalbo
příspěvků: 28
bývalý majitel

Vybral sem kotouče Turbo Groove a desky Redstuff. Cenu my to vyjelo cca 400 liber s dopravou.
(v hondě AM Brno chtěli 18 tis za origo)
Mám to objednat nebo je to zbytečný a vzít jen ty obyč kotouče a zelené desk????

--
15. Prosinec 2010 - 23:27

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".