Třepání ve volantu při 110km/h

Zdravím vás všechny,

* mám problém v tom, že když překročím 110km/h na dálnici, začne mi třepat ve volantu. Není to jen jemné třepání, spíš silnější. Jde to jen od pravého kola.
* začalo to po včerejším nočním driftování na sněhu. podotýkám, že nedošlo k nárazu.
* první co jsem udělal: zajel jsem do mnou prověřeného pneuservisu a nechal kola převážit. Jezdím k nim pravidelně a nikdy jsem s nimi neměl problém, dělají kvalitní práci. Borec mi tam řekl, že gumy jsou uprostřed ohlé dovnitř ne moc, ale že to muže být tím. Prý na nich mám dojet zimu a hodit do popelnice. Mají ještě okolo 4mm hloubku, tak jsem se dost divil. Po vyvážení kol třepání trošku ustálo, ale pořád to není žádná slast jako předtím. Jsou to gumy goodyear 205tky, na origo alu discích, mám je od koupi vozu, nevím kolik měli najeto předtím, ale já na nich najel cca 25tis km.
* chtěl bych ještě sjet na geometrii, ale bojím se že to bude něco jiné..

vypadá to že každá sranda něco stojí.. Brečím

díky za odpovědi Repi

Vložil Reposol, 19. Leden 2013 - 19:16
 

niio
příspěvků: 1655
bývalý majitel

volu v tom volante by si ale mal citit aj ked s nim zatrasies rukami. ak necitis ziadnu volu, tak je OK. ked to trasie, tak citit to aj v sedackach?
6rocne gumy su uz za zivotnostou dva roky a zimny dezen iba 4.1mm je tiez veeelky hazard.

--
30. Leden 2013 - 10:38
Reposol
Obrázek uživatele Reposol
příspěvků: 15
4D 1.8 ES
mám od: 7.4. 2010
v provozu od: 28.6. 2007

Zdravím vás,

trošičku teď bojuju s angínou, tak jsem se čtyři dny potil..

Chtěl bych ješte jednou poděkovat za odpovědi!

Tak jsem byl v tom servise na geometrii. A byla úplně v pohodě, byla tak v pohodě, že s ní nemuseli ani štelovat. Tak jsem jim nechal peníze (300kč protože nic nedělali.. Směju se ) a jel domů. Nechal jsem přeměřit hloubku dezénu na kolech a mám 4,1mm po celé ploše. Stáří gum je jim 6 let. Takže asi jsou fakt už přejeté.
Dojmy z cesty k doktorovi z 28.1 pondělí. Třepání začalo až při 128km/h. Palec nahoru Zdá se, že zvedám rychlost..

to Bully:
* díky za radu, dodržuju tlaky co jsou u dveří na tom štítku..

to jan.satrapa:
* docela mi počasí přálo sníh roztál. Tak to mohu vyzkoušet, když už ten sníh na těch kolech roztál, ale až budu zdráv.

to niio:
* první testu jestli to nebylo tím ledem pak prohodím kola.. a když ani to nepomůže tak nechám dotahnout ten volant.. díky

--
29. Leden 2013 - 20:24
niio
příspěvků: 1655
bývalý majitel

problem moze byt aj v uchyteni volantu. to bol moj pripad, ze ten mechanizmus, ktorym sa zamyka poloha volantu, tak bol nejaky povoleny a cely volant mi drncal. je mozne, ze pri driftovani sa ti to povolilo. v servise mi dotiahli uplne vsetky veci v tom mechanizme a odvtedy mam pokoj. A citis vibracie iba vo volante? lebo ak je nevyvazene koleso, tak to trasie cele auto...

--
21. Leden 2013 - 11:59
jan.satrapa
Obrázek uživatele jan.satrapa
příspěvků: 57
bývalý majitel

Ahoj,
tohle mi delalo take a zjistil jsem, ze na elektronech mam namrazu snehu a to se projevilo na dalnici pri rychlosti 80km a vyse. Mam zimni 17" 225/45/17 a v tech mezerach v elektronech byla namraza.
Zkus se tedy podivat, jestli tam nekde nemas namrazu
Honza

--
21. Leden 2013 - 11:39
niio
příspěvků: 1655
bývalý majitel

skus prehodit kolesa, ci sa to trepanie nepresunie z predu do zadu...inac som trepanie kedysi davno kontroloval tak, ze jeden soferoval a ja som sa vyklonil z okna a kukal, ci koleso netrasie Vyplazuju jazyk

--
21. Leden 2013 - 10:31
Bully
Obrázek uživatele Bully
příspěvků: 1955
bývalý majitel

Reposol:
pokud mas plast sjety timhle zpusobem, znamena to, ze se musel vyrazne vic sjizdet stred behounu. To nastava pri prehustovani plaste, opacne pri prilis nizkych tlacich se sjizdi okrajove casti behounu. Pri spatnem husteni ti tohle udela kazdy plast, zkus tomu venovat pozornost, at se nesetkas se stejnym problemem i priste.
____________________________________________

Civic Type-R 8G Beruna

--
20. Leden 2013 - 13:54
Reposol
Obrázek uživatele Reposol
příspěvků: 15
4D 1.8 ES
mám od: 7.4. 2010
v provozu od: 28.6. 2007

Díky všem za odpovědi Palec nahoru

to Bully: Gumy "uprostred ohle dovnitr" je co??
* představ si přímku, kterou uprostřed potáhneš směrem dolů a vznikne žlábek.. snad jsem to lépe vysvětlil

to Petr87: Prohlížel jsi tu gumu jestli nemá na boku bouli?
* prohlížel nic jsem nikde neviděl, v tom servise sundali kola takže by si toho všimli taky..

to Dejv: letošní zimě poprvé překročil stokilometrovou rychlost?
* to ne jezdím každý pracovní den půl cesty do práce po dálnici takže valím více..

to Zitnyp: byl to led v kole
* tak to nevím ani jak se pozná, abych se přiznal..

* včera jsem jel do Prahy a nebylo to tak hrozné, jako předtím. Schválně jsem vypnul hudbu a poslouchal, jestli někde něco nehučí, nebo nedrnčí. Vše ok. Sjedu s tím ještě během příštího týdne na geometrii a pak napíšu jak jsem dopadl. Ale zatím to vypadá, že gumy půjdou do nebe..

--
20. Leden 2013 - 13:40
dimi
Obrázek uživatele dimi
příspěvků: 197
5D 1.8 Sport
mám od: 15.9. 2011
v provozu od: 15.9. 2011

Někdy člověk trefí na zmetek gumu. Já měl Fuldy a trochu házely na výšku. Vyvažovačka OK, ale když jsi po roztočení přiložil pravítko na obvod gumy, tak to bylo jasné. Měli 7mm a šly do popelnice Jsem smutný

--
20. Leden 2013 - 9:47
Bully
Obrázek uživatele Bully
příspěvků: 1955
bývalý majitel

Gumy "uprostred ohle dovnitr" je co?? HUH!
Jinak 4 mm se u zimnich plastu povazuje za limitni hloubku dezenu, resp. takovou hloubku, kdy je stejne potreba plaste vymenit. Podle informaci ve tvem profilu a toho ze jsi zimni kola koupil uz s vozem zase vidim, ze jezdi minimalne uz 4. sezonu, coz se zase povazuje za limit, kdy zimni plast ztraci svoje vlastnosti (diky starnuti materialu) a ma se opet vymenit za novy. Takze bych to moc neresil.
____________________________________________

Civic Type-R 8G Beruna

--
20. Leden 2013 - 0:20
zitnyp
Obrázek uživatele zitnyp
Administrátor
příspěvků: 2249
bývalý majitel

Dejv napsal:
Kdyby to byl led v kole (taky se mi to stalo) tak by na to snad v pneuservise přišli.

jiste, ze by na to prisli, hlavne pri vyvazovani by vypadl, ze jo, ale treba to nekdo najde a bude rad za odpoved, ze led Směju se

Umyj si auto BezOplachu.cz467672.pngPetr Žitný

--
19. Leden 2013 - 23:35

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".