Třepání ve volantu při 110km/h

Zdravím vás všechny,

* mám problém v tom, že když překročím 110km/h na dálnici, začne mi třepat ve volantu. Není to jen jemné třepání, spíš silnější. Jde to jen od pravého kola.
* začalo to po včerejším nočním driftování na sněhu. podotýkám, že nedošlo k nárazu.
* první co jsem udělal: zajel jsem do mnou prověřeného pneuservisu a nechal kola převážit. Jezdím k nim pravidelně a nikdy jsem s nimi neměl problém, dělají kvalitní práci. Borec mi tam řekl, že gumy jsou uprostřed ohlé dovnitř ne moc, ale že to muže být tím. Prý na nich mám dojet zimu a hodit do popelnice. Mají ještě okolo 4mm hloubku, tak jsem se dost divil. Po vyvážení kol třepání trošku ustálo, ale pořád to není žádná slast jako předtím. Jsou to gumy goodyear 205tky, na origo alu discích, mám je od koupi vozu, nevím kolik měli najeto předtím, ale já na nich najel cca 25tis km.
* chtěl bych ještě sjet na geometrii, ale bojím se že to bude něco jiné..

vypadá to že každá sranda něco stojí.. Brečím

díky za odpovědi Repi

Vložil Reposol, 19. Leden 2013 - 19:16
 

Muf
Obrázek uživatele Muf
příspěvků: 390
5D 1.8 Sport
mám od: 5.9. 2007

kolik si mám přibližně připravit zlaťáků nevíte? Jsem zděšený

GL+HF

--
25. Červen 2013 - 22:58
skype
Obrázek uživatele skype
příspěvků: 280
5D 1.8 Sport
mám od: 6.12. 2011
v provozu od: 20.1. 2011

PSebi napsal:
Poloosa?

Toto iste robilo kolegovi na Accorde 1.8. Pricina bola polooss. Objavovalo sa to pri podobnej rychlosti len ked pridaval plyn a len pri urcitych rychlostnych stupnoch. Najazdene nemal ani 90 tisic. Accord rv 2002.
Spritmonitor.de
--
25. Červen 2013 - 15:58
niio
příspěvků: 1655
bývalý majitel

poloosa sa toci aj na neutrali a on pisal, ze iba pod plynom mu to robi.
na volnobehu to nerobi? skus dat predne kolesa do vzduchu na stojan a rozbehni to na tu rychlost a pozri, ze co ti tam vibruje...nezabudni poriadne auto zaistit, idealne aj retazou o nieco, aby ti neuslo, ked nahodou spadne zo stojanu...

--
25. Červen 2013 - 15:24
PSebi
příspěvků: 237
5D 1.8 Sport
mám od: 21.8. 2010

Poloosa?

--
25. Červen 2013 - 10:57
Muf
Obrázek uživatele Muf
příspěvků: 390
5D 1.8 Sport
mám od: 5.9. 2007

mám problém: auto se při rychlosti 70-85 km/h strašně třepe ....ale jen při přidávání plynu, na volnoběh z kopce jede v klidu.... pneu nové 3 měsíce, začlo to dělat tento týden, byl jsem je znovu vyvážit a naprosto v pořádku....

čím nižší rychl. stupeň mám při jízdě zařazen.... tím větší třepot
ale jak říkám jen při 70-85 km/h a při sešlápnutí pl. pedálu
takže jsme si ujasnili, že autem třepe motor ......

bože můj co s tím je? WTF! doufám, že to nebude nějaká finanční garda Jsem zděšený

GL+HF

--
25. Červen 2013 - 10:31
Reposol
Obrázek uživatele Reposol
příspěvků: 15
4D 1.8 ES
mám od: 7.4. 2010
v provozu od: 28.6. 2007

Zdravím všechny učastníky diskuze!

Tak jsem vyměnil zimní sadu za letní sadu a výsledek..?
Super, dnes jsem to testnul na 130 km/h -> krása. Celou dobu jsem tomu nechtěl věřit, že tyto problémy můžou způsobit pneu.

* Hledal jsem stáří gum a jsou z konce roku 2006.

Takže na jednu stranu jsem rád, ale na druhou čeká mě nákup nových zimáků.. Nejsem si jist

Chtěl bych všem poděkovat, za rady a tipy jak se s tím vypořádat.

S pozdravem Repi
Palce nahoru

--
16. Duben 2013 - 7:55
Bully
Obrázek uživatele Bully
příspěvků: 1955
bývalý majitel

sumy: presne tak jsem to myslel Palec nahoru
____________________________________________

Civic Type-R 8G Beruna

--
31. Leden 2013 - 19:12
sumy
příspěvků: 294
5D 1.4 Comfort
mám od: 14.10. 2012
v provozu od: 20.12. 2007

V tom se shodnem, že když už jsou na zákoné hranici a maj nějaký pátek za sebou, tak už není důvod je řešit a nejrozumnější řešení je se s nimi rozloučit. Také se shodnem na tom, že valná část řidičů na sněhu neumí jezdit-potkávám je bohužel každý den a jejich předjíždění je s 1,4 na těch silničkách kde se hlavně pohybuji opruz, ale jet za někým rychlostí 40km/h 10km je nad mou už jinak těžce zkoušenou trpělivost Smích když se tam dá vcelku bezpečně jet 70-80km/h.
Spíš jsem reagoval na Niiovo konstatování o hazardování a dávno mrtvejch pláštích. Být těm pneu 10 let, tak už budou vhodné asi opravdu max "Na takovéto domáci poježdění"(čti do sámošky pro rohlíky a zpět). Ať se na mě nikdo nezlobí, ale ještě jsem nenarazil na vhodně sfalšovanou statistiku, kde by poměrily stejné pláště pouze s rozdílným věkem, ze které by vyplívalo, že s 5 let starou gumou jsem "vrah" na kolečkách Smích
Člověk s hlavou nepotřebuje nepotřebuje nařízení a sám snad dokáže posoudit, zdali je pneu ještě použitelná, či ne.

--
31. Leden 2013 - 10:01
Bully
Obrázek uživatele Bully
příspěvků: 1955
bývalý majitel

sumy napsal:
Offtopic
Ale no tak, neberte zaručené informace z "gumárenského průmyslu", tak moc vážně. Třeba na letadle jsme měli ještě loni origo gumy z 1997 a byly naprosto OK a to si troufám říct, že dostávaj mnohem větší "štosy" než velká guma na autě. A že by mě např. 1mm vzorku dělil od smrti. Proč pak teda maj v některých severských(Finsko, Švédsko...) zemích povinou hlubku vzorku u zimní pneu 3mm Jsem zděšený
Spíš bych věřil tomu, že někde dostala pneu ránu a zdeformovala se, ale to nijak nesouvisí s věkem a hloubkou dezénu.

Ono je to obecne pravidlo, spis se daleko casteji setkas s tim ze zimni gumy ztrati svoje vlastnosti jeste driv nez po 4 letech.
V nekterych skandinavskych zemich (Dansko, Norsko) dokonce ani zakon zimni plaste nepredepisuje (jen doporucuje) a verim ze je ma kazdy kdo jezdi i na snehu, v tom to neni. Navic v zemich kde je snih stabilne X mesicu v roce na nem lidi umi i jezdit. To neni jako ve stredni Evrope, kde se jenom lehce ochladi a hned to zhorsi statistiku nehod o 50%. Znamy co zije v Norsku se vzdycky smeje tem plazicim se neumetelum, kdyz je na zimni dovolene treba v CR.
Jisteze rozhoduji jine veci nez jediny milimetr vzorku plus nebo minus, ale zminovali jsme tu zakonnou povinnost o minimalni hloubce dezenu a doporuceni o dobe po kterou by mela mit smes porad pozadovane vlastnosti. Muzes verit tomu ze to tak zhruba i je, rozhodne sestileta guma ma uz svoje nejlepsi roky davno za sebou. Stari plaste nikdo jako duvod vibraci ve volantu nezminil, zminil jsem to proto ze pokud je pricinou plast (z jakehokoli duvodu ktery samozrejme na dalku ani nemuzu vedet), pak je zbytecne premyslet coby kdyby, kdyz jsou plaste stejne na vyhozeni Mrk
____________________________________________

Civic Type-R 8G Beruna

--
30. Leden 2013 - 18:32
sumy
příspěvků: 294
5D 1.4 Comfort
mám od: 14.10. 2012
v provozu od: 20.12. 2007

niio napsal:
volu v tom volante by si ale mal citit aj ked s nim zatrasies rukami. ak necitis ziadnu volu, tak je OK. ked to trasie, tak citit to aj v sedackach?
6rocne gumy su uz za zivotnostou dva roky a zimny dezen iba 4.1mm je tiez veeelky hazard.

Offtopic
Ale no tak, neberte zaručené informace z "gumárenského průmyslu", tak moc vážně. Třeba na letadle jsme měli ještě loni origo gumy z 1997 a byly naprosto OK a to si troufám říct, že dostávaj mnohem větší "štosy" než velká guma na autě. A že by mě např. 1mm vzorku dělil od smrti. Proč pak teda maj v některých severských(Finsko, Švédsko...) zemích povinou hlubku vzorku u zimní pneu 3mm Jsem zděšený
Spíš bych věřil tomu, že někde dostala pneu ránu a zdeformovala se, ale to nijak nesouvisí s věkem a hloubkou dezénu.
--
30. Leden 2013 - 13:13

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".