Třepání ve volantu při 110km/h

Zdravím vás všechny,

* mám problém v tom, že když překročím 110km/h na dálnici, začne mi třepat ve volantu. Není to jen jemné třepání, spíš silnější. Jde to jen od pravého kola.
* začalo to po včerejším nočním driftování na sněhu. podotýkám, že nedošlo k nárazu.
* první co jsem udělal: zajel jsem do mnou prověřeného pneuservisu a nechal kola převážit. Jezdím k nim pravidelně a nikdy jsem s nimi neměl problém, dělají kvalitní práci. Borec mi tam řekl, že gumy jsou uprostřed ohlé dovnitř ne moc, ale že to muže být tím. Prý na nich mám dojet zimu a hodit do popelnice. Mají ještě okolo 4mm hloubku, tak jsem se dost divil. Po vyvážení kol třepání trošku ustálo, ale pořád to není žádná slast jako předtím. Jsou to gumy goodyear 205tky, na origo alu discích, mám je od koupi vozu, nevím kolik měli najeto předtím, ale já na nich najel cca 25tis km.
* chtěl bych ještě sjet na geometrii, ale bojím se že to bude něco jiné..

vypadá to že každá sranda něco stojí.. Brečím

díky za odpovědi Repi

Vložil Reposol, 19. Leden 2013 - 19:16
 

jan.satrapa
Obrázek uživatele jan.satrapa
příspěvků: 57
bývalý majitel

Ahoj, mel jsem to same, psal jsem to nize ve foru nekde. Za dva a pul roku co jsem najel 70000 km menili jak levej tak pravejkloub, vse na zaruku. Pak uz byl klid. Auto jsem prodal Cool

--
28. Říjen 2013 - 20:36
cervik81
příspěvků: 25
5D 1.8 Executive
mám od: 29.5. 2012
v provozu od: 19.7. 2007

To Karaz: není na tom nic složité, prostě 6 a 7 jsou vnitřní (do převodovky) a 1 je vnější (u kola) poznáš podle matic na obr.

Jinak moc bych netvrdil, že na to honda netrpí. Odejde defakto jakýkoliv homokineťák u ktérého je poškozená manžeta a tím se tam dostane voda. Jinak 200k vydrží v poho, když je vše v pořádku. Výměna také není nic složitého u jiných značek aut jsem měl asi největší problém s povolení matky na poloose, kolikrát ani nepomohla 2m trubka jako páka Směju se, ale to se dá také pomoct třeba nabodováním (u hondy jsem zatím neřešil, ťuk ťuk)

--
28. Říjen 2013 - 13:40
niio
příspěvků: 1655
bývalý majitel

na tom obrazku su vonkajsie klby 6 a 7. lup lup robi vzdy vonkajsi homokinetak na vnutornom kolese pri jazde do zakruty, napriklad na kruhaci. hondy nemaju problem s homokinetakmi, tipujem, ze maju zivotnost aspon 200tis km.
mne to tiez takto rachotilo do zakruty, vymenili homokinetak, ale nakoniec to bola iba nejaka povolena matica na ramenach podvozku, takze prekontroluj najskor vsetky matice momentovym klucom podla servisneho manualu...

--
28. Říjen 2013 - 11:59
Karaz
Obrázek uživatele Karaz
příspěvků: 158
1.8
mám od: 19.2. 2011
v provozu od: 20.7. 2007

Začalo se mi totiž při prudším zatočení v závislosti na přidání plynu, ozývat od pravého kola, takové, nevím jak to popsat lupání (lup lup lup)ale většinou při menších rychlostech a jakoby na chvilu.Kamarád mechanik se v tom projel a říkal že je to vnější homokineťák.Když jsem zastavili natočil jsi kola a zamlel s kloubem v manžetě hned za kolem se slovy že je v něm vůle a je načatej. http://www.lingshondaparts.com/HPL/image_car_large/17SMG901/imge/B__2101.jpg přesně se v tom nevyznám podle toho co je bráno blíž k převodovce ale bud to bude ta 7 nebo ta 1. Má někdo podobný problém nebo zkušenost s výměnou toho kloubu ?

--
27. Říjen 2013 - 20:39
Storm
Obrázek uživatele Storm
příspěvků: 1389
majitel jiné Hondy

Nevím, jestli je to, co hledáš...
http://autodily.mjauto.cz/honda/civic-viii-hatchback-fn-fk/1-8_103/pohon-kol-poloosy.html

Elit

EDIT: upravil jsem ten odkaz na Elit, nějak to rozkopávalo stránku...

--
28. Říjen 2013 - 14:56
Karaz
Obrázek uživatele Karaz
příspěvků: 158
1.8
mám od: 19.2. 2011
v provozu od: 20.7. 2007

Zdravím vás...obracím se na vás s prozbou o pomoc...potřeboval bych někde sehnat pravý homokinetický kloub, ten který je hned za brzdovým systémem.
Tak nějak jsem doufál že ho najdu v některém eshopu z druhovýroby,ale bohužel marně... Pomoc!

--
27. Říjen 2013 - 18:04
niio
příspěvků: 1655
bývalý majitel

Muf napsal:
niio napsal:
bud je to silentblok motoru. otvor kapu posad niekoho za plyn a kukaj, ci sa motor vyrazne nechveje.
tiez to moze byt doskriabany vnutorny klb poloosy. Udajne pomaha tam natlacit popod manzetu prevodovy olej...

už je to opravené a je to v poradku ... důvod byl co jsem napsal

GL+HF

a co to teda bolo? najskor ti trepal pri 110 a to robil homokinetak. a potom ti trepal pri 80 pod plynom a to bolo preco?

--
1. Srpen 2013 - 9:56
PSebi
příspěvků: 237
5D 1.8 Sport
mám od: 21.8. 2010

Odhadl jsem to správně, že tohle dělá homokineťák... Jsem znuděný
Tu zlušenost mám i z jiných aut, ale ne při tak malém náběhu kilometrů.

--
1. Srpen 2013 - 5:59
Muf
Obrázek uživatele Muf
příspěvků: 390
5D 1.8 Sport
mám od: 5.9. 2007

niio napsal:
bud je to silentblok motoru. otvor kapu posad niekoho za plyn a kukaj, ci sa motor vyrazne nechveje.
tiez to moze byt doskriabany vnutorny klb poloosy. Udajne pomaha tam natlacit popod manzetu prevodovy olej...

už je to opravené a je to v poradku ... důvod byl co jsem napsal

GL+HF

--
31. Červenec 2013 - 22:55
niio
příspěvků: 1655
bývalý majitel

bud je to silentblok motoru. otvor kapu posad niekoho za plyn a kukaj, ci sa motor vyrazne nechveje.
tiez to moze byt doskriabany vnutorny klb poloosy. Udajne pomaha tam natlacit popod manzetu prevodovy olej...

--
31. Červenec 2013 - 16:23

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".