Brzdy a destičky

Při podzimní servisní akci jsem byl obviněn z agresivní jízdy - destičky mám sjeté na 6 mm za 11000 km. Tvrdili, že to je asi polovina životnosti. Neřekli někomu z vás, jak jsou na tom ty vaše? Docela by mě to zajímalo. Je fakt, že je asi namáhám víc, než většina z vás, protože cca polovinu mého nájezdu tvoří německé dálnice a tam se necourám... Takže jak jste na tom vy a po kolika km je "normální" měnit destičky?

2bep napsal:
Určitě někomu pomůže toto vlákno, hlavně první Danyho příspěvek (popisuje základní TypeR rozměr brzd, tedy 300mm).
Danyho brzdová kuchařka
Vložil Bruure, 6. Listopad 2006 - 11:55
 

matulo
příspěvků: 802
3D 1.8 Plus
mám od: 3.4. 2009

@Koly: dakujem, potvrdil si mi to, co som si myslel doteraz... Zostava mi len dufat, ze DSy nedaju dole seriove brzdove kotuce... Směju se

--
31. Leden 2011 - 12:22
Koly
Obrázek uživatele Koly
Administrátor
příspěvků: 1398
bývalý majitel

matulo: Mal som tam EBC Turbogroovy. Podľa mňa je rozdiel oproti Greenstuff zásadný, napríklad kým GS Ti pri viacnásobnom prudkom brzdení z kopca ľahko zvädnú, DS2500 v bežnej premávke neuťaháš a takmer zvládnu aj okruh. Je to o tom či sa na brzdy môžeš 100% spoľahnúť a za to by som si ja rozhodne priplatil, samozrejme je to individuálne a závisí to aj od štýlu jazdy. Okrem toho je tam aj rozdiel v pocite z pedálu, DS2500 sú podstatne ostrejšie a aj pôsobia istejším dojmom.

--
31. Leden 2011 - 11:29
matulo
příspěvků: 802
3D 1.8 Plus
mám od: 3.4. 2009

@Shi: toto som tiez cital, ked som lozil po Danyho fore... Směju se

@Koly: Tie DS si pouzival so seriovymi kotucmi, alebo s inymi (EBC?)? Ak so seriovymi, ako sa k nim tie dosky spravali? No a najpodstatnejsia otazka - je rozdiel v cene oproti Greenstuffom adekvatny rozdielu v cene tych dosiek? Dik...

@Misko: Mohol by si prosim placnut sem alebo cez spravu, kolko teraz vychadzaju DS od Danyho? Dakujem.

--
31. Leden 2011 - 9:50
Shi
příspěvků: 1026
bývalý majitel

mos napsal:
tiez ma caka vymena, osobne som sa rozhodol pre RBF600 (motul) a dnes by mala dorazit.

Dany z Type-R:
... u nás je velice rozšířená Motul RBF600, případně nová RBF660, primárně určené do závodních motorek s malými zásobníky brzdové kapaliny, jenže nikdo Vás už potom neupozorní, že je to kapalina velmi absorbující vzdušnou vlhkost, že by se měla měnit jednou za čtvrt roku ať jezdíte či nikoli, že se nesmí míchat se sériovou kapalinou, tudíž je to náročné s její výměnou a podobně ...
http://typer.cz/forum/viewtopic.php?f=9&t=442

--
30. Leden 2011 - 18:29
Koly
Obrázek uživatele Koly
Administrátor
příspěvků: 1398
bývalý majitel

Je pravda, že aj mne DS2500 časom prestali pískať takmer úplne.

--
30. Leden 2011 - 1:35
Misko42
Obrázek uživatele Misko42
příspěvků: 776
3D 1.8 Sport
mám od: 2.4. 2008

preto ich nikto nezhana lebo su asi raz tak drahe... ja mam DS2500 a ani raz mi nezapiskali, sice ich mam v zadu ale buduci mesiac uz pojdu aj dopredu,objednam to od danyho... aj som s nim rozpraval o tomto piskani a vraj nepiskaju, a ze ak ano tak len minimum...

FERRARI fan

--
29. Leden 2011 - 10:14
mos
Obrázek uživatele mos
příspěvků: 509
bývalý majitel

matulo napsal:
Vsetci chcu len Gerrnstuffy? Nikto nenahana DS2500? #-)

ahoj,
ako pisal KOLY/BABO - DS2500 pískajú pri jemnom dobrzďovaní pri veľmi nízkych rýchlostiach, zhruba 10km/h. T.j. prakticky len pri pomalom zastavovaní. Ale keď už pískajú, tam pískajú dosť.

rad by som sa toho vyvaroval... ale necham si to vysvetlit Směju se
--
Martin

Spritmonitor.de

--
29. Leden 2011 - 6:52
matulo
příspěvků: 802
3D 1.8 Plus
mám od: 3.4. 2009

Vsetci chcu len Gerrnstuffy? Nikto nenahana DS2500? Tak to mrkám

--
28. Leden 2011 - 23:02
petchko
příspěvků: 243
bývalý majitel

no ja som tiez zacal uvazovat nad kupou prednych platniciek,len zatial este neviem ake a za kolko...
tak budem pozerat co kto a za kolko zozenie a popripade by som sa pripojil...a do BA by som aj zasiel...

--
28. Leden 2011 - 17:56
FLP
Obrázek uživatele FLP
příspěvků: 696
bývalý majitel

Neni problém sa pre to zastaviť v BA Cool

--
28. Leden 2011 - 17:32

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".